Fetița care a fost violată la doar 2 ani este din nou în pericol!


Musafir

/ #1116

2016-04-28 14:48

Plus Instanța a confirmat că nu au fost prezentate probe a specialiștelor că mama duce un mod de veață nesănătos și face abuz de alcool.

Copii în vizorul Direcției pînă la tragedia acestă nu au fost, practic Direcția nu a monitorizat familia dată.

Cum se poate de aplicat acestă măsură drastică, fără a întreprinde alte măsuri de responsabilizare.

Mama are două apartamente, trăiește în apartamentul cu două camere, altul dă în chirie.

Informația este prezentată foarte subiectiv, nu credeți la tot ce să scrie.

Opiniea mea, că Curtea Supremă de Justiție o emis o Decizie legală și a casat hotărîrile instanței de fond și Curții de Apel. Eu vă spun că sa facut un lucru bun și eu în așa justiție cred, în caz contrar era un dosar de cîștig la CEDO!!!! Avem să plătim noi din bugetul statului.

Acuma Direcția va controla mai des, va face obligațiile corect, dar nu se ocupa cu adobția copiilor în străinătatre (copii invalizi trec printr-o procedura mai simplă). Lasă mai bine Direcția să publică statistica lor cîți copii sunt adoptați de străini și să ne arată confirmările statelor primitoare cîți au ajuns la destinație, eu am informație fiecare an diferența este min 5 copii, care să pierd?????