Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#301

2014-01-09 19:28

In politica americana a venit cineva sa ia vreun ministru de justitie la intrebari? A venit cineva din statele membre UE sau din NATO sa ia vreun guvernator la intrebari? Nu.Romanii au salariile lor sau pensiile? Ori nu avem dreptul sa ne plangem chiar deloc.Acum suntem mai rau ca pe timpul lui Ceausescu. Cum ne plangem sau manifestam in vreun fel ne trezim cu dosare penale.

Musafir

#302

2014-01-09 19:28

Am speranta ca aceasta petitie va avea peste un milion de semnaturi, echivalentul celor 7,4 miloane de voturi. S A

Musafir

#303

2014-01-09 19:28

De ce vrea,oare un secretar de stat american sa se intilneasca cu un presedinte,demult demis ?

Musafir

#304

2014-01-09 19:29

sa fie intr-un ceas bun si sa se adune cat mai multe semnaturi

Musafir

#305

2014-01-09 19:29

cu dedicatie pentru MAREAN: as vrea sa te intreb daca esti constient sau in deplinatatea constiintei tale ? Desi imi este sila, am sa citez un paragraf idiot din Marean "popor de dobitoci ce sunteti" Esti iresponsabil total, cap coada, nu observi ca si pe tine insu-ti te faci dobitoc ? Nici macar nu ai proprietatea talentului de a slugi pe cineva, macar fa-o la un mod mai diplomatic, sau cel mai bine abtinete

Musafir

#306

2014-01-09 19:30

Daca America nu ne respecta, nu avem motiv sa-i respectam. Noi nu am furat 2,5 milioane de voturi. Cereti-va scuze mincinosilor ca noi nu am furat. Voi at mintit

Musafir

#307

2014-01-09 19:30

L-am lasat pe fb.

Musafir

#308

2014-01-09 19:30

Ii urasc pe americani de cand ni l- bagat pe gat pe basescu, dupa ce a fost demis de popor. Ar putea sa se reabiliteze in fata poporului romandaca l-ar comvinge pa impostorul de basescu sa-si dea demisia maine !

Musafir

#309

2014-01-09 19:31

VA MULTUMIM DIN SUFLET CA SIMTITI IMPREUNA CU POPORUL ROMAN IN SPECIAL MULTUMIM ANTENEI 3 PENTRU CURAJU SL-EFORTUL CARE IL FAC PTR BINELE ROMANILOR-AM SEMNAT ACEASTA PETETIE IN SPERANTA CA PUN SI EU O PICATURA LA MAREA DE LACRIMI AI ROMANILOR IM DORESC MULT CA COPII MEI SA AIBA UN LOC DE MUNCA SI NEPOTI MEI PIINEA PE MASA -ASFEL SA MA INTORC ACASA -MIE DOR DE TARA MEA DE CASA MEA DAR DACA VIN ACASA NEPOTEI MEI TREBUIE SA SI CERSEASCA PIINEA -NAS SUPORTA -POATE INTRO ZI VOI PUTEA


Musafir

#310

2014-01-09 19:32

Sa speram !!!!!!!!

Musafir

#311

2014-01-09 19:32

Doamna este chemata de Basescu, MRU si Monica Macovei ???? Atunci o intampinam cu PROTESTE sa vada REALITATEA din tara noastra, sa vada ca Basescu este DEMIS de poporul roman, sa-i arate romanii DICTATURA BASESCU in ROMANIA, sa-i cerem sa scape romanii de trauma basista.........


Musafir

#312

2014-01-09 19:33

m-am saturat de abuzuri si termene peste termene pe vremea comunismului m-am judecat pentru o casa 7 ani ,nu s-a schimbat nimic
mai sper

#313

2014-01-09 19:33

mai sper ca o sa-l vad pe basescu langa nastase cu toata clica lui de hotii mafio ti tradatorii de tara si neam. avem tara bogata si noii am umplut lumea dup o bucata de paine, pentru ca avem niste hotii la cotroceni.La Puscarie cu ei cu base in frunte

Musafir

#314

2014-01-09 19:33

Sunt de acord cu cele relatate in scrisoare. In ultima vreme, domnul presedinte Băsescu pri numirea unor oameni șantajabili in functii inalte la DNA; ANI ; CURTEA CONSTITUȚIONALĂ a manipulat aceste institutii in interes personal, si le-a folosit in scopul distrugerii adversărilor politici.In România nu a avut loc nici o lovitură de stat, Parlamentul a initiat suspendarea lui in mod constituțional, romănii au votat in proporție de 70% suspendare a lui și cu toate acestea ,Curtea Constitutională nu a validat suspendarea.

