Spunem NU noului proiect de lege al reorganizării rezidenţiatului

Adina Manole

/ #76 non-studentii la medicina ROG sa se ABTINA de la COMENTARII NEFONDATE !

2013-12-10 22:31

Stiu ca am intrat cam tarziu dar sunt intradevar consternata cum ajung persoane de la alte facultati inafara de medicina sa isi dea cu parerea,acestia neaflandu-se in cunostinta de cauza,nestiind ce inseamna sa dormi 4 ore pe noapte,uneori mai putin,sa inveti manuale nu 20 de pagini pentru un examen,sa alergi dintr-un capat in altul al bucurestiului ca sa ajungi la nu stiu ce stadiu la un anume spital,sa fii nevoit sa le telefonezi parintilor la sfarsit de saptamana ca nu mai ai bani si mai trebuie sa faci nu stiu cate xeroxuri caci o carte nu iti permiti si practic sa iti fie rusine ! Iar dupa toate astea sa te alegi cu un salariu mizer din care sa iti permiti sa platesti doar chiria ,poate nici atat.Nu fac medicina pentru bani ,dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma injosesc de dragul pasiunii si sa fiu mai prejos decat un alt medic din alta tara ! MERITAM RESPECT pentru ca "jobul "nostru presupune salvarea vietilor VOASTRE ,iar daca aici in Romania acel respect nu il mai avem eu spun sa plecam sa ni-l castigam in alta parte !