Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7601

2014-01-10 05:22

Nu cred că va ajuta la ceva. Nesimţirea celor puternici este altoită pe hoţii şi trădarea conducătorilor!

Musafir

#7602

2014-01-10 05:22

Sper sa plateasca pentru tot raul facut si el dar si acolitii lui...

Musafir

#7603

2014-01-10 05:23

Oribil ce se intimpla(((((((((((Eu nu fac politica dar mi se pare penibila situatia din tara,mai rau decit in comunism.Cel putin atunci aveau tinerii de munca,acum sunt promovate NONVALORILE.TRIIIST(((((((((

Musafir

#7604

2014-01-10 05:23

Sunt de acord cu celescrise de dumneavoastra Felicitari

Musafir

#7605

2014-01-10 05:24

trebuiau mai multe detalii care sa reflecte caracterul dl Basescu cum a dat foc ,navelor si a scapat o inregistrere cu declaratia lui cum a mintit prostindu-i pe toti ,cum si-a atribuit casa mintind ca nu are ,cum se adresa c s m -uli amenintandu-i,cum si-a pus fiica pe listelede euro parlamentari si cum s-au mobilizat toti in scurt timp s-o promoveze cu toate ca era de scurt timp in partid cum au furat alegerile la Paris si incele mai necunoscuie locuri

Musafir

#7606

2014-01-10 05:25

Poate reusim inca o data (daca mai e nevoie) sa ne adunam 7.500.000 de oameni !

Musafir

#7607

2014-01-10 05:25

succes

Musafir

#7608 Re:

2014-01-10 05:25


Musafir

#7609

2014-01-10 05:26

in sfarsit ceva bun pentru tara

Musafir

#7610

2014-01-10 05:26

La fel ca si maestrul Serbanescu ma conving cu fiecare zi ca am devenit o colonie . Nu inteleg si nu voi putea sa inteleg niciodata cum am putut in 25 de ani de la caderea comunismului sa ne pierdem demnitatea si sa devenim slugi sa facem sluj din nou la portile altora. Rusine pentru acesti conducatori ai nostri nu au demnitate si de aceia noi ca romani nu suntem respectati de celelalte natii de parca nu este deajuns ca multi dintre concetatenii nostrii merg in afara pentruy a cersi si a fura(cei tuciurii). Nu considerati ca fac discriminare sau sunt xenofob dar realitatea este vizibila. Orice roman care este in Romania si are un loc de munca cauta sa il pastreze. Ce gresiti d-voastra cei de la amtena 3 este ca aduceti la emisiuni numai circari (mai vechi si mai noi) in loc sa aduceti oameni simplii care sa nu fie otraviti cu doctrine politice sau partizani ai unora sau altora dintre clanurile politice. Incercati sa faceti asta si ve-ti vedea ca acest popor va avea de castigat . Eu unul ce va pot spune clar este ca oricata avere au sa mai faca acesti distrugatori ai natiei romane nu se vor bucura de ele nici ei si nici copii lor pentru ca nu vor fi lasati in pace (dupa ce nu vor mai fi la putere) de unii ca mine care stiu ce si cum vor trebui sa faca pentru a le stinge neamul. Ponta a primit voturile noastre pentru partidul lui dar ne-a tradat incheind pactul cu basescu fara sa ne intrebe. Oare nu cumva la mijloc este si renumitul socru al lui? . Sa stiti ca eram in stare dupa votul masiv pentru suspendarea lui basescu  daca ponta si ai lui nu se caciuleau la  UE sa facem o noua revolutie. Credeti ca noi Romanii am cerut si am fost de acord cu intrarea in Uniunea Europeana am vrut asta pentru a ne comporta ca niste slugi sau ca egali cu celelalte natii . Si un ultim gand in legatura cu "JANDARMII LUMIII" sa isi vada de natia lor sa nu mai minta popoarele lumii (amintitiva de IRAK) si CIA sa inceteze a mai da jos guvernele diferitelor popoare in functie de interesele lor economice.Cu stima  Marius Nitulescu


