PETIȚIA ÎMPOTRIVA EUTANASIERII CÂINILOR FĂRĂ STĂPÂN!
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția PETIȚIA ÎMPOTRIVA EUTANASIERII CÂINILOR FĂRĂ STĂPÂN!
|
Val |
#1 :D2013-09-05 18:59PRO eutanasie 14.000+ iar ANTI eutanasie 3! Mai e ceva de comentat? =)) |
|
| |
|
Musafir |
#2 Re: :D2013-09-05 19:34Ce fel de oameni suntem?? Incotro ne indreptam? |
|
| |
|
Musafir |
#32013-09-06 07:46NU clar pentru eutanasiere. Solutii au fost si sunt ,dar nu vor sa fie gasite fiindca grija lor e cum sa fure banii,nu sa faca ceva pentru tara,oameni si animale. OMUL SE POATE AJUTA SINGUR,DAR ANIMALELE NU. CE VINA AU ELE? SA SE CASTREZE SINGURE?DIN CAUZA NOASTRA AU AJUNS ASA DE MULTE SI ACUM NE TREZIM TOTI CU GURA MARE. AUTORITATILE SUNT DE VINA PT. TOT:PT.INMULTIREA NECONTROLATA A CAINILOR,SARACIA IN CARE TRAIESTE JUMATE DE TARA,LIPSA LOCURILOR DE MUNCA .... ROMANIA E O TARA FRUMOASA ,PACAT CA E LOCUITA DE CEI CARE NU AU GRIJA DE EA. |
|
| |
|
Fara Ipocrizie |
#4 Re: Re: :D2013-09-06 08:21Cainelui i-ai facut cusca, ii dai mancare, il mangai.... cand ai dat ultima oara mancare, un pahar de apa sau macar o vorba buna unui om al strazii? NICIODATA. Sunteti toti ipocriti! Va doare de caini, nu de oameni.... Sunteti niste jigodii !!!! |
|
| |
|
PRO PATRIA |
#52013-09-06 08:22DA EUTANASIERII MAIDANEZILOR, TIGANILOR SI UNGURILOR ! |
|
| |
|
Adi |
#6 Re: Re: :D2013-09-07 09:05Ce fel de oameni suntem?? Incotro ne indreptam? Daca raman cainii pe strada ne indreptam spre groapa de gunoi, inteligentule. |
|
| |
|
Hingherul |
#7 De unde atata grija pentru maidanezi2013-09-07 09:09Sa omoram toti cainii si sa-i mancam, asa cum facem cu celelalate animale, daca ne referim la suflet, nu conteaza ca e sau nu animalul crescut de om, tot suflet are. Problema se rezolva usor daca macar unul dintre cei muscati omora respectivul caine si inca cateva mii pe langa.Eu personal asa as face... |
|
| |
|
Hingherul |
#8 Daca nu vrei sa fie eutanasiati poti sa-i mananci2013-09-07 09:14Ma uiti aici cum voi sunteti aia rationali...Parerea mea ca trebuie sa mergeti toti la control psihiatric.Cum pote sa fie rational sa umble cainii in haita pe strazi. Fa o plimbare pe la 4-5 dimineata sau dupa ora 12 noaptea pe unde vrei tu prin BUCURESTI si te asigur ca nu mai faceai petitia asta. |
|
| |
|
Musafir |
#92013-09-07 15:01Iubesc si voi iubi intotdeauna animalele dar iubesc mai presus VIATA,SIGURANTA copiilor mei dar si a cetatenilor acestei tari.Nu vreau sa mai fie nimeni muscat sau sfasiat de caini. |
|
| |
|
Musafir |
#102013-09-10 16:28Eutanasierea acestor suflete,nu este solutie de rezolvare a problemelor atat a noastra, cat si acestor suflete chinuite de soarta.Medicii veterinari,ar trebui sa refuze efectuarea eutanasierii,deoarece medicii salveaza vieti,nu sunt ucigasi. |
|
| |
|
Musafir |
#112014-02-25 13:01sper din tot sufletul sa ne auda bunul DUMNEZEU!!! |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie