Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#8576

2014-01-10 08:22


Sper ca acest, emisar prin luarile lui de pozitie , sa nu ma umileasca din nou.
-Emisarule, uita-te bine de data aceasta !

Musafir

#8577

2014-01-10 08:22

Pacat ca nu toti care au votat nu au posibilitatea sa semneze aceasta petitie, sunt multe persoane din mediul rural, care nu au calculator.
Sunteti cei mai buni!

Musafir

#8578

2014-01-10 08:22

Suntem alaturi de voi

Musafir

#8579

2014-01-10 08:22

Felicitari pentru initiativa.

Musafir

#8580

2014-01-10 08:22

romania colonie sau nu este acum condusa de un personaj sinistru care incalca zilnic constitutia si a devenit un real pericol pentru poporul roman.
el ocupa nelegitim pozitia de presedinte fiind demis de 7.4 milioane de alegatori cifra care in principiu ar face invidiosi pe oricare politicieni din lume.trebuie sa plece altfel poporul dezbinat de acest odios personaj ar putea ajunge la formule extreme de existenta si lupta cu urmari greu de estimat

Musafir

#8581 Gadea predicatoru'

2014-01-10 08:22

Ne manipuleaza astia cu televiziunile incat am ajuns sa ne uram unii pe altii, puterea este in telecomanda.

Musafir

#8582

2014-01-10 08:23

sunt de acord cu voi
Cris.

#8583 Justitie

2014-01-10 08:23

Nu va place Basescu, cel care impreuna cu Macovei au facut reforma in Justitie? Era mai bine inainte de 2005 cand niciun politician nu raspundea in fata legii? Ganditi-va...
Din pacate Antenele penalului Felix, toaca creierii populatiei, populatie incapabila sa citeasca presa in engleza de pe Internet - aka surse alternative de informare.

Musafir

#8584

2014-01-10 08:23

o sa se stearga undeva aia peste ocean cu petitia noastra. nu au dat ei 2 bani pe vot
Ion Dascalescu
Musafir

#8585

2014-01-10 08:23

Stimate domnule Mihai Gadea
Buna ziua.De mult timp incerc sa va contactez.Ma numesc Ion Dascalescu,sunt reprezentantul comunitatii romanesti din sud Italia,reprezint interesele a peste 300000 romani din aceasta zona a Italliei ca ASOCIATIA ROMANILOR DIN SUD ITALIA-A.S.R.I,insa si mai multi ca si presedinte al PARTIDULUI ROMANILOR DIN DIASPORA-P.R.D.In aceste calitati va rog sa-mi facilitati aparitia pe postul tv. pe care il reprezentati,pentru a putea expune in direct si problemele cu care se confrunta Diaspora romana,pentru a fi cunoscute de publicul dv.Mentionez ca de dorit ar fi sa ma puneti fata in fata cu ministrul de externe,cu ministrul pentru romanii de pretutindeni si cu primul ministru pentru ca am multe sa le reprosez si lor.Desigur voi veni insotit de un reprezentant al Diasporei din Spania si inca unul din Italia,pentru a fi egali ca nr.Apoi,noi,romanii din Diaspora vom initia un miting de mare amploare in Bucuresti,sustinuti si de alte asociatii,fundatii,e.ty.c. in preajma sarbatorilor de Pasti,pentru a scapa de Basescu si nu vom pleca din piata pana cand el nu va pleca de la Cotroceni.Ar fi bine daca ati da pe post acest anunt ca o stire.Data precisa o vom anunta in imediata perioada.Trebuie sa venim noi,Diaspora romana sa facem ce puteau face romanii din tara.Desigur ne asumam toate riscurile,chiar si arestarea.In speranta ca veti da curs solicitarii mele,va multumesc.
Cu respect,
Ion Dascalescu


Musafir

#8586

2014-01-10 08:23

FELICITARI ANTENA3

Musafir

#8587

2014-01-10 08:23

oare cat mai avem de suferit pentru hotia lui?

Musafir

#8588

2014-01-10 08:23

-Ar trebuia ca toti sa luam atitundine si sa nu ne mai lasam calcati ln picore indiferent de care tara vrea sa intre cu bocanci.
Alege numele de user

#8589 Subiect

2014-01-10 08:24

BASESCU ESTE CEL CARE A RIDICULIZAT ACTUL DE JUSTITIE DIN ROMANIA, NUMIND IN FUNCTII CHEIE NUMAIM SERVITORI INCOMPETENTI, BA UNII CHIAR CORUPTI. ACEST MAFIOT, FOST COMUNIST SI FOST TURNATOR LA SECURITATE, DOVEDIT CU ACTE IN REGULA, ESTE INFRACTORUL CEL MAI CORUPT SI CEL MAI TICALOS DIN ISTORIA ROMANIEI. HUOOOOOOO !!!!! JOS BASESCU !!!!!

