ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!

Cristi

/ #184 Re: Re: #9

2016-03-20 05:17

#19: Andrei - Re: #9 

 Andrei tTa tocmai despre asta este vb lasă oameni sa facă ce vor, lasă-ma si pe mine nefumător sa-mi trăiesc viața fără sa inhalez otrava ta, tu esti conștient ca in afara faptului ca te otrăvește tu , mai otrăvește si pe cei din jurul tau,intr-un local public închis, este de notorietate ca un nefumător fumează ( pasiv) mult mai mult decat un fumător in astfel de cazuri. a te otrăvi nu este un drept garantat de Constituție sau de stat. Cat privește dreptul omului deca avea lberatate ( desi nu inteleg acest drept, nu inteleg ce vrei sa spui) nu te gândești ca exact de acest drept ma lipsești pe mine, in sensul ca eu nu voi mai avea libertate de a merge in localul unde te otrăvește tu sau alți fumători cu tutunul datorită faptului ca nu vreau sa ma otrăvesc si eu. Pana acum noi nefumători am făcut un sacrificiu, stăteam in același loc cu voi fumătorii e timpul sa faceU voi acest sacrificiu sa nu mai fumați in localuri publice. Sa sti ca libertatea iti da dreptul sa faci ce vrei fără sa deranjezi pe cel de lângă tine si in cazul asta ma deranjezi frate daca fumezi lângă mine intr-un local public. Si încă ceva sunteți o minoritate (25%) si din ce stiu eu minoritatea se supune majoritați  si nu invers