Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #7610

2014-01-10 05:26

La fel ca si maestrul Serbanescu ma conving cu fiecare zi ca am devenit o colonie . Nu inteleg si nu voi putea sa inteleg niciodata cum am putut in 25 de ani de la caderea comunismului sa ne pierdem demnitatea si sa devenim slugi sa facem sluj din nou la portile altora. Rusine pentru acesti conducatori ai nostri nu au demnitate si de aceia noi ca romani nu suntem respectati de celelalte natii de parca nu este deajuns ca multi dintre concetatenii nostrii merg in afara pentruy a cersi si a fura(cei tuciurii). Nu considerati ca fac discriminare sau sunt xenofob dar realitatea este vizibila. Orice roman care este in Romania si are un loc de munca cauta sa il pastreze. Ce gresiti d-voastra cei de la amtena 3 este ca aduceti la emisiuni numai circari (mai vechi si mai noi) in loc sa aduceti oameni simplii care sa nu fie otraviti cu doctrine politice sau partizani ai unora sau altora dintre clanurile politice. Incercati sa faceti asta si ve-ti vedea ca acest popor va avea de castigat . Eu unul ce va pot spune clar este ca oricata avere au sa mai faca acesti distrugatori ai natiei romane nu se vor bucura de ele nici ei si nici copii lor pentru ca nu vor fi lasati in pace (dupa ce nu vor mai fi la putere) de unii ca mine care stiu ce si cum vor trebui sa faca pentru a le stinge neamul. Ponta a primit voturile noastre pentru partidul lui dar ne-a tradat incheind pactul cu basescu fara sa ne intrebe. Oare nu cumva la mijloc este si renumitul socru al lui? . Sa stiti ca eram in stare dupa votul masiv pentru suspendarea lui basescu  daca ponta si ai lui nu se caciuleau la  UE sa facem o noua revolutie. Credeti ca noi Romanii am cerut si am fost de acord cu intrarea in Uniunea Europeana am vrut asta pentru a ne comporta ca niste slugi sau ca egali cu celelalte natii . Si un ultim gand in legatura cu "JANDARMII LUMIII" sa isi vada de natia lor sa nu mai minta popoarele lumii (amintitiva de IRAK) si CIA sa inceteze a mai da jos guvernele diferitelor popoare in functie de interesele lor economice.Cu stima  Marius Nitulescu