Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Heil Hitler

#25451 Nu renunt....

2014-01-18 14:45

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese...Deja am inteles ca o mare parte din oameni nu poate accesa acest site, sa poata citi mesajele mele..........,

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati.......
Imi ziceti ca de ce repet...pai asta va doriti voi..sa ii spun doar vecinului...nu sa auda cat mai multi oameni...daca ne tineti disipati e foarte bine pt voi...furati in voie

Ms Bolcas ca ma sustii.o sa te contactez..Si ms tuturor celor care ma sustin si se vor alatura....
Semnati! Semnati !

#25452 Mult succces !

2014-01-18 14:45

Mesaj indus : Semnati ca o sa va scapam noi pe voi de basescu si o sa fie bine !
Mesaj real : Semnati ca sa scapam noi de basescu ca nu e de bine ,iar cu voi mai vedem noi!

Musafir

#25453

2014-01-18 14:45

Antena 3 e aici ! Si noi suntem aici ! Fara mila, fara ezitare. Jos Basescu !
VAD TOT

#25454

2014-01-18 14:45

Ce-mi place de tare ca Mama Omida se exteriorizeaza ca un copil cu probleme, cum ar spune Ponta.

Musafir

#25455

2014-01-18 14:45

Sunt satula de parlamentarii care nu au pic de inima si de creier.......pacat, asta este Romania noastra.
Heil Hitler

#25456 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 14:46

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica"/.,.


Musafir

#25457

2014-01-18 14:46

Scarnavia urat mirositoare trebuia demult oprita in a face atat de mult rau romanilor. Fie si numai pt. felul in care vorbeste si se prezinta in public ca sa nu mai vorbesc de restul. A facut mult rabat nu numai de la calitatea de presedinte ,dar si la cea de om. Un rau samanat pt. multi ani de acum in colo. Inchisoare e prea putin pt. el acolo s-ar simti ca printre fratii lui ca el se simte printre oameni ca pestele in apa. Ar trebui exilat pe o insula singur sa isi petreaca restul vietii acolo. Si daca ar avea voie sa ia cu el numai un obiect din viata lui de acum ghiciti care ar fi acela.

Musafir

#25458 Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 14:46

#25422: Heil Hitler - Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Ce miscare civica mai cacaciosule? Vrei si tu un os de ros. Inca o lepra care se crede Mesia. Hai sictir.


Musafir

#25459 Re:

2014-01-18 14:46

#25425: -

Esti manipulat 100 %


Musafir

#25460 Re:

2014-01-18 14:46

#24548: - Am crezut atunci ca, vor fi redusi cei care nu-si fac datoria

CUM SA FACI O DICTATURA

PARTEA ECONOMICA

-vamesi...luati cu elicopterul...ramasi in functie doar cei ce cotizeaza

-politisti restructurati ,ramasi in functie doar cei obedienti si care cotizeaza

-Desfiintate 200000 de firme mici si mijlocii si lasate doar firmele care cotizeaza (respectiv care evazioneaza,ca sa aiba de unde)

-furat de la buget prin toate caile(de la sanatate ,invatamant,lucrari publice:ex.-cel mai mare pret din lume pe Km de autostrada,cea mai scumpa deszapezire pe km de cale rutiera etc...)

-acord cu FMI ,luat credit, impartit bani intre familia basescu si grupul de sustinatori(nu s-a facut nici o investitie,iar de la pensii si salarii s-a luat 25% nu ns-a dat,iar astia de acum platesc datoria si tot au sa dea pensii si salarii marite...)

PARTEA DE PUTERE SI REPRESIUNE

-judecatori pusi in functii cheie doar cei cu "nasul in suflet", cei nesupusi eliminati din sistem

-procurori fosti securisti (sau copii lor) ,subalterni din vremea navromului ai ofiterului basescu ,sunt pusi in functii cheie

-Armata redusa la o mana de indivizi obedienti sefului suprem

-serviciile multiplicate si marite (ca efective) in mana sefului suprem, resurse materiale nelimitate la dispozitia lor

-clanuri interlope cotizante si folosite ca brat inarmat pentru represiune acolo unde prin actiuni legale nu este posibil sa se constranga populatia la a fi obedienta si tacuta, aflate de asemenea la dispozitia tatucului

-Massmedia in mana sefului statului  (mai putin o televiziune si un ziar)

-internetul controlat de servicii

-poporul saracit si imbolnavit

SCOP FINAL- inavutire si transformare a Romaniei in mosie personala,a populatiei in serbi ,a opozantilor in detinuti

In '89 "am sarit din lac in put" (proverb romanesc), securitatea a numit actiunea "revolutie" iar poporul a crezut.

hai bafta ,vorba unui basist ...


