Dorim: Prințul Nicolae să fie recunoscut Altetă Regală a României


Musafir

#101

2015-08-13 19:42

In speranta schimbarii

Musafir

#102

2015-08-13 20:38

Il consider pe Printul Nicolae adevaratul urmas al Regelui Mihai .

Musafir

#103

2015-08-13 21:07

Sa ne traiasca Alteta Sa Mihai l !!!!!!!
Tudor Cautisanu

#104

2015-08-13 21:25

 Am semnat aceasta petitie pentru ca un monarh se naste pentru a conduce tara, nu e ca presedintele care ajunge din intamplare la putere. Ce vreau sa spun e ca un viitor rege este educat de mic copil ca are o foarte mare responsabilitate. Pentru el tara asta nu-i a lui, ci el e al tarii.


Musafir

#105

2015-08-13 22:13

Nu am reusit sa gasesc si sa citesc opinii care sa fie depreciative la adresa Printului Nicolae. Printul Nicolae este un sacrificat pe o masa de sah cu multi "nebuni" !

Musafir

#106

2015-08-13 22:55

Face parte din alta generatie. Este un suflet curat si un om bun cel putin asa mi-a parut. Merita o sansa probabil ca o noua generatie poate schimba o casa regala cu un trecut dubios.
vai de voi

#107 casa regala'o gluma proasta si costisitoare pt romanii cu urechi mari si minte scurta

2015-08-14 00:09

casa regala:regele a tradat!indiferent ce veti latra cei cativa oligofreni ce ati semnat aici,adevarul se stie!

casa regala:o principesa organizatoare de lupte cu animale si am spus tot

casa regala:o alta principesa dezmostenita...

casa regala;acest principe dezmostenit care intrebat fiind;ce este R pt dvs?a raspuns;Rominiaia pantru mene este acaza,mooaa:))oarba dupa ei,romaneste nu vorbesc dar au pretentii,bine e ca romanii nu ii baga in seama!!!iar castelele si pamantul este al Romaniei,nu al unora-altora...trecatori pe aici si muritori de rand ca noi toti dealtfel.

In incheiere cu 700 de ????nu va gasesc o categorie:))nu se face monarhie.

Regele este in continuare platit din banii nostri,el si toata cohorta lui,de parca a facut si a dres ca un mare dregator de tara:))ca sa si merite!

ANISIA

#108 Re: casa regala'o gluma proasta si costisitoare pt romanii cu urechi mari si minte scurta

2015-08-14 00:22


Musafir

#109

2015-08-14 00:25

Cred cu tarie ca decizia Regelui cu privire la excluderea din linia de succesiune la Coroana Romaniei a Printului Nicolae a fost o mare greseala. Nu poti sa judeci decizia unui Rege, dar din datele pe care noi publicul le avem, referitoare la motivele excluderii nu vad cu ce a gresit Printul Nicolae. ,,El a avut implicări în sportul de performanță, activități private ce nu concordă cu activitatea de moștenitor, nu avea experiență diplomatică, iar aceste provocări erau prea mari și puteau sa nu meargă atât de bine în viitor'' Acestea sa fie motivele...??? Sportul de performanta nu putea sa faca decat bine Romaniei si tinerilor din tara. ,, Activitati private'' la ce s-or referi. L-am vazut pe print implicat in activitati de voluntariat si ii indemna pe tineri sa participe la astfel de activitati. Si asta sa fie rau pentru Romania??? Cat priveste experienta diplomatica cred ca avea determinarea si indemanarea sa le dobandeasca in timp. Mare pacat!!!! ...Cred ca prin aceasta decizie , celor care credeau in Monarhie li s-a luat si ultima speranta.....Semnez aceasta petitie cu speranta ca se poate reveni asupra deciziei si ca Printul Nicolae va fi repus in drepturi.
TERENTE

#110 SI PUTINI SI CRETINI

2015-08-14 00:27

DUPA CE CA SUNTETI DOAR CATEVA SUTE DE IDIOTI, VA MAI PUNETI SI LA INDOIALA MONARHUL RAMOLIT AL LUI PESTE

PAI BA PROSTALAILOR, ORI E REGE SI FACETI CIOCUL MIC, ORI E DEMOCRATIE SI FACE CE VOR TOTI CACACARII CA VOI

Emigrant

#111 Habarnisti

2015-08-14 00:29

In atentia initiatorului: stimate domn, nu aveti nici cea mai mica idee despre cum functioneaza Casa Regala. Nici cu 20mil. de semnaturi nu ati avea macar o sansa, nu cunoasteti argumentele in privinta deciziei si nimeni nu e obligat sa prezinte explicatii. Casa Regala este o entitate independenta, nesubordonata nimanui... Demers penibil!


