Vrem rezilierea contractului dintre Primaria Ploiesti si SC ROSAL


Musafir

#1

2014-01-26 20:23

bafta

Musafir

#2

2014-01-27 07:37

Daca noi nu ne aparam drepturile, cine sa ni le apere? Toti ploiestenii care sunt afectati de nesimtirea acestor gasti au obligatia in primul rand fata de ei insisi sa semneze si sa promoveze aceasta peritie. GATA!

Musafir

#3

2014-01-27 09:06

de acord cu petitia

Musafir

#4 Stimate domnule primar

2014-01-27 09:47

Fara cuvinte .Consider ca ceiace era de spus au spus si antevorbitorii mei .Concluzia e ca sunteti sub orice critica.


Musafir

#5

2014-01-27 11:10

Semnez aceasta petitie pentru ca Rosal nu este in stare sa gestioneze situatia deszapezirii in Municipiul Ploiesti. Strada pe care locuiesc ALEXANDRU DONICI este impracticabila. Este o strada din centrul Ploiestiului si nu a fost dezapezita in niciun an in perioada 2005-2014. Platesc degeaba taxe si impozite.

Musafir

#6

2014-01-27 11:29

rusine primariei si rosalului pentru nesimitirea si indolenta de care au dat dovada in aceste 2-3 zile, lasand orasul efectiv ingropat in zapada, pe banii nostrii. rusine sa va fie, hotilor si nesimtitilor care sunteti acolo.

Musafir

#7

2014-01-27 13:50

doresc rezilierea contractului cu firma Rosal.

Musafir

#8

2014-01-27 14:07

Sunt de acord cu rezilierea contractului pe care ROSAL il are cu Primaria.Nu-si fac treaba cum ar trebui.Bucurestiu are mult mai mare nevoie de firma ROSAL

Musafir

#9

2014-01-27 14:44

no comment!
un om care isi da zapada singur din fata casei

#10 SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

2014-01-27 17:00

Voi faceti revolutie pe net .Sunteti smei aici , dar cand este vorba de iesit in strada iesim 2-3 paduchi ,dar pe net sunteti cei mai revoltati...Trebuie iesit in strada...sa umplem strazile ca in '89 , nu sa stam in casa la caldura sa ne revoltam pe facebook si sa ne batem in petitii online...DE CE NU DESZAPEZITI SI ONLINE?! ....DACA MERGI PE STRADA VEZI CA LOCALNICII NU IES NICI MACAR SA-SI DEA ZAPADA DIN FATA PROPRIEI CASE...DE CE ASTEPTATI SA VA FACA ALTII???...IN CONDITII DE VISCOL NU IESI TU DIN CASA , DE CE IL SCOTI PE ALA DE LA ROSAL?AVETI PRETENTIA SA VA FACA ALTII ...PUTE LOCUL SUB VOI !!!!!

Musafir

#11 presa(ti)de obligatii

2014-01-27 17:03

domnule Eugen Cristescu,mai aveti contract de publicitate cu Rosalul?dupa felul in care ii atacati se pare ca au renuntat sa va mai sponsorizeze,si credeti-ma ca sunt bine informat
Eugen Cristescu
Autorul acestei petitii

#12 Re: presa(ti)de obligatii

2014-01-27 17:18

#11: - presa(ti)de obligatii

Diferenta dintre mine si tine este ca eu imi asum ce fac. Tu te ascunzi, informatule. Daca ai avea un pic de creier ai stii ca din publicitate traiesc toate publicatiile. Cu siguranta si aia la care lucrezi tu. Asta nu ma impiedica sa iau atitudine atunci cand ceva nu este in regula. Dar probabil iti este greu sa intelegi. Intre noi fie vorba si daca m-ar ruga, nu ma intereseaza. M-oi descurca eu de-o Milka, nu crezi? Esti neschimbata, la fel de limitata:)))


Anonymous

#13 Re: SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

2014-01-27 17:21

#10: un om care isi da zapada singur din fata casei - SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

Omule care iti dai zapada singur din fata casei, trebuie sa stii ca domeniul public este sub contract cu Rosal pentru a fi curatat de zapada. Tu continua si da zapada din dreptul tau, nu lasa sa puta locul sub tine!

un om care isi da zapada singur din fata casei

#14 Re: Re: SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

2014-01-27 18:16

#13: - Re: SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

Mai ANONYMOUS ,in conditii de viscol tu poti conduce o masina?...nu cred . Asa nici oamenii de la Rosal nu pot merge cu utilajele alea .Deocamdata fac si ei ce pot. SI APROPO : NU LAS SA PUTA LOCUL SUB MINE ,PTR CA MA MAI SI SPAL INTRE TIMP. NU STAU SA FAC REVOLUTIE SI PETITIE PE NET ...