Musafir

#8590

2014-01-10 08:24

E timpul,sa devenim dembni si ROMANI,sa uitam de securisti,

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 08:24


Bubu

#8592 Ce este de facut?

2014-01-10 08:25

Este de neinteles incapacitatea (sau indiferenta!?) Parlamentului si USL de a corecta si modifica legislatia care permite acestor oameni sa faca abuzurile grosolane la care asistam neputinciosi cu totii.
Noi, cei multi, strigam in zadar ca trebuie facut ceva si alesii nostri dormiteaza! Oare DE CE?

Musafir

#8593

2014-01-10 08:25

Sunt unul din cei peste 7,5 milioane de cetateni care au votat pentru demiterea criminalului mafiot Basescu care, prin exponentii mafiei care au acaparat organismele care ar trebui sa reprezinte justitia, respectiv CSM, Curtea Constitutionala, Procuratura, DNA si mare parte din judecatori, S-A STERS pur si simplu LA FUND CU VOTUL CETATENILOR. A trebuit sa invatam ca CETATENII NU SUNT DECAT SCLAVI CARE NU AU DREPTUL SA VORBEASCA IMPOTRIVA LUI BASESCU. Procuratura a reactionat in forta pentru intimidarea celor care au iesit la vot, si pentru a-i "convinge" ca au facut un lucru "gresit". Au folosit exact aceleasi metode si aceeasi desfasurare de forte ca si procuratura comunista insotita de activistii de partid, din anii 1950-1960, care au "convins" taranii romani sa intre "de buna voie" in MAREA COLECTIVIZARE. Iar Europa, prin atitudinile lui Merkel si Barosso, ne-a aratat ca defapt nu ne considera cetateni cu drepturi umane, ci mai degraba o turma de animale care suntem obligate sa ne supunem "pastorului", acesta avand drept de viata si de moarte asupra noastra, cu atat mai mult cu cat a subventionat pentru campaniile electorale ale mai-sus numitilor euro-politicieni.

Am spus ca Basescu este criminal si ca se comporta ca si cand are drept de viata si de moarte asupra cetatenilor romani. Intaresc aceste spuse supunand atentiei publice urmatoarele fapte:
1. In perioada guvernului BOC, condus de fapt de Basescu, prin politica adoptata de acestia si executata de Casele de Sanatate, zeci de mii de oameni bolnavi de diabet si cancer, care aveau nevoie periodic si continuu de medicamente, au fost LASATI SA MOARA INTENTIONAT, prin intreruperea accesului la medicamentatia necesara.
2. Politica Basescu-Boc a dus la desfiintarea spitalelor si lipsa accesului oamenilor de rand la servicii medicale. Cate decese s-au datorat acestui fapt in perioada aceasta?? Sute? Mii? Zeci de mii??
3. Toti cei care "au actionat" impotriva regimului Basescu au fost bagati in inchisori sau coplesiti de anchete penale, pe motive nefondate, cu dosare bazate pe dovezi inventate, fortate sau chiar fara dovezi.
Se spune "pe la colturi" ca nu sunt putini nici cei care au suferit " accidente mortale" neelucidate.
4. Nici unul din apropiatii lui Basescu nu este anchetat si nu a fost condamnat desi sunt de notorietate furtisagurile facute din banul public pe care l-au gestionat, si exista plangeri justificate depuse impotriva lor. Cu totii si-au insutit averile in perioada de guvernare basista (vezi "marea blonda" fosta Dna Cocos). Organele de procuratura, care oricum aveau datoria sa se autosesizeze la asemenea fapte facute publice in nenumarate randuri, se pare ca nu vor sa ia in considerare nici macar plangerile facute de actualul guvern, ca urmare a rezultatelor controalelor legal si oficial efectuate.
5. Basescu si familia lui nu sunt urmariti penal pentru nici una din faptele savarsite: dosarul "flota" s-a inchis inainte defapt de a incepe, posibilul trafic de armament facut de Mircea Basescu si descoperit de jurnalisti s-a musamalizat, traficul de influenta facute de Mircea Basescu si Ioana Basescu de asemenea au ramas necercetate, modul in care Elena Basescu a obtinut si folosit fondurile pentru alegerea ei ca europarlamentar, cu ajutorul altor personaje importante din PD, a ramas uitat, modul de achizitie al caselor si terenurilor familiei - de asemenea.
6. Nu este anchetata fraudarea voturilor de catre Baconschi in strainatate, in special in Franta, unde orice calcul oricat de simplist arata imposibilitatea existentei atator voturi, prelungire timpului de vot este ilegala, iar orice sondaj real arata ca votul nu avea cum sa fie atat de unidirectionat; sa nu uitam, PRIN ACEASTA FRAUDA MAJORA (si cu altele) "S_A ALES" Basescu ca presedinte al romanilor. Lipsa anchetarii acestei fraude electorale este cu atat mai greu de inteles cu cat au fost depuse plangeri in acest sens, iar speta in sine a fost puternic mediatizata atunci. dar, desigur, nu este chiar asa de greu de inteles daca ne gandim cine au fost cei care au validat alegerile si ce organisme (acaparate de mafia basista) ar fi trebuit sa declanseze aceasta ancheta.
7. Nu este anchetata numaratoarea frauduloasa a voturilor facuta in Parlamentul Romaniei de una din "marile doamne" ale PD (mi-este sila sa-i spun numele), desi sedinta a fost televizata si toata lumea a putut vedea lipsa parlamentarilor "numarati".

