Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #21985 Re: salarii compensatorii pentru cei care au semnat adresa catre guvern

2014-06-12 17:37

#21984: - salarii compensatorii pentru cei care au semnat adresa catre guvern

Bravo mai, dai dovada ca ai trecut la cele sfinte(esti mort psihic si mort intelectual), dar sa nu-mi spui tu mie cu mana pe cruce ca ai fost mereu, in al doilea rand poate multi din cei disponibilizati sunt reangajati, nu pot parasi locul de munca, altii plecati din tara, altii nu pot efectiv din mai multe motive sa participe  ( iti dau un exemplu: si mersul la combinat costa, multi n-au ca tine leafa de la mama si de la tata sau rude..etc. ), altii au alte probleme,  fiecare-si stie problemele. Din ce s-a vazut acolo prin poze si videoclipuri, multi au fost pentru ca au amanetat sa vina la combinat, alti n-au fost in oras si la intervale de evenimente, s-au tot rulat, iar  eu daca trag liniei si-ti comunic  AM FOST TOTI CEI DISPONIBILIZATI LA  MITINGURI, CA IN ORAS, CA LA COMBINAT, AM FOST CEI DISPONIBILIZATI PREZENTI. NU POTI SA IMPUI SA FIE PREZENTI, CUM NU POTI SA IMPUI TU CINE SA PRIMEASCA SI CINE NU. TU NU ESTI CA CEI DE LA SINDICATE, UNDE IMPART EI DUPA MOFTUL LOR PRADA. MULTI AU PROBLEME GRAVE IN FAMILIE NU AU CUM SA PARTICIPE, TU CARE ESTI LIBER DE FEL FARA OBLIGATII, ITI PERMITI ORICE. BANII ISI VOR LUA TOTI DIN ACELASI MOTIV CA NU EXISTA DISCRIMINARE SI ACTELE SUNT SEMNATE IMPREUNA CU LEGILE IN VIGOARE SI CU DREPTURILE FIECARUIA IN PARTE, PENTRU TOTI!!!!!!!