lnchisoarea pe viață pentru coruptie mai mare de 100.000 de euro


Musafir

/ #119

2015-11-06 10:26

Pacat,avem o tara frumoasa,dar au pus mana pe ea tot niste comunisti(burghezo comunisti),acestia sunt mai rai,ei sa aiba totul ,iar restul romaniilor care au mai ramas in tara sa fie sclavii lor.Ne pare rau de copii care au murit si de cei care sunt pe patul de spital.Domnii parlamentari,dorm bine mersi in parlament, dar isi voteaza pensii mari si tot ce trebuie,sa nu duca lipsa de nimic,saracii de ei sa le planji de mila.Jos cu ei si sa vina tinerii, eu cred ca avem tineri foarte destepti,dar au putut ei sa se ridice din cauza fostilor comunisti (actuali)care au ajuns la putere.Eu am 4 copii si toti au plecat in tari straine, sa fiie slugi la altii,ca aici nu-si gaseau de lucru.Sar reintoarce in orice moment acasa,daca aici ar avea un viitor mai bun.Am ajuns acum la batranete sa nu am nici unul langa mine.Doresc ca si in tara aceasta frumoasa sa fie bine si sa nu ne mai fure nimeni si toti sa aiba un loc de munca bine platit,pensii decente dupa zeci de ani de munca,nu o pensie vai de ea. Cei care pot muncii sa munceasca nu sa astepte sa le de-a cineva ajutoare sociale.Sa plateasca toti indiferent de ce etnie sunt impozite,nu sa astepte ajutoare sociale,iar ei locuiesc in palate si in curte au masini scumpe de zeci de mii de euro si zic ca nu au din ce sa traiasca.Rusine sa le fiie la toti cei care fac aceste lucruri.Abia asteapta sa vina postasul cu ajutorul si repede,repede la birt.Sunt si oameni care nu pot munci,sunt bolnavi,batrani, acestia trebuie ajutati,dar nu pe toti lenesii.