Musafir

#25461

2014-01-18 14:46

Nuti te asteapta ... go go go

Musafir

#25462

2014-01-18 14:46

DOMNULE GADEA STATI LINISTIT CA NU VA FACE NIMENI NIMIC DEOARECE INSEAMNA SA_SI TAIE CRACA DE SUB PICIORE VA DATI SEAMA CATI ROMANI AR IESI IN STRADA(DOAMNE FERESTE)AU IESIT ROMANII PENTRU ARAFAT DAR PENTRU D_VOASTRA >SPER DIN TOT SUFLETUL SA NU FIE NIMIC VA MULTUMESC SI PE EI PE MAMA LOR PANA_I DAM JOS PE TOTI BASINISTII

Musafir

#25463

2014-01-18 14:46

Nu renuntati la nobila voastra misiune asumata in numele si cu asentimentul acestui brav popor. Daca Basescu si camarila lui au vindut tara in calitate de mari tradatori ai neamului, faceti cunoscut lumii intregi ura si dispretul acestora fata de romini. Nu renuntati intrucit amenintarle la adresa voastra vin din partea unor fricosi si lasi asa cum sint toti jecmanitorii de tara. Stringeti cu priceperea si muna voastra toate dovezile despre aceste animale de prada, carora daca li s-ar lua inapoi averile tara si-ar reveni din jalnica stare in care au adus-o nemernicii !!!


Musafir

#25464

2014-01-18 14:47

Sint de acord cu textul petitiei.

Musafir

#25465

2014-01-18 14:47

doresc o schimbare,nu se mai poate,doresc oameni potriviti la locul potrivit si multe altele!!!!

Musafir

#25466

2014-01-18 14:47

DEMISIA, SI SA RASPUNDA PENTRU TOT RAUL FACUT ACESTEI TARI.

Musafir

#25467

2014-01-18 14:48

Ce ar mai fi de comentat?Cine vede,vede...cine nu vede se uita la "Tanar si nelinistit"

Musafir

#25468

2014-01-18 14:48

nu ajunge atita minciuna pentru o tara intreaga in care traim zilnic?stima pentru antena 3 si toti cei ce lucreaza acolo.

Musafir

#25469

2014-01-18 14:48

pacat ca o asa tara frumoasa este condusa de asemenea mafioti iar noi oameni de rand nu ne putem gasi un loc de munca alal justitie alal politie concluzia otrageti dumneavoastra

Musafir

#25470

2014-01-18 14:48

Duca-se la racoare....

Musafir

#25471

2014-01-18 14:48

Anul trecut s-a acordat premiul Nobel pentru descoperirea experimentala a Campului lui Higgs. Tot anul trecut s-a descoperit si campul lui basescu. Campul lui Higgs a fost descoperit in mod indirect, prin identificarea bosonilor care mediaza in campul Higgs. Tot asa, campul lui basescu a fost descoperit in mod indirect, prin identificarea unui prim mediator.
Heil Hitler

#25472 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 14:48

#25458: - Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

boule...nu intelegi nimic...daca vroiam os ma bagam in partide bai cretinule. Si nu sunt nici un Mesia...Eu doar incerc sa ii unesc pe cei care gandesc ca mine, spre binele tarii


Musafir

#25473

2014-01-18 14:50

neam saturat de aceasta mafie politica.vrem sa fie drepturi egale pentru toata lumea.vrem demisia lu basescu.

Musafir

#25474

2014-01-18 14:50

Nenea ăsta cu faţă de drojdier categoria grea e bolnav de oftică. Are un of cu Voiculescu.
Îl întreabă pe reporter dacă lucrează la una dintre firmele securistului Voiculescu. Da, lucrează,plăteşte impozite la stat,impozite din care statul plăteşte şpriţul şi cazarea pe la munte,mare sau cine ştie unde i se mai năzare aburitului ăstuia să se plimbe cu tot nemul.
Putea să se facă marinar,nu reporter ,dar, din păcate nu mai avem flotă. Sau bişniţar,dar nici zgârciul nu mai e ce-a fost.
Dacă mai trece prin două-trei momente asemănătoare, ori pleacă pe câmpii fluturând steguleţe galbene,ori crapă pipota în el.
Îmi place că-i bîţîie capul...o fi un semn?

Musafir

#25475 JOS BASELU PURCELU

2014-01-18 14:50

AFARA-AFARA ,PAZVANE DIN TARA!