Musafir

#7611

2014-01-10 05:27

Da,vreau ca in tara mea sa fie judecatorii liberi sa judece asa cum le dicteaza constiinta,presa sa critice tot ce nu e bine pt a se remedia imediat lucrurile,eu si alti oameni sa ne putem expune ideile personale fara frica,medicii ,profesorii sa aiba un salar decent,sa nu fie umiliti zi de zi si nu sa vie un baron sau un securist sau cine o fi el care datorita banilor facuti prin frauda sa dea cu tifla unor oameni care-si castiga cu truda traiul.Anca

Musafir

#7612

2014-01-10 05:27

de ce trebuie sa ne tot plecam capul in fata europei si americanilor ?nu inteleg.....

Musafir

#7613

2014-01-10 05:27

Ar fi cazul ca si noi sa-i informam pe straini despre situati din Romania ; nu numai acolitii precum Monica Macovei

Musafir

#7614

2014-01-10 05:29

jos securistii in frunte cu basescu guvernator

Musafir

#7615 Re:

2014-01-10 05:29

Bivirel Draganu
Musafir

#7616 Petitia si opozantii

2014-01-10 05:29

Petitia in sine este un act democratic de aratare a pozitiei fata de autoritati dar sa nu uitam ca democratia are nevoia cruda de a avea si opozitie.Eu preciez si pozitia basistilor ca prin orice mijloace sa caute sa-si salveze "mortul".Regimul lor s-a dus si au dreptul leului muribund sa muste in toate partile.Cunosc multi oameni cu adevarat spirit practic care apreciaza totalitarismul.Eu combat atitudinea lor in discutii amicale dar ma gindesc ca au si dreptate.La urma urmei cei care l-au impuscat pe dctator sint cei ce se numesc de stinga astazi,iar cei ce "le vor capetele" cei de "dreapta".Este deci normala o batalie pe viata si pe moarte,numai ca noi cei ce dorim o viata mai buna pentru urmasii nostri le vom anihila toate actiunile murdare.


Musafir

#7617

2014-01-10 05:29

Basescu nu e un presedinte a unui stat. E un ipocrit,bandit, ipostor, pentru tot ce a facut din tara noatra, 'el trebue judecat si eczecutat in aceiasi zi!!!
'Romani!!!! daca v-om avea un conflict cu o tara vecina cine ne va apara??? deoarece noi sintem plecati sa muncim la straini!!
Santem un sat fara caini!! Cu Traian niciodata nu vom fi stapani!!!

Musafir

#7618

2014-01-10 05:29

pacat ca vine atat de tarziu

Musafir

#7619

2014-01-10 05:30

Am votat pentru plecarea lui Basescu alaturi de cei peste 7400000 cetateni dar votul meu nu a contat pentru ca UE si America l-au sprijinit. Aceasta este democratia Uniunii Europene si a Americii ?

Musafir

#7620

2014-01-10 05:30

Hai sa dam mana cu mana ,ce-i cu inima romana!
Sa-nvartim fora fratiei ,pe PAMANTUL ROMANIEI.
Iarba rea din holde piara ,piara DUSMANII DIN TARA,
Intre noi sa numai fie,decat FLORI s ARMONIE !
DOAMNE AJUTA,AMIN!

Musafir

#7621

2014-01-10 05:30

daca politicienii nu fac mai nimic, este bine ca antena 3 face si acest lucru. felicitari

Musafir

#7622

2014-01-10 05:31

Gadea si Ursu, cei doi autori ai petitiei sunt flasnetarii lui Felix Voiculescu, securist cu patalama.

Musafir

#7623

2014-01-10 05:31

Poporul roman este minunat! D-lui presedinte si grupul din jurul sau, o mare rugaminte: apreciati poporul! Aveti aceasta functie datorita poporului roman.
Respectati-va si iubiti-va tara si poporul.


Musafir

#7624 Re:

2014-01-10 05:32


Musafir

#7625

2014-01-10 05:32

Zi de zi ii platim pe cei care teoretic ne reprezinta. Vrem sa stim pentru ce ii platim, vrem sa stim ca nu platim niste moluste, vrem sa traim demni in ROMANIA, NOI SI COPII NOSTRI.