Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

dr Cucu Toma

/ #235 2saptamani...

2013-02-28 17:30

Maine se fac 2 saptamani de cand am lansat aceasdta petitie. Numarul semnatarilor este deja impresionant de mare (aproape 3000). Asta in conditiile in care presa(in afara postului Litoral TV) nu a fost interesata de demersul nostru.Am fost contactat de diversi oameni din presa locala care m-au asigurat de sprijinul lor personal, dar au mentionat ca nu pot face nimic din ce ar trebui sa faca un ziarist in fata unui asemenea subiect.Le este frica pentru locul lor de munca.Presa constanteana este neasteptat de bine controlata si folosita....
Am fost insa sustinuti mereu de dumneavoastra, pacientii si prietenii nostri. Si asta este cea mai trainica legatura.Noua nu este frica sa ne aparam spitalul.
Multi ma intreaba descurajati ce vom face mai departe.In primul rand nu trebuie sa ne pierdem speranta, credinta in Dumnezeu si in puterea noastra.Cu cat suntem mai multi, cu atat vom fi mai ascultati.
Oricat de puternici, de influenti sunt cei care ne vor raul, nu trebuie sa uitam ca noi luptam pentru o cauza dreapta, si intotdeauna Dreptatea invinge.
Va marturisesc ca de fiecare data cand ma gandesc ca particip la o lupta inegala, imi vin in gand cuvintele minunate pe care le-ati scris multi dintre dumneavoastra, si asta imi da puterea sa merg inainte...