Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #8599

2014-01-10 08:26

Felicitari si mult SUCCES ! Va sustinem cat putem si cum putem.
SUA si DEMOCRATIA ! am fost acolo in 2012. Lumea stie cum a iesit Obama presedinte? nu cu votul populației !!! ci cu votul ELECTORILOR !!! pe strazile orasului unde am fost eu sunt montate placute cu urmatorul gen de inscriptie - aici au fost ucisi peste 10.000 indieni din tribul X. Am fost intrebata la revenire cum sunt AMERICANII ?? am raspuns ca nu stiu - bastinasii ( din puctul meu de vedere adevaratii americani - sunt in rezervatii ! si ne dau lectii de DEMOCRATIE ? LI SE DA ACUM DE STATUL AMERICAN INDEMNIZATII DE 1000$/PERSOANA cu condiția să nu plece din rezervație ! să nu intre în contact cu DEMOCRATIA ! probabil îi protejează astfel să nu se contamineze...?! nu mai vorbesc de sistemul de sanatate, invatamant,etc. ex.in clasa a 3-a copii abia fac silabe si adunari cu 2 cifre, dar invata atribuțiile PREȘEDINTELUI SUA !!! înțelegeți ce vreau să spun ...??!!!
Personal sunt de acord cu dl.Ponta și cu înaintașii lui cu adevarat democrati, indiferent sub sigla căriu partid au ajuns la conducerea țării - dl. Năstase, dl.Tăriceanu ( cel care a ținut spatele cum spunem noi și românii nu l-au cunoscut prea bine pe acest personaj numit generic - PREȘEDINTE -)