lnchisoarea pe viață pentru coruptie mai mare de 100.000 de euro


Musafir

#101

2015-11-06 09:43

Pentru ca ar fi ceva fain pentru Romania..

Musafir

#102

2015-11-06 09:46

Am semnat pentru ca sunt plecat din Romania de 11 ani si vreau i schimbare pentru å må intoarce inapoi in tara.

Musafir

#103

2015-11-06 09:47

E buna aceasta lege, dar se poare si mai aspra valoarea furata sa se inmulteasca la zece, sa returneze de zece ori mai mult si pentru mita la fel, cel cara incearca sa mituiasca nu pateste nimic, numai asa putem distruge coruptia



Musafir

#104

2015-11-06 09:48

Asa trebuie sa fie !!!!!

Musafir

#105

2015-11-06 09:48

Am semnat pentru ca,copii mei sa nu creasca intr-un mediu corupt.Un Viitor Sigur Sanatos Prosper,Asta isi doreste oricine pentru copilul sau.

Musafir

#106

2015-11-06 09:50

Da sunt de acord cu masurile legii. Toți sa fie arestați pentru sume și mai mici.Tara are nevoie sa se construiască AUTOSTRĂZI spitale, scoli. Din banii confiscăriilor sa se facă ceva pentru popor.

Musafir

#107

2015-11-06 09:57

SPATIUL SI TIMPUL ESTE INSUFICIENT PT UN COMENTARIU CE DUREZA 25 DE ANI!

Musafir

#108

2015-11-06 09:58

Poate e momentul sa ,se aplice și retroactiv și doamne ajuta sa fie aprobata de data asta! !!

Musafir

#109

2015-11-06 10:04

Am semnat această petiție cu speranța că vom scăpa de oamenii corupți din România. ...și dacă suntem un pic patrioți și muncitori cum cunosc eu toți frații mei români atunci vom trai bine în România. .....și vom putea veni cei plecați din țară acasă. ..

Musafir

#110

2015-11-06 10:05

Asta ar fi singura rasplata ptr toti mortii revolutie:confiscarea totala a averilor tuturor coruptilor:magistrati,guvernanti,primari,parlamentari,lor si a familiilor lor,puscaria pe viata,ptr subminarea economiei de stat,datorita lor tara nu sa dezvoltat,din contra au nenorocit-o ptr inca cel putin 100 de ani.Au furat cu sutele de milioane de euroooooooo....ce pedeapsa merita acesti criminali atata timp cat in puscariile tarii zac oameni de au furat 100,doua de roni,si stau cate 4-5 ani in puscarie.Pai ei la sutele de Milioane de euroooo....cat sa stea???Justitia(care e corupta),isi va face datoria????

Musafir

#111

2015-11-06 10:11

De ce ??? M-am saturat sa vad cum fura si nu le pasa. Noi ne chinuim sa accesam un credit pt casa pe 30 de ani , sotul lucreaza iar eu trebuie sa stau cu fetita de 3 anisori acasa k nu imi permit sa o dau inca la gradinita k nu am cu ce plati ( nici la stat ), trebui sa- i explic zilnic de ce tati nu- i langa ea seara in pat , de ce nu merge si ea la gradinita . Ne- am imprumutat sa platim taxele la notar plus altele , parinti nu au cu ce ne ajuta si sunt revoltata cand vad ca ei vorbesc despre sute de mii de euro asa simplu sau de copiii lor care isi fac vacante in cine stie ce loc exotic iar noi dramuim ultimul leu pt paine. Vreau sa muncesc , sa ridic nivelul de trai al familiei , dar unde gasesc un serviciu sa pot sa pot avea grija si de fata ? De aceea sustin petitia dumneavoastra , poate se schimba ceva.

Musafir

#112

2015-11-06 10:13

O lege pentru urgentarea recuperarii sumelor fraudate e musai necesara!!!!