Musafir

#112 incet la vale ca dealu-i mare

2015-08-14 01:26

ori cu alte cuvine ar fi bine ca acesti moarhi nedoriti de nimeni si fara merite deosebite sa se mute acolo unde or stat o viata fara griji.

au venit inapoi pt revendicari si hunii astia,toti vor cat mai mult din tara asta cat o palma.

mai ca imi doresc comunism,asa sa-mi ajute d-zeu,ca prea au impartit tara ca la pomana,una tie-una mie...dar au regat oamenii ca de,se simt regi.A abdicat cu rusine,si acum fara rusine cere de la Romania averi,castele,paduri etc.Scarba mi-e de aceste altete dar si mai scarba de amaritii penibili pupatori de sutane,oase sfinte si cururi albastre,dracu stie de ce s-or crede astia albastri,niciodata nu am inteles,ca doar tot dintr-o gaura neagra ies ca si tiganu' si romanu'.


Musafir

#113

2015-08-14 02:20

Cred ca Printul Nicolae ar aduce un suflu nou Casei Regale a Romaniei.

Musafir

#114

2015-08-14 03:45

Pt ca trebuie sa avem si noi pe cineva reprezentativ in cadrul casei regale,este tanar si cu viitorul in fata.

Musafir

#115

2015-08-14 04:50

Spre binele Romaniei, revenirea la monarhie ar fi cea mai buna forma de guvernare. Vreau pace in casa regala. si ma rog " Sa fie pace in ceruri, sa fie liniste si pace in adancuri , sa fie pace si intelegere intre oamnei in scumpa mea tara Romania.

Musafir

#116

2015-08-14 07:36

Nu poti anula un drept obtinut prin nastere la simpla dorinta a unui venetic !!


Musafir

#117

2015-08-14 08:50

pentru ca are titlul de Print

Musafir

#118

2015-08-14 09:07

1. Daca Majestatea sa Regele a fost in masura sa discute cu emisarii "Casei Regale", doresc o discutie cu reprezentanti ai societatii civile neinregimentati in partide , sau servicii secrete.
2. Daca se simte nevoia de "curatenie" in dinastia regala a Romaniei sa se inceapa cu intrusul si impostorul principal.

Musafir

#119

2015-08-14 09:07

Regele Mihai ar fi trebuit inainte de a lua acesta hotarare sa ceara sa vada un sondaj privind simpatia romanilor privindu-l pe Radu Duda care numai print nu este si sunt convinsa ca nu ar mai fi luat asa o hotarare .Ma doare sufletul ca regale Mihai a luat aceasta hotarare .

Musafir

#120

2015-08-14 09:27

Mi se pare revoltator ca tocmai cel care reusise sa atraga simpatia tinerilor si care, asemenea altor printi din Europa, se implica in projecte civice sa fie DAT la o parte.

Musafir

#121

2015-08-14 09:42

Printul Nicolae este print ca asa s-a nascut , la fel cum te nasti alb sau negru !! Ce interese are Duda in Casa Regala , vrea averile si atat ? NU LE VA AVEA ca este un NIMENI comunist !!!


Musafir

#122

2015-08-14 09:58

Pentru ca il admiram pe printul Nicolae, care reprezinta viitorul monarhiei si al Romaniei
iosif cojocariu

#123 Re:

2015-08-14 10:30

#1: -  

 


Musafir

#124

2015-08-14 10:39

...pentru ca indoiala sa nu isi faca loc,in randul monarhistilor,cu privire la corectitudinea masurii luate de consiliul regal si deci nu de Majestatea Sa...am lua ca ex. Casa Regala a Marii Britanii,cu Printii ei,implicati in multe conflicte mondene....continua sa fie Printi,este foarte adevarat,acolo nu pateaza aucul de dude!

Musafir

#125

2015-08-14 10:40

...pentru ca indoiala sa nu isi faca loc,in randul monarhistilor,cu privire la corectitudinea masurii luate de consiliul regal si deci nu de Majestatea Sa...am lua ca ex. Casa Regala a Marii Britanii,cu Printii ei,implicati in multe conflicte mondene....continua sa fie Printi,este foarte adevarat,acolo nu pateaza sucul de dude!