Cred ca sunt in asentimentul a peste 7,5 milioane de romani care VOM MAI CREDE IN DEMOCRATIE DOAR DUPA CE VOM VEDEA DEFINITIV IN PUSCARIE, CU CONDAMNARI EXEMPLAR DE GRELE, PERSONAJELE MAI SUS AMINTITE. O ASTFEL DE DICTATURA MAFIOTO-CRIMINALA NU TREBUIE SA MAI POATA FI POSIBILA.

CRED CA 10 ANI DE BASESCU A FACUT CEL PUTIN TOT ATAT DE MULT RAU ROMANIEI CAT 50 DE ANI DE COMUNISM. DIFERENTA ESTE CA DESPRE BASESCU NU STIM SA FI FOST IMPUS DIN AFARA, IN TIMP CE COMUNISMUL, DA -  A FOST CONSECINTA DISTRIBUIRII ROMANIEI SUB INFLUENTA MOSCOVEI, DATORITA INABILITATII DIPLOMATILOR ROMANI DE ATUNCI DE A PROMOVA CORECT SI EFICIENT INTERESUL NATIONAL.


Musafir

#8594

2014-01-10 08:25

va suntem alaturi,multumim

Musafir

#8595

2014-01-10 08:25

ROMANIA are mare nevoie de demnitate, de conducatori de calitate care sa ne reprezinte cu fruntea sus nu in tarana.
Un Roman cinstit

#8596

2014-01-10 08:25

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!

Musafir

#8597

2014-01-10 08:25

,FELICIT ACEASTA EMISIUNE SI AS DORI CA TOTUL ANTR-O BUNA ZI SA SE SCHIMBE AN ROMANIA.,ROMANIA A FOST RUPTA BUCATI ,SI AMPARTITA BUCATA CU BUCATA DE CEI DE LA PUTERE, PROPRII MAFIILOR LOR.ROMANIA NU A AVUT NEVOIE DE ACESTI INDIVIZI CARE,SE CEARTA AN PARLAMENT SA TREACA TIMPUL PE BANII POPORULUI.SALUL ACEASTA EMISIUNE VASI-ROMA.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 08:25



Musafir

#8599

2014-01-10 08:26

Felicitari si mult SUCCES ! Va sustinem cat putem si cum putem.
SUA si DEMOCRATIA ! am fost acolo in 2012. Lumea stie cum a iesit Obama presedinte? nu cu votul populației !!! ci cu votul ELECTORILOR !!! pe strazile orasului unde am fost eu sunt montate placute cu urmatorul gen de inscriptie - aici au fost ucisi peste 10.000 indieni din tribul X. Am fost intrebata la revenire cum sunt AMERICANII ?? am raspuns ca nu stiu - bastinasii ( din puctul meu de vedere adevaratii americani - sunt in rezervatii ! si ne dau lectii de DEMOCRATIE ? LI SE DA ACUM DE STATUL AMERICAN INDEMNIZATII DE 1000$/PERSOANA cu condiția să nu plece din rezervație ! să nu intre în contact cu DEMOCRATIA ! probabil îi protejează astfel să nu se contamineze...?! nu mai vorbesc de sistemul de sanatate, invatamant,etc. ex.in clasa a 3-a copii abia fac silabe si adunari cu 2 cifre, dar invata atribuțiile PREȘEDINTELUI SUA !!! înțelegeți ce vreau să spun ...??!!!
Personal sunt de acord cu dl.Ponta și cu înaintașii lui cu adevarat democrati, indiferent sub sigla căriu partid au ajuns la conducerea țării - dl. Năstase, dl.Tăriceanu ( cel care a ținut spatele cum spunem noi și românii nu l-au cunoscut prea bine pe acest personaj numit generic - PREȘEDINTE -)