Musafir

#113

2015-11-06 10:14

ROMANIA este o tara care are multe de oferit ! Are o istorie deosebita,arta, cultura dar mai ales , are UN POPOR CU MULTI OAMENI TINERI VALOROSI care merita recunoastere si respect ! Incepe si tu sa arati ca ITI PASA, participand alaturi de toti acesti tineri frumosi ai acestei tari, sustinandu-le viziunile revolutionare asupra unui cu totul altfel de viitor !
Vrei o schimbare benefica in viata ta ? Da, vreau ! Si semnez: Dica Doinita Balasa

Musafir

#114

2015-11-06 10:15

Vreau ca toti coruptii sa ajunga dupa gratii.
Suma minima sa fie 5000 lei
Peste toti arestati.
Multumesc
DOAMNE AJUTA.

Musafir

#115

2015-11-06 10:15

fara arest la domiciliu!!!

Musafir

#116

2015-11-06 10:16

Pentru o situație extrema o măsura extrema. Nu văd in ce alt fel poate fi eradicata o asemenea problema ca cea a corupției in aceasta țara. Răul este prea înrădăcinat si prea nu le e teama de nimic. Deci...

Musafir

#117

2015-11-06 10:19

Doar asa o sa descurajam aceasta incalcare a legii.

Musafir

#118

2015-11-06 10:21

In primul rand vreau sa va felicit pentru proiectul de lege!Am semnat pentru ca consider inutil sa tot schimbam pe unu care si-a facut plinul si nu e pedepsit ca vine altul mai hain ! si nu se rezolva nimic! daca ar sti sigur ca infunda puscaria si ramane fara avere cred ca nu si-ar mai permite sa fure sau sa ia mita!!Va doresc mult succes!

Musafir

#119

2015-11-06 10:26

Pacat,avem o tara frumoasa,dar au pus mana pe ea tot niste comunisti(burghezo comunisti),acestia sunt mai rai,ei sa aiba totul ,iar restul romaniilor care au mai ramas in tara sa fie sclavii lor.Ne pare rau de copii care au murit si de cei care sunt pe patul de spital.Domnii parlamentari,dorm bine mersi in parlament, dar isi voteaza pensii mari si tot ce trebuie,sa nu duca lipsa de nimic,saracii de ei sa le planji de mila.Jos cu ei si sa vina tinerii, eu cred ca avem tineri foarte destepti,dar au putut ei sa se ridice din cauza fostilor comunisti (actuali)care au ajuns la putere.Eu am 4 copii si toti au plecat in tari straine, sa fiie slugi la altii,ca aici nu-si gaseau de lucru.Sar reintoarce in orice moment acasa,daca aici ar avea un viitor mai bun.Am ajuns acum la batranete sa nu am nici unul langa mine.Doresc ca si in tara aceasta frumoasa sa fie bine si sa nu ne mai fure nimeni si toti sa aiba un loc de munca bine platit,pensii decente dupa zeci de ani de munca,nu o pensie vai de ea. Cei care pot muncii sa munceasca nu sa astepte sa le de-a cineva ajutoare sociale.Sa plateasca toti indiferent de ce etnie sunt impozite,nu sa astepte ajutoare sociale,iar ei locuiesc in palate si in curte au masini scumpe de zeci de mii de euro si zic ca nu au din ce sa traiasca.Rusine sa le fiie la toti cei care fac aceste lucruri.Abia asteapta sa vina postasul cu ajutorul si repede,repede la birt.Sunt si oameni care nu pot munci,sunt bolnavi,batrani, acestia trebuie ajutati,dar nu pe toti lenesii.

Musafir

#120

2015-11-06 10:27

Să dispară jegoşi care ne tot fură si ne tot torturează cu fel şi fel de taxe şi impozite...

Musafir

#121

2015-11-06 10:31

Fara coruptie!

Musafir

#122

2015-11-06 10:32

Sunt de acord cu propunerea, dar este posbil al celui în cauză care prejudiciat statul de transfer a plafonului de 100.000 de euro la rude prieteni , cu cât s-a propus, în lege ca să scape cu o închisoare de câțiva ani și după care beneficiază de ce a furat.

Musafir

#123

2015-11-06 10:36

"Moarte" tradatorilor de neam !

Musafir

#124

2015-11-06 10:37

Vreau sa dispara toți hoții care ne conduc

Musafir

#125

2015-11-06 10:39

M-am saturat de acest stat de tip MAFIOT! Doresc ca recuperarea banilor, averilor sa se extinda si asupra familiilor politicienilor!
Banii recuperati sa fie investiti in: invatamant, sanatate, sosele, scoli, spitale!