Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

FLORIN

/ #36 Re: Re:

2016-01-10 17:38

#5: Anonim - Re:  

 Pai daca este asa mare diferenta intre facultatea de asistenti si postliceala de ce nu fac si ei rezidentiat,cata teorie ai sti daca nu ai dat pe la practica si nu te ai implicat est pamant cu flori.... teorie ca teorie dar practica te omoara asa ca frustrarii cu facultate sa puna capsorul ala de lemn in pamant ca nu e chiar asa cum zic ei bine unii din ei ca ce fac ei in anul 3 se repeta in anul 4 ei stiu bine ce vb eu aici iar singura diferenta este ca daca ai acest cacat de facultate si faci si un master iar apoi modulul pedagogic si in final doctoratul poti devenii prof universitar altfel e frectie la piciorul de lem aceasta facultate ca si cea de politie comunitara si exemplele pot continua la infinit,mare branza ce aveti voi fac de asistenti eu lucrez de 6 ani in Austria si nu sa pus problema de asa zisa facultate ca nu o am sau mai stiu ce altce anomalii,la nagajare oricum dai examen si acolo se vede ce rahat  sti sa faci nu sa dai din gura aiurea ca asa cu toata teoria ta ai sa stai sa freci ciomagul acasa sau in tara pe 12 mil max cu faculta ta cu tot.