Eugen Cristescu
Autorul acestei petitii

#15 Re: Re: Re: SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

2014-01-27 18:22

#14: un om care isi da zapada singur din fata casei - Re: Re: SUNTETI NISTE PUTORI. STATI PE SCAUN SI PUTE LOCUL SUB VOI .

Esti un om marinimos, cu suflet bun, care ii intelege pe cei de la Rosal, care cer spaga oamenilor ca sa le deszapezeasca in jurul caselor. Tu fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. Nu vrei sa semnezi petitia, e alegerea ta. Parerea ta conteaza doar atat cat crezi tu. Noi vrem sa nu se mai intample ceea ce se intampla an de an din cauza Rosal. Cred ca avem acest drept, nu? Asa cum tu ai sa lopatezi. In final poate intelegi ca e vorba despre domeniul public, pentru a carui deszapezire primaria plateste bani grei la Rosal. Ce are fiecare in fata curtii, e obligatia lui sa curete

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-27 18:40


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-27 19:23


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-27 20:06



Musafir

#19

2014-01-27 21:09

un serviciu de doi bani facut deaceasta firma.Oare exista un ,,Parandarat" in aceasta afacere cu firma Rosal?
umbra

#20 zapada

2014-01-28 06:57

am inteles ca Romprest sunt mai dotati si mai eficienti
Eugen Ionescu

#21 Rosal

2014-01-28 08:45

Cat de penibili pot fi unii oameni? Pe o pagina publica unde oameni iau atitudine(cum pot ei) fata de actiunea jalnica de deszapezire a firmei ROSAL, sa comenteze un individ(un om care isi da zapada singur din fata casei) in favoarea ROSAL, fara sa aduca insa nici un argument pertinent care sa ii sustina punctul de vedere. Poate ca dumneavoastra domnule va puteti deszapezi casa dar va asigur ca sunt multe persoane batrane sau bolnave sau femei singure sau persoane cu handicapuri locomotorii sau de alt fel care nu se pot duce nici pana la magazinul de la colt sa isi cumpere o paine fara sa riste o entorsa sau sa fie lovite de o masina pentru ca pe majoritatea trotuarelor nu se poate circula. Va sugerez sa iesiti un pic prin acest oras, mai pe la margine nu doar prin zona centrala si o sa va convingeti ca am dreptate. O zi buna va doresc. Daca nici atunci nu va convingeti ca aceasta petitie online este foarte bine argumentata uitati-va pe internet la zecile de filmulete in care se arata utilaje Rosal deszapezind cu lama la jumatate de metru de sol sau cu angajatii Rosal care fac bani in centru si nu numai deszapezind locuri de parcare pentru oameni "generosi".


Musafir

#22

2014-01-28 09:29

Nu am cuvinte ,sunt niste gunoaie ordinare
Eugen Cristescu
Autorul acestei petitii

#23 Re: zapada

2014-01-28 09:43

#20: umbra - zapada

Ma asteptam si la astfel de remarci si, desi imi promit mereu ca nu raspund la anonimi care nu-si asuma identitatea, sunt nevoit s-o fac. Nu ma intereseaza cine vine, ma intereseaza un caiet de sarcini bine intocmit, care sa prevada utilaje ca cele de afara si sa ofere servicii de calitate, sa nu mai fie an de an aceiasi situatie, in care Rosal ia amenda 2.500 de lei si incaseaza milioane. Daca simti nevoia sa te bagi in seama asuma-ti afirmatiile, spune cine esti cu adevarat. Si pune-ti intrebarea urmatoare: Cum voi reactiona eu daca vine Romprest cu care sugerezi ca as avea vreun blat desi nu cunosc pe nimeni de-acolo, daca ofera aceleasi servicii de proasta calitate ca Rosal? Te las sa ghicesti, dar pana atunci sprijina acest demers sau lasa-ne


Musafir

#24

2014-01-28 19:17

Nu știu dacă in vechea administrație tot Rosalul făcea curatenie! Dacă da, atunci poate nu Rosalul ar trebui sa plece, ci d-nul Iulian Bădescu !!!

Musafir

#25

2014-01-29 19:59

Conduc de aprox. 14 ani, dar NU S-A INTAMPLAT IN NICI O IARNA SA INTALNESC UN ASEMENEA DEZINTERES TOTAL DIN PARTEA CELOR INSARCINATI CU DESZAPEZIREA/RASPANDIREA DE MATERIAL ANTIDERAPANT in Ploiesti.

CNADNR a deszapezit "la negru" drumul spre Campina, dar cum intri in Ploiesti incepe "patinajul artistic"!

Este pur si simplu o INSULTA la adresa tuturor ploiestenilor!