Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#33876

2014-01-20 13:52

Felicitari pt ideea de a ne crea sansa sa putem protesta intr-un mod pasnic, dar cu mult ecou acolo unde putem fi auziti!
Am obosit sa-i suportam umilinta la care ne supune!!!!!
Haideti dar, sa-i aratam, ca impreuna strigand, putem in sfarsit sa ne expunem ranile pe care ni le-a creat si cei din "Familia Europeana " care au fost indusi in eroare sa afle adevarata realitate!!

Musafir

#33877

2014-01-20 13:52

Aceste semnaturi trebuie date doar la Parlamentul ramaniei si sa le inpunem sa ne rezolve cererea,acest schizofrenic trebuie sa il spinzuram in piata constitutiei.
sile

#33878 vine vine FMI-ul....

2014-01-20 13:52

Stati linistiti ca Basescu pleaca in decembrie.Pupati-l in cur alaturi de gadea pe ponta...Vine FMI maine si din 01
aprilie vine taxa la benzina.De azi pretul la legume creste cu 50%,la sfarsitul saptamanii vine iarna...ce me bucur...sa vezi
Facturi la intretinere...vor referendum ca sa il lase pe papagalul adormit candidat ca altfel daca refrendumul nu trece Adio UsL
Ca nu or fi nebuni psd-istii sa il lase pe adormitu la cotroceni in aceasta constitutie.In rest numai bine.fomistilor!!!O sa facti foamea
La greu.HaHaHa

Musafir

#33879

2014-01-20 13:52

Desi speranta este palida, avand in vedere "onoarea" omului la care facem referire, speranta moare ultima.....

Musafir

#33880

2014-01-20 13:52

nu a demonstrat ca iubeste tara si institutiile ei,cum ar fi,jandarmeria,politia,isu etc.Fac parte dintr-o categorie de institutii,in care aproape zilnic cu mii de colegi din tara ne sacrificam vietile pentru cetatenii acestei tari,fac cu dragoste meseria pe care o am,dar vreau putin respect pentru NOI,cetatenii acestei tari ROMANIA,pe care o iubesc cu adevarat,respect drapelul tarii si binecuvintata romania,cu respect ptr toti romanii.

Musafir

#33881

2014-01-20 13:53

Basescu a facut mult rau, gestioneaza tara ca un despot, justitia este a lui, totul este al lui. Cand nu-i convine ceva, flutura hartii pe la Bruxelles si se da aparatorul democratiei. Pentru toate cate a facut (nu stau acum sa le insir), trebuie DEMIS.

Musafir

#33882

2014-01-20 13:53

Va multumesc pentru initiativa ,va multumesc pentru ca existati.

Musafir

#33883

2014-01-20 13:53

Sunt plecata de la 18 ani sa-mi fac un viitor, sa-mi ajut parintii, dar si aicea este foarte greu dar macar munca ne este platita!

Musafir

#33884

2014-01-20 13:53

Ca de obicei, o initiativa excelenta a Antena3.

Musafir

#33885 Re: vine vine FMI-ul....

2014-01-20 13:54

#33878: sile - vine vine FMI-ul....

Lasa, ba sa nu mai plece in decembrie, sa plece acu! Si sa te ia cu dansul si pe tine.

un musafir

#33886 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Treziti-va"

2014-01-20 13:54

#33865: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Treziti-va"

Cea mai buna aparare a sistemului e ridiculizarea celor care gandesc la fel ca noi

Eu unul sant dispus sa ne intalnim toti cei care gandim la fel si sa ne organizam cumva


Musafir

#33887

2014-01-20 13:54

Domnii mei Fam.Badin din galati au tot respectul pentru dumneavoastra.Ne bucuram caci exista presa,si pentru noi de a ne deschide ochii.Aceasta situatie prezentata ,este catastrofala si totodata lipsita decel mai bun simt.Sunt convinsa ca noi astia mici de am fi facut asa ceva ,nu am mai fi vazut lumina zilei.Rog oameni care mai au respect uni pentru ceilalti sa semneze.Poate vom avea vremuri mai bune, nu musai pentru noi ci pentru copii nostri,copiilor nostrii;;IN VEACUL VECILOR;

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-20 13:55


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-20 13:55



Musafir

#33890

2014-01-20 13:56

Mi se face rau cand apare acest domn la Tv. Ne-am saturat, ne-a imbolnavit, suntem un popor bolnav datorita regimului acestui individ.Sper sa mai apuc sa vad cine il va judeca pe acest delicvent si cum va fi pedepsit. Sper sa nu mor.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-20 13:57


un musafir

#33892 Re: vine vine FMI-ul....

2014-01-20 13:57

#33878: sile - vine vine FMI-ul....

