Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

/ #1269

2013-08-30 10:46

Ce aveti cu Basescu? Eu il respect, adica ganditiva la toti presedintii de pana acum si cei care au candidat, el e cel mai bun, cand va aparea unul mai bun, il voi vota, dar pana acum n-a aparut nimeni. Daca Basescu demisioneaza, Crin ii ia locul si nu vreau, uitati-va si voi la el, e un prost, naiv, tampit, fara respect(ex.: investirea in functie a d-nei Manescu care e de la PNL. Crin nu a vrut sa stea pana la sfarsit pentru ca, draga Doamne, nu vrea sa-l auda pe Basescu, iar el a spus ca daca Crin nu poate sa respecte institutia prezidentiala, nu presedintele, adica pe el ca persoana, nu va putea fi niciodata presedinte.), la fel si Ponta, un plagiator, are o fata de tampit, de parca abia a trecut bacul(dupa zeci de incercari). Daca nu era Basescu, nu intram in UE, iar criza ne-ar fi afecta si mai mult. Acum putem accesa fonduri europene, vrei sa-ti faci o mica ferma, scrii o cerere, bine, ai nevoie de zeci de avize, dar pana la urma primesti banii, si, din cate stiu, dupa ce termini proiectul, iti mai raman. Avem mai multe posibilitati acum. Puteam sa intram si in Schengen, dar, din cauza unor prosti ca Ponta si Crin care ne-au facut de rusine, nu am putut intra... Eu il respect pe Basescu, are si experienta, sa conduci un vapor cat 4-6(nu mai stiu)terenuri de fotbal nu e usor.