S.O.S. familia!

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

/ #2770 Re:

2013-11-07 23:02

#2759: -

Stimabile, cand esti pe autostrada si se merge, deci, in viteza, nu poti opri decat daca vrei un carambol. Dar daca totusi nu esti pe autostrada si in jurul tau ceilalti gonesc ca pe o autostrada, poti trage pe dreapta putin. Stii ce privire buna de ansamblu ai de pe margine? Asadar, nu confunda separarea cu luarea de pozitie, sunt termeni totalmente opusi!

10-15 este, de fapt, o apreciere grabita; daca te uitai atent, vedeai ca sunt dublu ca numar, deci peste 30. Dar ai idee cati oameni solidarizeaza la o singura astfel de organizatie...?

Deasemenea, este o oarecare diferenta si intre a asculta si a auzi. Sunt mai multi care au auzit, nu iau atitudine aici pt ca se simt murdariti doar de idee (si nu-s de condamnat), insa fii sigur ca la o adica, in caz de concretete, munca tuturor de-aici de informare isi va gasi aplicabilitatea in actiunile individuale ale fiecaruia. Si ma refer, desigur, la actiuni rezonabile, rationale si sanatoase!

Nu pot fi responsabila pt ce auzi tu, insa cuvintele pe care mi le adresezi spun mai multe despre tine, decat despre mine.

Degetele-si mai gasesc odihna, la o adica, insa despre creier nu-ti face probleme - e odihnit sadea! Uite, tu-mi vorbesti de moarte, eu iti amintesc ca te-ai NASCUT din iubirea dintre un barbat si o femeie.

Cand voi muri, si nu e sigur ca va fi pe pat, m-ar interesa mai mult ce-mi va ramane in suflet decat ce-mi va trece prin fata ochilor, si ceea ce n-am apucat sa fac, mai mult decat ce am facut. Imi permit sa apreciez singura sub aspectul chiar al valorii tot ce am facut si, culmea, chiar si ce voi face. Zic ca-mi permit, pt ca asta e un privilegiu pe care cu greu ti-l castigi singur, atunci cand ai curajul sinceritatii cu tine insuti!




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...