Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite


Musafir

#51

2014-04-13 09:23

Jos basismul...........

Musafir

#52

2014-04-13 09:23

Sa înţeleg ca "marile puteri" îsi doresc institutii precum DNA si ANI !?

Musafir

#53

2014-04-13 09:23

Sa plateasca acest nenorocit basist toade oalele sparte de el si daune morale usturatoare pentru toti acei ce au fost badjocoriti de acest individ si institutie cu rol de inchizitie.

Musafir

#54

2014-04-13 09:24

Ramai perplex(doar catva timp)cand auzi laudele aduse ANI,DNA etc de catre reprezentantii Occidentului la noi.Da,vrem sa facem parte din comunitatea Vestului,dar nu ne tratati ca pe un trib abia descoperit.O nuantare a pozitiilor ar indeparta suspiciunile de partizanat politic.La voi exista ANI?Creati asa ceva si la voi daca e atat de buna!Ori om fi incompatibilii mapamondului?

Musafir

#55

2014-04-13 09:28

JOS basescu!

Musafir

#56

2014-04-13 09:29

Georgescu Horia si altii ca el .... la puscarieeee !
Costi

#57 Re:

2014-04-13 09:30

#35: -

Nu este corect ce spuneti. Daca toti credem ca nu putem face nimic, indiferent cati suntem, atunci suntem toti  pierduti iar noi nu putema ccepta asta.  Iar sa afirmi ca intreg guvernul este corupt e pres mult spus. Cred ca trebuie sa dam credit si sa fim de partea unui guvern care cel  putin incearca sa schimbe sitemul lui basescu si care inceraca s faca justitie pana la capat in pofida existentei unei hartii de coabitare care de mult nu mai are nici o valoare. Coruptia celor arestati trebuie dovedita in justitie. Abia dupa ce justitia se pronunta, avem dreptul sa ii judecam. Nu putem discredita pe nimeni pentru simplul fapt ca este ridicat de pe strada in stilul odios practicat de cei de la DNA.


Musafir

#58

2014-04-13 09:31

Sa spunem STOP Abuzurilor institutiilor statului asupra cetateanului.

Musafir

#59

2014-04-13 09:33

Sunt printre cei care cred ca sunt institutii, mai mult salariati ai acestora, care comit abuzuri, exagerari. Cred binevenita sanctionarea exagerarilor de catre opinia publica, si pro si contra.

Musafir

#60

2014-04-13 09:36

Ma bucur ff.mult daca se va face ordine cu DNA.care si-a cam luat-o in cap.Ei taie si spanzura dupa cum primesc ordine de la dictator,ar trebui sa se faca si in justitie sa se termine cu hotiile si devalizarea acestei tari.

Musafir

#61

2014-04-13 09:37

d-l "horică" s[ meargă pe la doctor ceva nu este în ordine cu tărtăcuța lui.-

Musafir

#62

2014-04-13 09:37

Domnul Horia Georgescu ar trebui sa-si dea demisia si sa raspunda pentru abuzurile pe care cei de la ANI le fac de ani de zile. Si DNA si ANI sunt institutiile cele mai corupte din aceasta tara si nu actioneaza decat la comanda politica. Cineva trebuie sa schimbe ceva cu aceste institutii pentru ca ne-am saturat sa vedem numai dosare fabricate politic si abuzurile pe care le fac aceste institutii. Cred ca cel mai grav este ca nimeni nu da socoteala de la DNA si ANI pentru abuzurile pe care le fac asupra unor politicieni la comanda altor politicieni si distrug ireversibil imaginea unor politicieni fara ca cineva sa-i traga la raspundere si fara sa raspunda in fata nimanui.

Musafir

#63

2014-04-13 09:38

Giumbix este un ipochimen dezgustător,o slugă mizerabilă.Mi-e silă de el,de el și de toată gașca lui de argați scârboși ai celui mai mizerabil specimen al tuturor timpurilor din România.

