Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #20036

2014-01-12 08:09

lume lume unii au inteles altii nu noi suntem condusi de servicii secrete si nu de maimutele astea comuniste.Acesti urmasi ai PARINTILOR LOR care au fost in functii de conducere pe timpul comunismului ne conduc astazi si ne baga prin TELEVIZIUNEin cap precum ei stiu a duce tara pe calea cea buna sint TRADATORI DE TARA si trebuie tratati ca atare.Unde erau in DECEMBRIE 89 caci noi am fost ciuruiti din cauza acestor PERSOANE bine asezate pe posturi sus puse care ca si atunci si acum se pricep foarte bine la a manipula lumea.Ei se cearta pe banii nostri isi fac AVERI pe banii nostri si noi ne uitam ca niste[fara minte[ la ei cum se prefac ca se cearta dar cu ADEVARAT nu stiu cum sa faca sa imparta MILIARDELE DE EURO ce sint destinate noua celor de jos pentru un trai mai bun.V-ati intrebat vreodata de ce nu sint locuri de munca in tara,o sa va spun eu.Toate LICITATIILE FACUTE PINA ACUM FARA NICI O EXCEPTIE AU FOST TRUCATE. NU POTI PARTICIPA LA O LICITATIE PUBLICA FARA SA IMPARTI BANII CU CEI CE RASPUND DE BANI SI LUCRARI.Asa se traieste in romania daca incerci sa faci ceva trebuie sa imparti banii cu asazisii BUGETARI care din SALARII MICI AU VILE MARI si nu numai.Cum aud de o lucrare nu pot dormi nici noaptea stau cu gindul numai la COMISIOANE isi schimba MOBILA prin vila noaptea sa nu vada vecinii sa banuiasca.In citiva ani de la revolutie incoace au ajuns ca BOIERII de pe timpul iobagimii.Tare as dori ca voi cei de la antena3 sa va desteptati 5 minute si sa faceti niste reportaje ADEVARATE despre imbogatirea acestor asazisi BUGETARI care sint pefunctii mici dar au AVERI inestimabile.Ce spune BASESCU daca FURA toti eu ce sint mai asa,sia tras si el citeva HECTARE de teren ca sa aiba unde munci cind o iesi la pensie.Dar eu vad altfel lucrurile,a cumparat acm sa vinda mai tirziu cind or CRESTE PRETURILE asa cum la invatat serviciile secrete.Daca doriti un subiect cu AFACERI CU STATUL si cu COMISIOANE GRASE ANTENA3 luati legatura cu mine,adevarul2014@yahoo.com.