Musafir

#315

2014-01-09 19:34

Sunt 100% de accord cu continutul petitiei.

Musafir

#316

2014-01-09 19:34

sunt cu totul de acord cu initiativa antenei 3 si cu continutul petitiei.

Musafir

#317

2014-01-09 19:36

Mi se pare extraordinara aceasta idee. Trebuie sa facem ceva nu se mai poate.

Musafir

#318

2014-01-09 19:36

avem copii inteligenti avem valoare avem o tara cum nu are nimeni pe aceasta planeta , cautati pe tot globul daca mai exista vreo tara cu toate toate formele de relief,ROMANII SIMPLII AU DEMNITATE SI VALOARE PE CARE POLITICIENII ZILELOR NOASTRE NU O AU , IMI DORESC PENTRU TOTI ROMANII RESPECT, IMI DORESC PENTRU TOTI COPII NOSTRI UN SISTEM DE INVATAMANT CURAT SI CORECT , NU ESTE NEVOIE SA-I INNEBUNIM PE COPII CU MII SI MII DE MATERII INUTILE, TREUIR SA DESCOPERIM IN FIECARE COPIL O VALOARE , UN UNICAT , NU TOTI SUNT IDENTICI , FIECARE ARE O CALITATE PE CARE UN BUN PEDAGOG( PROFESOR) TREBUIE SA O MODELEZE ALATURI DE PARINTI

Musafir

#319

2014-01-09 19:38

iata ce as spune eu Americii: noi, cetatenii Romaniei ne declaram "PROFUND INGRIJORATI" despre perpetua imixtiune a ambasadorilor, secratarilor de stat, secretarilor apararii si a presedintelui Americii, in politica si procesul decizional din tara noastra. "CONVOCAM" ambasadorul Americii pentru a "DA EXPLICATII" referitoare la acest obicei de sultan de prost gust. Avand in vedere ca suntem cam multi, probabil, acceptam o declaratie televizata.
APROPO

#320 Re: Re:

2014-01-09 19:38

#238: Cetatean informat - Re:

Măi amice , nu se vede de la o poştă că acest băsesu este CAPO del TUTI capo MAFIA şi pe deasupra mai vrei să-l consider şi preşedintele meu ?

Eu sunt un om cinstit şi nu afacerist sau politruc înregimentat.

DA. Este vinovat pentru că se bagă în atribuţiile altor instituţii dictînd şi propunând şefi aserviţi lui şi clicei lui. M-aş bucura să.l văd la puşcărie în locul lui Becali care totuşi a dovedit că  este milostiv cu semenii săi, dar închis pe nedrept. Proverbul spune că: Peştele de la cap se âmpute, iar acel cap reprezentat prin Traian băsescu reprezintă ROMÂNIA, stimate domn. De ce pe timpul lui Constantinescu sau Iliescu nu au fost atâtea nemulţumiri din partea poporului cu toate că se ducea viaţă grea. DE CE ?


Musafir

#321

2014-01-09 19:38

Imi doresc sa avem legi clare cum sunt in SUA.Imi doresc sa fie respectate legile de toti cetatenii "de la vladica la opinca".Primul cetatean al tarii, cu functia cea mai inalta in stat,incalca legea umilind un popor intreg...

Musafir

#322

2014-01-09 19:39

Am simtit ca trebuie sa semnez acesta petitie si multumesc domnule Gadea ca va-ti gandit la ea.Multumim.

Musafir

#323

2014-01-09 19:39

PINA CIND ACEST BETIVAN CHIOR HOT ISI BATE JOC DE ROMANIA ................ACEST BANDIT TREBUIE SA MEARGA ACOLO UNDE E LOCUL LUI SI ANUME ,UDREA ,COCOS ,BLEJNAR ,VIDEANU .BERCEANU.........SI TOTI HOTIII
PDLISTI CARE AU FURAT ROMANIA FARA RUSINE SI MILA//////////////LA JILAVAAAAAAAAA

Musafir

#324

2014-01-09 19:39

Jos basescu!!!!

Musafir

#325

2014-01-09 19:39

Felicitari!Forta fie cu voi!