Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

VIDEO Schimb de replici intre Vanghelie si Ghita la B1 TV: Ai generat mafie! / Eu cand eram sef in P

/ #32773 VIDEO Schimb de replici intre Vanghelie si Ghita la B1 TV: Ai generat mafie! / Eu cand eram sef in P

2015-01-28 12:01

VIDEO Schimb de replici intre Vanghelie si Ghita la B1 TV: Ai generat mafie! / Eu cand eram sef in PSD, Ghita dormea la usa partidului. Dle Ghita, aveti vreo legatura cu niste bani de la OMV?

http://revistapresei.hotnews.ro/

https://www.youtube.com/

Marian Vanghelie a avut un schimb acid de replici cu Sebastian Ghita, marti seara, intr-o emisiune la B1 TV, primarul sectorului 5 amenintandu-l pe deputatul ex-PSD cu dezvaluiri privind doua off-shore-uri prin care acesta din urma "a luat bani de la OMV".

Invitat in platou, Marian Vanghelie a afirmat ca cel care se afla de fapt la conducerea PSD-ului este Sebastian Ghita. Intervenind telefonic, Ghita i-a replicat edilului ca "a generat mafie".

Fragmente din dialogul Vanghelie-Ghita:

  • Ghita: Daca in tara asta credeti ca ne vom intoarce la situatia la care acest domn Vanghelie ajunge sa faca si sa desfaca guverne si partide, sa intoarca majoritati si sa vanda si sa cumpere oameni, va inselati (...) Eu nu vreau sa-i reprosez nimic dlui Vanghelie. Le reprosez sincer tuturor oamenilor care s-au lasat pacaliti de acest om ca au facut-o. Si doresc sincer sa nu se mai lase nimeni pacalit de dl Vanghelie
  • Vanghelie: Eu cand eram sef in acest partid, dl Ghita dormea pe la usile partidului
  • Ghita: Dle Vanghelie, sef e un tip de bucatar, haideti s-o mai lasam cu sefia, poate ati fost ales ceva in partid, sef nu poate sa fie chiar asa oricine
  • Vanghelie: In acelasi timp, dl Ghita umbla la alte partide si statea si pe la usile celorlati si a incercat si a facut afaceri cu marea majoritate care au condus Romania timp de 20 de ani
  • Ghita: Si propuneti sa fim toti in comunism sau... n-avem voie sa facem afaceri in tara asta?
  • Vanghelie: Dl Ghita nu ajungea nici macar sa se viseze consilier local daca nu era Victor Ponta care sa ajunga presedinte al partidului si sa falsifice Congresul cum l-au falsificat. Ai falsificat, dle Ghita, Congresul, ai falsificat voturile la Congres? Raspunde-mi
  • Ghita: Oamenii din tara care s-au opus mafiei generate de dvs, aranjamentelor dvs cu Catalin Voicu si tuturor hotiilor dvs n-au fost cu o parere falsificata, asa au crezut ei
  • Vanghelie: Tu vorbesti de mafie, nu ti-e rusine? Tu vorbesti de mafie, cand tot sistemul IT este distrus in Romania, ca vii si falsifici caietele de sarcini din timpul jocului? Tu vorbesti, ca ti-ai pus oamenii de la Asesoft in tot ce inseamna fonduri europene? Tu crezi ca nu vei raspunde, ca vei putea sa fii la infinit cu Victor Ponta?

 

  • Vanghelie: Devin revoltat cand spui cuvinte atat de mari si stim amandoi foarte bine ce se intampla in Guvern, stim amandoi foarte bine, ca ne intalneam pe acolo pe la Victor, cum ai stabilit si cum ai pus toate...
  • Ghita: Nu, dle Vanghelie, noi doi nu stim si nu vom sti niciodata nimic, am fost si vom fi tot timpul in pozitii diferite
  • Vanghelie: Nu, tu n-o sa fii niciodata in pozitie cu mine, indiferent de ce bani faci tu si indiferent de ce furi tu astazi, intelegi? La tine timpul este limitat, sa stii
  • Ghita: Limitat sau nelimitat, dle Vanghelie, atat cat timp am, nu voi fi niciodata in aceeasi tabara si in aceeasi pozitie cu dvs
  • Vanghelie: Dar nici nu te cauta nimeni, ai simtit vreodata ca te caut eu? M-ai sunat cu patru zile inainte de alegeri sa ma rogi sa va ajut. M-ai sunat cu patru zile inainte? Sa vad daca recunosti

 

  • Vanghelie: Ai dormit la usa la dl Geoana, ai facut bataturi de cat ai dormit la usa la dl Geoana
  • Ghita: Nu am dormit niciodata la usa la dl Geoana
  • Vanghelie: Daca dl Geoana nu era asa intelectual cum este si s-ar fi ocupat de Congres ca lumea, nu ati fi putut nici tu nici Ponta sa castigati in viata voastra
  • Ghita: Il stimez si il respect pe dl Geoana, si am o relatie buna cu dansul, nu inteleg ce cauta intr-o relatie cu dvs si nu cred ca tara asta va ajunge din nou pe mana dvs
  • Vanghelie: Eu nu il respect pe Victor si eu stiu ce cauta in relatie cu dvs, ca va potriviti de minune