Musafir

#8600

2014-01-10 08:26

MA BUCUR CA S- LUAT ACEASTA INITIATIVA. IN ROMANIA NU SE MAI POATE TRAI .DE 10 ANI SINTEM TIMORATI, TERORIZATI PUR SI SIMPLU TERMINATI .AVEM UN PRESEDINTE CARE E DE NEINTELES . EU CRED CA E BOLNAV PSIHIC.SA NU LASI DREPTUL TELEVIZIUNII SA SPUNA ADEVARUL? ANTENA 3 E SINGURUL POST CARE E CORECT SI A SCOS CU PROBE BINENTELES TOATE HOTIILE PE CARE LE FACE DL PRESEDINTE BASESCU ,IMPREUNA CU FOSTA SI ACTUALA CLICA A DINDULUI S-AU FURAT BANII DE LA FONDURI SAU FACUT SUTE DE ABUZURI IMPREUNA CU DN .UDREA ,DL. BOC SI ALTII .VREM DREPTATE DAR CUI SA-I CEREM NU AVEM DECIT POSTUL ANTENA 3 UNDE LUPTA PENTRU OAMENI .VREM SA-SI DEA DEMISIA SI SA FIE ANCHETAT PT .TOT RAUL FACUR ROMANIEI .NE-AM SATURAT DE AMENINTARI . CE PRESEDINTE ESTE EL CIND TRIMITE PROCURORII PRIN SATE, COMUNE ,LA OAMENI SARACII CU MIINILE NEGRE DE ATITA MUNCA SI II PUNE CU MANA PE BIBLIE SA JURE DACA A FOST LA ALEGERI SI PE CINE A ALES ? EU STIU CA VOTUL IN PTIMUL RIND ESTE CONFIDENTIAL.NU? SAU IN ROMANIA OAMANII SINT AMENINTATI SI HAITUITI .ASA PRESEDINTE? VORBESTE URIT CIND IESE PE POST .NU SE MAI POATE VA RUGAM AJUTATI-NE CA SINTEM TERMINATI.SANTEM TARA NIMANUI.IAR CEI CARE SPUN CA OAMENII MINT CA ANTENA 3 LA FEL ,SINT OAMENII REGIMULUI BASESCU CARE II LASA SA FURE ,SA FACA EVAZIUNE SI ALTELE ,SA FACA OMORURI CHIAR SI SINT IN LIBERTATE PRNTRU CA NOI NU MAI AVEM JUSTITIE,PARCHET ,PROCURATURA .ABUZURILE PRESEDINTELUI SINT DE O AMPLARE NEDEFINITA. NU SE MAI TERMINA NICIODATA .DE CE ? PENTRU CA A SPUS CA SUA ESTE ALATURI DE EL SI POATE FACE CE VREA .? OARE SA FIE ADEVARAT . SINT UN CETATEAN SIMPLU DAR NU CRED . SA DEA BANII OAMENILOR INAPOI CA AU MUNCIT, AU PLATIT SI DL. BOC CU PRESEDINTELE A LUAT BANII? DE CE CE-I RETROACTIV NU SE DAU ? PONTA A INCERCAT SA DEA INAPOI CEVA DAR NU ARE DE UNDE PT CA A TRBUIT SA PLATEASCA GAURILE FACUTE DE GUVERNUL BOC SI PRESEDINTE CARE NU-I INTREABA NIMENI UNDE SINT BANII DIN MAI ,INVATAMINT SANATATE DE CE NU-I DA RETROACTIV. SA PLATEASCA CINE I-A FURAT .SINT MULTE DE SPUS DAR CRED CA PRIN SEMNATURILE NOASTRE SI COMENTARIILE SCRISE CU RESPECT PENTRU DUMNEAVOASTRA VA CEREM CA UN ULTIM STRIGAT; AJUTATI-NE .FIEVA MILA SI DE ROMANIA ACEASTA TARA FRUMOASA SI CU RESURSE. NE-M SATURAT DE MINCIUNILE LUI .NU VREM SA-L MAI VEDEM . VREM SI NOI SA TRAIM LINISTITI . VA MULTUMESC CU RESPECT SI SPERANTA CA NE VETI AJUTA ZENOVIA.