Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

/ #11 iuganicolae

2014-07-07 07:15

Daca Statul Roman era reprezentat de oameni de stat si nu de boi, in toti acesti 25 de ani nu se ajungea aici. Macaroana trebuia taiata in martie 90, ne auzeam atunci critici de ici si de colo dar rezolvam temeinic o treaba. Acum le suna strident si daca MAE a spus ce a spus. Aceasta deoarece rand pe rand, cu pasi mici, si-au luat-o-n cap si dupa cum se vede treaba si dupa cum am prognozat-o eu de mai demult nu-i mai aduci cu graba la calea normala. Daca statul roman a primit ceva "sange-n instalatie" si tine sa puna ordine in tara si mai ales in Harghita, Covasna si Mures, o sa vada abia atunci si cu mare surprindere, unde se afla, daca nu cumva nu e suficient AKM 47 pentru punerea in ordine a situatiei si va trebui si MLVM si AG 9. SI PENTRU O ATARE SITUATIE EU INVINOVATESC IN PRIMUL RAND STATUL ROMAN CARE NU A AVUT NICI O ATITUDINE FATA DE ENORMELE DERAPAJE DE LA CONSTITUTIE SI DE LA BUNUL SIMT ALE UNGURILOR DE DINCOACE SI DE DINCOLO DE TISA.Guvernul si CSAT in loc sa se dueleze intre ei pentru locul l in ceea ce priveste dilema : care sunt mai incompetenti si mai iresponsabili, si sa nu mai hahaie prosteste si sa nu mai intrebe ca niste cretini daca o sa duca ungurii Ardealul la Budapesta in desagi,ar face mai bine sa ceara de la serviciile de informatii militare si civile, interne si externe o situatie clara, amanuntita si exacta asupra starilor de fapt din zona si dinafara tarii relativ la Transilvania si ar intreprinde masuri politico-diplomatice, organizationale si tehnico-militare adecvate pentru ca in cel mai scurt timp - pentru ca boala lunga egal moarte curata - legalitatea si Constitutia sa triumfe, iar ceea ce s-a petrecut de 25 de ani incoace sa fie un vis urat pentru toti romanii si mai cu seama pentru cei din cele trei judete.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...