Crin Antonescu președintele României 2018,VOTAȚI!
KEUL FLORIN ROMANIA |
/ #274 VOI PUTETI SA-I SPUNETI LUI CRIN DIN TOT SUFLETUL CE II ZIC EU LUI TARICEANU ???2014-07-08 14:51ROMANI SI ROMANCE , ROMANIA TRECE PRINTR-UN MOMENT ISTORIC HOTARATOR ATAT PENTRU PREZENTUL DAR MAI ALES PENTRU VIITORUL ROMANIEI , IN LUNILE URMATOARE , ROMANIA VA TREBUI SA ALEAGA DACA MERGE SPRE DEMOCRATIE SAU SE INTOARCE LA DICTATURA . TREBUIE SA SPUNEM CE VREM , GANDINDU-NE LA NOI , DAR SI LA GENERATIILE VIITOARE DE ROMANI . PERSONAL , IMI DORESC SA DEVINA PRESEDINTELE ROMANIEI DOMNUL TARICEANU , DOMNUL PONTA SA RAMANA PRIM MINISTRU , SA SE REFACA USL CU PARTIDUL DOMNULUI TARICEANU IN COMPONENTA , SA FIE TARA GUVERNATA DUPA PROGRAMUL USL , SA DEZVOLTAM ROMANIA , SA MUNCIM CU TOTII PENTRU ASTA , ASTA ESTE VISUL MEU DE ROMAN CARE LA REVOLUTIA 1989 , SOLDAT FIIND , AM AJUNS SA MA SPAL CU PROPRIA URINA , CARE AM FACUT REUMATISM IN TRANSEE , IN GER SI MORT DE FOAME , PENTRU ASTA M-AM SACRIFICAT , PENTRU ROMANIA , SI NU VOI REGRETA NICIODATA ASTA , REGRET DOAR CA ROMANIA ESTE MAI RAU DECAT INAINTE DE 1989 , REGRET DOAR CA ROMANII SE URASC UNII PE ALTII , CU PASIUNE , REGRET DOAR CA TANARA GENERATIE NU MAI IUBESTE ROMANIA , CA NU VREA DECAT SA PLECE DIN ROMANIA DEFINITIV . VREAU SA STITI CA VA IUBESC DIN TOT SUFLETUL MEU , ROMANII SI ROMANCELE MELE DRAGI , IUBESC CULORILE ALBASTRU , GALBEN , ROSU SI IL IUBESC PE DUMNEZEU , CA NU M-A MINTIT NICIODATA .... VOI CEI CE NU ATI SEMNAT PETITIA , DACA DORITI , NU VA OBLIGA NIMENI , SEMNATI PETITIA DE SUSTINERE MORALA , SUFLETEASCA , DE LA OM LA OM , A DOMNULUI TARICEANU....CHIAR DACA VA FI , CHIAR DACA NU VA FI NICIODATA PRESEDINTELE ROMANIEI , DOMNUL TARICEANU SA STIE CA EXISTA UN ROMAN , KEUL FLORIN ROMANIA , CARE IL RESPECTA SI IL ARE CA MODEL DE COMPORTAMENT SI INTELEPCIUNE !!!http://www.petitieonline.com/alegeri_prezidentiale_2014_tariceanu_presedinte |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Bursele olimpicilor – investiția în viitorul României, nu o cheltuială!
630 Creat: 2025-06-27
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
21508 Creat: 2025-05-26
GRATIERE 2025
23052 Creat: 2025-02-03
Spunem NU redeschiderii gropii de gunoi de la TITU!
294 Creat: 2025-06-26
Demisia Mihail Neamțu!
2325 Creat: 2025-06-25
ROMÂNIA NU-ȘI SACRIFICĂ COPIII!
300 Creat: 2025-06-25
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
1094 Creat: 2025-06-23
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12494 Creat: 2025-06-04
Vrem apă potabilă curentă în localitatea Rona, județul Sălaj!
31 Creat: 2025-06-20
Grevă generală -Ministrul David trebuie să plece!!!
213 Creat: 2025-05-21
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
3925 Creat: 2025-06-14
Toți elevii cu media 9.50+ merită bursă – stop limitei de 15%!
43 Creat: 2025-06-26
Dreptul Comunei Corbu pentru apa potabila
227 Creat: 2025-06-26
Dreptul la proprietate privata (eliminarea acordului Vecinilor)
18 Creat: 2025-06-27
Petiție pentru responsabilitate fiscală: Eliminarea subvențiilor pentru partide și reducerea cheltuielilor politice până la echilibru bugetar
16 Creat: 2025-06-27
Petiție pentru libertatea de exprimare și reformarea OUG 31/2002 – Respect pentru adevăr istoric, fără cenzură ideologică...
16 Creat: 2025-06-27
Angajare Fara Diploma Bac
24 Creat: 2025-06-27
PARLAMENT UNICAMERAL - cu 47 de membri - CU PREZENȚĂ ZILNICĂ LA SERVICIU - 8 ore/zi, 5 zile pe săptămâna, LA BIROUL TERITORIAL (județean/de sector)
55 Creat: 2022-01-28
Declararea Târnăveniului și comunelor afectate ca zonă calamitată
487 Creat: 2025-06-23
🛑 PETIȚIE PENTRU INTERZICEREA RECLAMELOR LA APARATELE DE JOCURI DE NOROC 🛑
68 Creat: 2025-06-26