Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #15928

2014-01-11 08:03

Catre destinatarului acestei petiti.
Dl stiu ca aveti cele mai performante servici secrete din lume,ele pot sa va informeze situatia rela din Romania de la acesta ora si din ultimi 10 ani decand presedinte este in Romania Traian Basescu.
Fost comunist cu stadi vechi s-un privilegiat al P.C.R.Acest om a creat in ultimi ani in Romania un regim bazat pe coruptie,favoritisme,razbunare ,inlaturarea adversarilor politici,folosinduse de justitie,prin anumiti oameni care sunt in acest domeniu in Romania.Acest om si-a format o echipa care-l sprijina in acest sens.Deziformeaza structurile europene, si S.U.A.
Vreau sa va spun ca nici celalti nu sun usa de Biserica dar eu va relatez ceia ce sa intamplat in urma cu 9 ani ca unl care priveste de afara,dar cu mare interes ceia ce se inampla in tara mea.Pe mine nu ma afecteza acesta situatie pentru ca locuiesc in Germania dar nu pot sa stau indiferent cand in Romania se intampla asemenea lucruru,si U.E.si S.U.A. are o perceptie gresita despre tara mea,plecand urechea la niste paraciosi,ca Basescu si cei din jurul lui .
Iar pe dv. va rog sa fiti impartiali lasand poporul roman sa-si alega conducatori.PS Vreau sa va spun ca si la dv.in S.U.A. sunt multe lucuri pe care trebuia sa le indreptati.Dreptul la viata este dat de Dumnezeu.El are dreptul sa dea viata si tot El are dreptul so ia ,voi de ce va amestecati in ,,drepurile altuia'' ? Ebine sa indreptam lucrurile dar dupa adevar.Dumnezeu sa binecuvinteze America!