Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

musafir

/ #33893

2014-01-20 13:57

Aveti perfecta dreptate.....atat mai avem langa noi.........ziaristi care se lupta sa scoata furturile la suprafata........tin sa atentionez aici ca numai ziaristi de calitate....nu acei care slavesc dragul nostru conducator iubit............dragul nostru cioban..s'a purtat precum oile pe camp..........in toti acesti ani nu am avut conducator ...am avut lup pus la oi sa pazesca hoti ca sa poata fura....si a FURAT..........sa aveti parte de averea care ati furat asa cum bolnavi nostri se dau de ceasul morti cand nu au cu ce cumpara medicamente...se aduc medicamente straine, scumpe ca sa umple buzunarul celor care au contracte grase cu spitalele, pana cand se va piermite ca sistemul sanitar sa fie furat?..........sau pus taxe in spital pentru orce verificare...mai are rost sa mergem in spitale doamnelor si domnilor atat timp cat platim 5,5 la sanatate?.......de ce dragi guvernanti, directori de spitale ne furati in halul asta?.......mergem in spitale si plecam mai bolnavi de cum am intrat....medicul scrie AMELIORAT... dar de unde stie cand eu am facut analize la inceput si la sfarsit nu s'a facut...cum poate scrie acest medic ameliorat?......de ce medici cand te internezi nu te intreaba daca esti alergica la un medicament, daca ai mai luat acest medicament, nu se fac teste daca suporti acest medicament, nu ai voie sa sti ce scrie in fisa, nu are acces familia sa stie........de ce atata secretomanie, ne da cumva medicamente care contin droguri si noi nu trebuie sa stim?....eu am facut operatie dentara cu mult timp in urma si medicul la urma a zis ca a folosit o injectie care continea si drog...va spun ca la plecare aveam alucinati, nu mai vedeam pe unde merg...ma ducea fata de mana ca trebuia sa ajung la gara........se poate verifica ce injecti se folosesc, ce droguri se folosesc in spitale sau mai bine zis ce medicamente contin si cum ne ajuta pe noi ca plecam mai bolnavi ca la intrare......la internare ar trebui ca medicul sa ma lase sa vorbesc ce medicament imi face bine sau nu....bolnavi cronici deja stiu ce nu suporta....aceasta boala e pe viata si nu ne ducem sa ne imbolnavim mai rau....vrem o tara in care sa putem vorbi si cu popa si cu doctorul ...chiar si cu cei care ne reprezinta ca de noi sunt alesi....sa nu mai aiba nasul pe sus...sa nu mai fie asa aroganti....aroganta tine 4 ani dupa care vai de capul vostru.