DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!


Musafir

/ #139 Plimbarea intre privat si stat !!

2015-08-24 13:01

Hai sa-ti spun prin ce situatie reala trec eu acum, deci cu RMN facut pe banii mei in luna februarie, RMN-ul destul de elocvent, chiar mi s-a spus de la spital ca nu mai este nevoie de alt RMN pentru ca se vede foarte clar,mi s-a dat un tratatment care m-a ajutat intr-o mica masura, restul tratamentului l-am completat eu pe banii mei, naturist si cu alte medicamente speciale pt asta.Am zis sa nu mai ma duc la spital la stat, pentru reevaluare fiind nemultumita de o replica care mi-a dat-o acel medic citez :"Mi-e lene sa mai cobor pana la vestiar sa va aduc CD-urile" in timp ce eu stateam in fata lui pe scaun pe gol cu niste dureri infioratoare, am zis sa fac reevaluarea la parivat, am cautat o clinica am gasit am mers la acel domn doctor, am platit consultatia 95 de lei,si supriza, m-a chemat la o alta clinica privata unde dansul activeaza, (deci activeaza la doua clinici private pe specialitatea dansului)) cu bilet de trimitere de la medicul de familie, ca sa-mi dea alte bilete de trimite spre alte clinici unde sa fac acele invetigatii imagistice, in numar de 3, cu CASA DE ASIGURARI in doua variante, una gratuir dupa programare cand si daca au fonduri, sau cu coplata, decontat din CASA sio restul sa platesc eu...cica asa functioneaza sistemul sa ma plimbe in trei clinici private, ca sa fac niste investigatii care sunt extrem de necesare.Trageti singuri concluzia, pentru ce vor salarii mari de mii de euro, si spaga legalizata !Ps nu am 5 minute de cand am inchis telefonul ca sa ma programez sa obtin acele bilete de trimitere ! Pna fac investigatiile deja boala mea este avansata mult mai mult, si ajunge sa descopere legistul, sau necropsistul de la spital ce boala am avut, cazurile astea sunt din ce in ce mai dese !