cand vine fmi???? poate ii intampinam la aeroport

musafir

#33893

2014-01-20 13:57

Aveti perfecta dreptate.....atat mai avem langa noi.........ziaristi care se lupta sa scoata furturile la suprafata........tin sa atentionez aici ca numai ziaristi de calitate....nu acei care slavesc dragul nostru conducator iubit............dragul nostru cioban..s'a purtat precum oile pe camp..........in toti acesti ani nu am avut conducator ...am avut lup pus la oi sa pazesca hoti ca sa poata fura....si a FURAT..........sa aveti parte de averea care ati furat asa cum bolnavi nostri se dau de ceasul morti cand nu au cu ce cumpara medicamente...se aduc medicamente straine, scumpe ca sa umple buzunarul celor care au contracte grase cu spitalele, pana cand se va piermite ca sistemul sanitar sa fie furat?..........sau pus taxe in spital pentru orce verificare...mai are rost sa mergem in spitale doamnelor si domnilor atat timp cat platim 5,5 la sanatate?.......de ce dragi guvernanti, directori de spitale ne furati in halul asta?.......mergem in spitale si plecam mai bolnavi de cum am intrat....medicul scrie AMELIORAT... dar de unde stie cand eu am facut analize la inceput si la sfarsit nu s'a facut...cum poate scrie acest medic ameliorat?......de ce medici cand te internezi nu te intreaba daca esti alergica la un medicament, daca ai mai luat acest medicament, nu se fac teste daca suporti acest medicament, nu ai voie sa sti ce scrie in fisa, nu are acces familia sa stie........de ce atata secretomanie, ne da cumva medicamente care contin droguri si noi nu trebuie sa stim?....eu am facut operatie dentara cu mult timp in urma si medicul la urma a zis ca a folosit o injectie care continea si drog...va spun ca la plecare aveam alucinati, nu mai vedeam pe unde merg...ma ducea fata de mana ca trebuia sa ajung la gara........se poate verifica ce injecti se folosesc, ce droguri se folosesc in spitale sau mai bine zis ce medicamente contin si cum ne ajuta pe noi ca plecam mai bolnavi ca la intrare......la internare ar trebui ca medicul sa ma lase sa vorbesc ce medicament imi face bine sau nu....bolnavi cronici deja stiu ce nu suporta....aceasta boala e pe viata si nu ne ducem sa ne imbolnavim mai rau....vrem o tara in care sa putem vorbi si cu popa si cu doctorul ...chiar si cu cei care ne reprezinta ca de noi sunt alesi....sa nu mai aiba nasul pe sus...sa nu mai fie asa aroganti....aroganta tine 4 ani dupa care vai de capul vostru.

Musafir

#33894

2014-01-20 13:57

sustin petita si sunt de accord cu demiterea lui Basescu, care a facut mai mult rau decat bine in aceasta tara

Musafir

#33895

2014-01-20 13:58

Ziua in care nu-l voi mai vedea pe Traian Basescu in postura de presedinte al Romaniei ci in cea de inculpat, va fi cea mai fericita zi din viata mea. De aceea semnez aceasta petitie. Desi textul propus de dumneavoastra este destul de vag si de nepercutant. Si in plus ar fi minunat daca nu s-ar mai stalci limba romana: "va rugam sa spuneti la cat mai multe persoane despre aceasta petitie" este o formulare .... incorecta, stradala, "melteneasca", vorba dlui Badea. Corect este: "va rugam sa spuneti cat mai multor persoane ".
Dar in ciuda acestor lucruri, il vreau pe Basescu in boxa acuzatilor, nu la Cotroceni.

Musafir

#33896

2014-01-20 13:58

Pe mine acest individ nu ma reprezinta. Pozitia de care abuzeaza in continuare nu este nici legitima (7,4 milioane de motive) si probabil nici legala (de cand numeste presedinti de stat Curtea Constitutionala?). Jos cu banditul!
P.S. Nici aia de isi spun demnitari de 70% si au lasat lucrurile asa nu sunt mai buni, dar asta e urmatoarea problema.

Musafir

#33897

2014-01-20 13:58

Cu ce conducători/politicieni/administratori, gospodari avem, nu sunt şanse pentru un trai normal în viitorul apropiat şi îndepărtat. Degeaba votăm deja de 24 de ani, că tot oamenii cu interesele lor meschine, ajung în aceste funcţii, prin jocul financiar-politic al grupului de interes. Iar acestea nu sunt puţine. Populaţia normală/obişnuită a acestei ţări, este supusă unui trai la limita unei existenţe umile şi plină de sacrificii. Cei săraci sunt şi mai săraci, iar cei bogaţi, mai aroganţi şi mai plini de cruzime. La noi nu se poate aplica legea şi dacă există. Când spun Lege, indiferent de ce tip este ea, juridică, tehnică, economică, socială, etc., toate sunt încălcate de cei susnumiţi şi acreditaţi prin vot să le aplice. Atunci de ce să mai votăm. Este tare trist, dar nu văd o rezolvare. Situaţia aceasta este la nivel European. La Parlamentul de la Bruxel, sunt oameni aidoma Parlamentului Românesc. Doar că celelalte ţări au alte drepturi, noi suntem vasali.
Poate Monarhia, salvează România.

Musafir

#33898

2014-01-20 13:59

Pe vremea lui CEAUSESCU o duceam mai bine decit pe timpul domniei lui"basescu",Ceausescu a fost mai patriot decit "basescu". Basescu daca tinea la popor isi dadea demisia inainte de referendum.
sile

#33899

2014-01-20 13:59

Bai fraierilor toate tarile stiuexact ce se intampla.in Romania.Au ambasade si stiuexact.Lasati vrajeala ca le pacaleste macovei sau
Basescu.Am uitat se scumpesc si gazele de la 01.02 cu inca 25%.
De fapt stati.linistiti ca va da antena 3 subventii.Pe voi oameniisimpli nu va inteleg.Pe gadea si badea da ca ei ling fundul tovarasului
Voiculescu pe bani...cum a-ti face multi din voi daca s-ar ivi ocazia...

Musafir

#33900

2014-01-20 14:00

NOiii suntem Romani!!!! Jos tirania !!! Rusine acestiu presedinte care ne baga punmul in gura. Nu pt basescu si-au dat viata la revolutiie oameni , am murit si ne-am jertfit pt o tara libera. In momentul de fata nu ne putem permite sa putem spune presedinte cu P mare.