Cerem aplicarea legii in cazul REX
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem aplicarea legii in cazul REX
|
Musafir |
#12015-09-05 11:25Pentru ca mi se pare grotesc,inexplicabil in cuvinte cum si cat de urat a ajuns lumea sa se comporte si sa trateze animalele.Este inadmisibil asa ceva si doresc ca persoanele care fac astfel de lucruri si supun animalele la chinuri ,sa fie trase la raspundere si sa fie chinuite inzecit mai rau!!!!! |
|
| |
|
Musafir |
#22015-09-05 11:31nu pot privi cum adevaratii criminali sunt ocrotiti si nesupusi legii. ei trebuie identificati , depistati si pedepsiti conform faptelor savarsite |
|
| |
|
Musafir |
#32015-09-05 11:39cine le permite criminalilor sa faca asa ceva?? legea sa-i pedepseasca |
|
| |
|
Musafir |
#42015-09-05 11:48si animalele au drepturi! |
|
| |
|
Musafir |
#52015-09-05 11:55Traim intr-o tara membra UE. daca se intampla in Germania, tot asa treceau cu vederea autoritatile aceasta fapta de cruzime? Treziti-va oameni buni ! |
|
| |
|
Musafir |
#62015-09-05 11:56Este inuman si inexplicabil ca într.o tara de oameni normali, educati si civilizati să se întâmple asa ceva, un catel care a fost legat si căruia i s-au scos ochii ...abominabil,in ce tara ne aflam? Într.o tara cu legi normale si aplicate nu există asa ceva. Ne-am saturat de gesturi crude din partea unor bestii fara suflet,ne-am saturat. Vrem sa schimbam ceva!!!!!!!! Vreau o altă Românie, cu legi corect aplicate si vreau Politia animalelor!!! Vreau sa nu mai sufăr !!!!!!!!!! |
|
| |
![]() Anonymous |
#72015-09-05 12:01Inchisoare pt maltratarea animalelor |
|
| |
|
Musafir |
#82015-09-05 12:02Fiindca cruzimea fata de animale a luat proportii ,e inacceptabil si imi pasa in ce mediu imi cresc copilul |
|
| |
|
Musafir |
#92015-09-05 12:06Pentru binele și libertatea animalelor. |
|
| |
|
Musafir |
#102015-09-05 12:08Pt.ca criminalii care au facut acest carnagiu sa fie pedepsit si prins.. |
|
| |
|
Musafir |
#112015-09-05 12:08Deoarece imi e greata de ce fapte incredibile dar adevarate sunt in stare unele gunoaie de oameni daca se pot numi oameni...sa ii faca asa ceva bietului caine... |
|
| |
|
Musafir |
#122015-09-05 12:10Oamenii care comit asemenea fapte trebuie sa plateasca. In plus, au nevoie de un serios control psihologic inainte de a mai fi lasati in libertate. |
|
| |
|
Musafir |
#13 da, inchisoarea sau munca in folosul comunitatii , cea mai buna pedeapsa2015-09-05 12:13 |
|
| |
|
Madalina |
#142015-09-05 12:13Bietele animale. De-ar avea gură să vorbească !!! Aș spune că indivizii sunt niște animale, dar e clar pe cine jignesc. |
|
| |
|
Musafir |
#152015-09-05 12:14Vreau sa se termine odata cu aceste atrocitati,daca as avea puterea exact la fel i-as pedepsi pe aceste creaturi ,exact la fel i-as scoate si lui ochii!! |
|
| |
|
Musafir |
#162015-09-05 12:16Pentru ca iubesc animalele.... Iar cei care fac rău animalelor sa fie pedepsiți cu aceeași moneda, sa sufere la fel cum a suferit Rex și alte animale care au fost chinuite. |
|
| |
|
Musafir |
#17 muri-le-ar puradeii si toti cei dragi acestor bolnavi psihic , astia nu trebuie sa se inmulteasca, m2015-09-05 12:17 |
|
| |
|
Musafir |
#182015-09-05 12:19Cel care a comis acest gest de cruzime extrema fata de un biet catel neajutorat si care nu s-a putut apara ,este un pericol social.....rog autoritatile competente in domeniu sa se implice si sa ia masurile de rigoare |
|
| |
|
Musafir |
#192015-09-05 12:22Prntru ca mam saturat sa vad prostani care chinuie animalele , se cred Dumnezeu si fac ce vor ei din ele . Aia merita aceeiasi soarta |
|
| |
|
Musafir |
#202015-09-05 12:26Sa modifice legile ,criminalii de acest gen,trebuie pedepsiti aspru,sa le fie frica ,sa respected legea ,animalul de langa ei ,sper sa pateasca de la viata ,Sparta sa ii pedepseasca |
|
| |
|
Musafir |
#21 Re: da, inchisoarea sau munca in folosul comunitatii , cea mai buna pedeapsa2015-09-05 12:28#13: - da, inchisoarea sau munca in folosul comunitatii , cea mai buna pedeapsa Munca in folosul comunitatii, pentru ca in inchisoare stau pe banii nostri.
|
|
| |
|
Musafir |
#222015-09-05 12:28Asa ceva nu are voie sä räminä nepedepsit |
|
| |
|
Musafir |
#232015-09-05 12:38la puscarie cu toti abuzatorii de animale ! nu e o gluma ! acesti oameni sunt in stand by pt a face la fel oamenilor .... o fac pana una alta animalelor pt a si potoli setea de sadism ce mocneste in personalitatea lor ... |
|
| |
|
Musafir |
#242015-09-05 12:44Fara cuvinte...e strigător la cer si nu o sa reușesc niciodata sa inteleg cum poate un om sa faca asa ceva?! Mi-e din ce in ce mai scârbă si frica de lumea in care trăim si din ce in ce mai mila de bietele animale nevinovate care ne oferă dragoste necondiționată si sincera. Sper din suflet sa plătească acești nenorociți! Perfect ar fi sa le faca cineva si lor la fel! |
|
| |
|
Musafir |
#252015-09-05 12:51Pt sufletele nevinovate sa plateasca vinovatii scump |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie
