Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

as vrea sa stiti

/ #2138 pentru a intelege ceva

2013-03-20 19:51

CUM A DECURS SEDINTA DIN DATA DE 19.03.2013 DINTRE REPREZENTATNTII ROMINSOLV SI DIRECTORII,SEFII DE SECTII,SERVICII,BIROURI,ATELIERE
Buna ziua,
V-am chemat astazi pentru a va spune ca nu mai sunt bani. NU VA PUTEM PLATI LICHIDAREA LUNII FEBRUARIE MAI DEVREME DE 31.03.2013
Initial luasem decizia de a reduce salariile cu 38%, dar dupa o lunga analiza am ajuns la concluzia ca este imoral pentru cei care muncesc si astfel am hotarat urmatoarele:
1. Cei care nu mai ne sunt folositori (Arpechim,pvc,monomer...) vor fi disponibilizati si vor primii salarii compensatorii. - nu s-a comunicat cate salarii vor primii, ce valoare va avea, si de unde au bani --- poate din taierea PVC-ului sau OXO1 cum vor ridica gajul acestora-----
2. Cei care consideram ca vor mai avea ce municii Soda,Electroliza 3,Dof,Anhidrida Ftalica, vor intra in somaj tehnic - nu s-a comunicat perioada, procentul din salariul tarifar care l-ar incasa salariatul in somaj tehnic si din ce fonduri
3. Sectiile lui Cernev si Zaremba vor funcitiona in continuare la fel probabil - nici macar ei nu vor sti daca vor fi platiti la timp