Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Membru si lider de nucleu SLO

/ #2655 despre cinste si omenie

2013-04-02 06:28

Fratilor se pare ca am fost atrasi într-un mare si prost taraboi,pai bag seama ca la orice plecare sa blocam strazile liderii nostri de drept care ar trebui sa fie în fruntea noastra se cam codesc sa o faca,în nestinta mea am auzit si asta sigur ca ai nostri alesi au primit ceva banuti ptr a ne scoate în strada,si fac referire la uni lideri de nucleu,ieu ma întreb de ce del DICULOIU care ne pune sa strigam diferite lozinci nu vine cu noi sa blocam strazile,oare îi ie teama de ceva si ne împinge pe noi la atac facând ca,noi sa dam ocol combinatului ca,fraeri,sa mergem la Vâlcea ca prosti,dar fara a fi în fruntea noastra ca,si un lider de sindicat care trebuie sa arate ca ieste în fruntea maselor de fiecare data cand vrea sa revendice ceva,acuma cred cu toata convingerea ca santem manipulati ptr ce a facut în trecut si noi fraeri am pus botul ie posibil ca tambalagiul de Cernev sa aiba dreptate,si acum sa ma gandesc ca,fraeri aia care au facut greva foamei de atatea ori nu faceau altceva decat sa ne transmita ca urmeaza sa vina prapadul peste noi,parerea mea ie ca trebuie sa schimbam lideru DICULOIU cu alt coleg de-al nostru si asta sa o facem acum ca tot manifestam si el ne vorbeste cu atata ardoare de integrata si stiu si cum sa o facem,ne retragem,în bloc de la S L O si ramanem neutri pana isi va da demisia aia care nu vor safaca acest lucru înseamna ca au ceva de ascuns si trebuie sa luam masuri împotriva lor nu vedeti ca del DICULOIU nu ie acceptat pe nicaieri asta trebuie sa facem daca vrem sa nu se întoarca oameni împotriva noastra si sa mai putem pastra acest sindicat jos tot biroul executiv jos toti lideri de nucleu si sa alegem alta conducere stiu uni se gandesc ca pierdem reprezantativitatea dar orcum ie pierduta sa face ce am propus pana nu pierdem tot si o surpriza vreau sa va spun ie posibil daca facem pasul acesta si cei de la VICTORIA sa faca la fel cu tambalagiul lor si sa unim toate sindicatele alegeri libere si forta crescuta din partea SINDICATULUI UNIT ptr ca asta ar trebui sa-i fie numele ptr cei care vor ramane în OLTCHIM