Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Ema

/ #47 Invitatie la omor in masa? Nu, mersi! Am constiinta!

2013-09-05 18:45

Marii crestini ai Romaniei, cei care va bateti cu pumnul in piept ca nu mai puteti de cata crestinatate aveti in sange si ca da pe afara de multa credinta cata aveti... Alea 10 porunci sunt degeaba pentru voi? Sau Biblia o tineti la baie in caz de terminare subita a hartiei igienice? Rusine sa va fie, fariseilor! Ingrijiti-va de copiii vostri mai bine, nu ii lasati de izbeliste sa ajunga la varsta Bac-ului si sa se planga de stres si osteneala, ca au cateva pagini de invatat si nu stiu nici adunarea bine. Educati-va copii de bunele maniere, ca mi-e frica de oamenii de pe strada mai tare, nu de caini. Aia nu m-au muscat niciodata, cu mine se poarta frumos, mai frumos ca 99% din populatia inconjuratoare! Ati gasit voi brusc solutia, cu ucisul. Asta e raspunsul la toate? Ia vedeti cate femei fac avort (cu acordul legii), cati parinti isi abuzeaza fizic copiii, cati pedofili exista in tara asta si ii tineti la caldurica la inchisoare pe bani grei lunar, cand copii care vor sa faca un pic de carte sunt sleiti de foame in clase si va bateti joc de ei cu "cornul si laptele", ca la sarantocii din Africa! Uitati-va in occident ce mananca elevii la pranz! In oameni nu pot avea incredere, dar in caini si alte animale, da. Daca va pasa de copii, dati parintilor lor locuri de munca bune!