Mă bucur foarte mult că Mircea Diaconu va candida la europarlamentare.Îmi doresc foarte mult să câștige.Avem nevoie de asemenea oameni curați și cinstiți,oameni de cultură nu doar incapabili,incompetenți și avizi de putere și de bani.

Musafir

#64

2014-04-13 09:40

SA se faca ordine in aceasta tara sa se termine cu coruptia.

Musafir

#65

2014-04-13 09:41

ANI este o institutie necesara,dar sa fie nealiniata politic.
Cum a fost promovat Horia Georgescu in aceasta functie?
Este Horia Georgescu o persoana "integra"?
Cine verifica averea dobandita si pe ce cai precum si compatibilitatea
dlui Georgescu in aceasta functie?
Se vorbeste despre ingerinta politicului in JUSTITIE, cum si dece Horia Georgescu se considera justitiarul suprem si se amesteca, in mod grosolan, in actul de competenta al justitiei?
Pentru toatea acestea Horia Georgescu consider ca trebuie demis si ANI sa fie o institutie neimplicata lolitic si cu o moralitate ci adevarat INTEGRA.



'

Musafir

#66

2014-04-13 09:41

Nu se mai poate continua sub nici o forma cu practicile actuale din societatea romaneasca :telejustitie,ANI,DNA,CSM,ICCJ,CC - instrumente de lupta politica.Ma intreb:in felul acesta ce lasam mostenire copiilor nostrii,ce viitor le asiguram?Unul bazat pe frica,teroare,suspiciune,groaza?Personal,pe timpul comunistilor ma simteam mult mai liber,mai apreciat si respectat decat acum,dupa 10 ani de BASESCU.

Musafir

#67

2014-04-13 09:42

Demisia .Un on fara nici un fel de verticalitate ,trebuia sa instrumenteze adevaratele dosare si hotii di tara asta ,nu mizilicuri si sa le vanda ;a fraierii care cred nu o sa mai rabde la infinit.

Musafir

#68

2014-04-13 09:43

Ma bucur ca ati initiat aceasta petitie deoarece am fost revoltata atunci cand Horia Georgescu m-a amenintat ca am semnat pentru Mircea Diaconu. Ma simteam frustrata si neputincioasa ca nu puteam sa fac nimic pentru a-l pedepsi. singura nu, dar impreuna cu toti cei care vor semna sper sa-i trezim pe senatorii care dorm in papuci. asi dori nu numai demiterea ci si ca toti cei care vor semna aceasta petitie sa ne constituim in parte civila si sa-l dam in judecata pentru ca ,din functia pe care o detine si pentru care este platit din banii nostri , NE-A AMENINTAT

Leny

#69

2014-04-13 09:44

Sa luptam pana la capat cu nemernicii!


Musafir

#70

2014-04-13 09:46

Pacat ca poarta numele lui Horea care s-a sacrificat pentru dreptate,de sus totul se vede altfel!O biata pensinara ,profesora de matematica,fan Anetena3 ,Jurnalului nat,M .Timuc.Dan constantin Succes!

Musafir

#71

2014-04-13 09:49

Numaratoarea inversa a inceput,domnilor care va credeati nemuritori in pozitiile pe care le-ati avut si din nefericire pentru noi cei 7,4 mil. de romani inca le aveti.AJUNGE!!!! LASATI LOCUL TINERILOR CARE AU COMPETENTE PROFESIONALE SI MAI ALES MORALE !!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#72

2014-04-13 09:50

Nu mai avem sperante ca scapam de Basescu si acolitii lui.

Musafir

#73

2014-04-13 09:51

Va felicit pentru aceasta initiativa.


Musafir

#74

2014-04-13 09:52

Mircea Diaconu este un exemplu care ne-a lipsit. Daca fiecare dintre noi ar lua atitudine si ar protesta prin mijloace legale contra fiecarui abuz la care este supus atunci cu siguranta traiul nostru ar fi mai drept.

Musafir

#75

2014-04-13 09:55

Dreptate pina la capat.!!!