Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #3052

2013-04-06 17:20

Este adevarat.Iti e frica sa deschizi gura. Locul de munca imi permite accesul in majoritatea sectiilor din Oltchim si situatia e nasoala...O sa te fac sa razi si multi o sa ma injure dar nu mai conteaza.O sa abordez un subiect delicat si sunt convins ca am dreptate. Il cunosc de mult timp de dl Diculoiu. L-am mai vazut in situate de criza acum circa 8 ani, cand s-au vandut caminele de nefamilisti de la Oltchim. Omul asta are o rezistenta la stres fantastica, a facut fata unei mari adunari de oameni iritati cu un zambet si nu 5 minute...o perioada suficient de indelungata pana cand s-a calmat multimea,dar SINGUR, fara insotitori. Cum a rezistat situatiei actuale de la Oltchim sti si tu, are experienta celor 20 de ani de sindicat,cunoaste legile, dar .. este fixist,unilateral si se cam invirte in jurul cozi.referitor la dl Cernev este un bun om de culsie, vede si discerne situatia dintr-o data,are capacitatea de a obtine ceea ce isi doreste, dar nu rezista la stres(sti situatia din fata pavilionului),ramane in umbra atunci cand nu trebuie si s-a inconjurat efectiv de oameni nepotriviti. Ambii au in comun un orgloiu cat casa, si daca acesti doi oameni ar fi trecut peste la momentul ptrivit si ar fi stiut sa se foloseasca de mase, Oltchim ar functiona deja la capacitate de 60%.