Abuzurile din Romania trec oceanul

Ion Dascalescu
Musafir

/ #8585

2014-01-10 08:23

Stimate domnule Mihai Gadea
Buna ziua.De mult timp incerc sa va contactez.Ma numesc Ion Dascalescu,sunt reprezentantul comunitatii romanesti din sud Italia,reprezint interesele a peste 300000 romani din aceasta zona a Italliei ca ASOCIATIA ROMANILOR DIN SUD ITALIA-A.S.R.I,insa si mai multi ca si presedinte al PARTIDULUI ROMANILOR DIN DIASPORA-P.R.D.In aceste calitati va rog sa-mi facilitati aparitia pe postul tv. pe care il reprezentati,pentru a putea expune in direct si problemele cu care se confrunta Diaspora romana,pentru a fi cunoscute de publicul dv.Mentionez ca de dorit ar fi sa ma puneti fata in fata cu ministrul de externe,cu ministrul pentru romanii de pretutindeni si cu primul ministru pentru ca am multe sa le reprosez si lor.Desigur voi veni insotit de un reprezentant al Diasporei din Spania si inca unul din Italia,pentru a fi egali ca nr.Apoi,noi,romanii din Diaspora vom initia un miting de mare amploare in Bucuresti,sustinuti si de alte asociatii,fundatii,e.ty.c. in preajma sarbatorilor de Pasti,pentru a scapa de Basescu si nu vom pleca din piata pana cand el nu va pleca de la Cotroceni.Ar fi bine daca ati da pe post acest anunt ca o stire.Data precisa o vom anunta in imediata perioada.Trebuie sa venim noi,Diaspora romana sa facem ce puteau face romanii din tara.Desigur ne asumam toate riscurile,chiar si arestarea.In speranta ca veti da curs solicitarii mele,va multumesc.
Cu respect,
Ion Dascalescu