Dorim: Prințul Nicolae să fie recunoscut Altetă Regală a României


Musafir

/ #109

2015-08-14 00:25

Cred cu tarie ca decizia Regelui cu privire la excluderea din linia de succesiune la Coroana Romaniei a Printului Nicolae a fost o mare greseala. Nu poti sa judeci decizia unui Rege, dar din datele pe care noi publicul le avem, referitoare la motivele excluderii nu vad cu ce a gresit Printul Nicolae. ,,El a avut implicări în sportul de performanță, activități private ce nu concordă cu activitatea de moștenitor, nu avea experiență diplomatică, iar aceste provocări erau prea mari și puteau sa nu meargă atât de bine în viitor'' Acestea sa fie motivele...??? Sportul de performanta nu putea sa faca decat bine Romaniei si tinerilor din tara. ,, Activitati private'' la ce s-or referi. L-am vazut pe print implicat in activitati de voluntariat si ii indemna pe tineri sa participe la astfel de activitati. Si asta sa fie rau pentru Romania??? Cat priveste experienta diplomatica cred ca avea determinarea si indemanarea sa le dobandeasca in timp. Mare pacat!!!! ...Cred ca prin aceasta decizie , celor care credeau in Monarhie li s-a luat si ultima speranta.....Semnez aceasta petitie cu speranta ca se poate reveni asupra deciziei si ca Printul Nicolae va fi repus in drepturi.