!!!! OPRITI Proiectul de OM care propune împușcarea a 1691 de animale!!!!

Zeita Padurii
Musafir

/ #2019 specii de animale protejate in Romania

2016-10-07 12:36

Pentru ca sunt deja activista de mediu de multi ani, membru Greenpeace Romania si Greenpeace Franta si imi pasa de aceste specii de animale din Romania, tara unde m'am nascut. Si m-am saturat, de asemenea, sa vad cum grupuri-grupuri de idioti imputiti si inculti ajunsi in partide, guvern, Parlament, etc. sa isi bata joc de aceasta tara! Sunt si oameni de bun simt in institutiile amintite mai sus dar sunt prea putini si votul lor nu conteaza. Dar vom iesi in strada ca si alta data pana cand lucrurile vor merge in Romania asa cum trebuie!Am trait in Romania de cand m'am nascut si trebuie sa recunosc ca nici Ceausescu nu era atat de prost...A ajuns un dictator printr-un cumul de cauze insa de multe ori a reusit sa protejeze Romania de probleme; Revolutia noastra trebuia sa cizeleze si sa imbunatateasca treptat situatia generala din tara...Si e PENIBIL ca un guvern creat de un roman cu educatie germana(vezi Doamne, superioara), ministri adusi din vestul Europei si senatori/deputati care iau salarii imense sa conduca mai prost Romania decat as face-o chiar eu. Nu am nicio treaba cu politica dar tot am finalizat un master in stiinte politice,citesc zilnic si am mult bun-simt. Insa politica e noroiul prostilor...asta e adevarul. Sper ca acest comentariu sa va fie de folos, am urmat rugamintea dvs.