S.O.S. ALIENAREA PARENTALA DISTRUGE COPILARIA! STOP ALIENARII PARENTALE!


Musafir

/ #2

2016-04-25 19:55

Copiii mei sunt alienati de 1 an de catre tata si bunica paterna. Acesti copii au fost manipulati si luati de langa mama lor, in 2015, in Saptamana Patimilor, in Vinerea Mare!!!
Acum isi refuza total mama, insa sunt paziti constant de tata sau rudele acestuia. Copiii mei nu au libertatea exprimarii de 1 an de zile si nu au mai petrecut nici un minut singuri cu mama lor, incepand cu 10 aprilie 2015. Am 6 hotarari judecatoresti care stabilesc domiciliul copiilor la mama, si nu-mi pot lua copiii fizic!!!
Cezar si Sabin au dreptul la o viata normala, in care sa nu fie impovarati de responsabilitatea pusa in carca de catre propriul tata!
Rog procurorii sa isi faca treaba si sa nu mai claseze cazul, din comoditate , invocand refuzul copiilor, refuz produs de propriul tata si de bunica paterna care nu ii scapa din ochi, ca nu cumva mama care le-a dat viata, sa le transmita dragostea ei!

Rog solutii radicale si rapide pentru rezolvarea tuturor cazurilor de abuz emotional! Abuzul emotional este mult mai grav si decat abuzul fizic, pentru ca uneori implica si abuz fizic, pana ce copilul se supune alienarii!