Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Mircea Badea

#25401 Dan Voiculescu e un turnator ordinar la secu !!!

2014-01-18 14:33

MUIE VOTANTILOR USL....SA MI-O SUGETI BINE !!!
Heil Hitler

#25402 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 14:33

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor;//..,,
Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#25403 Re: Dan Voiculescu e un turnator ordinar la secu !!!

2014-01-18 14:33


Musafir

#25404

2014-01-18 14:33

Sa plece Basescu!!!

Musafir

#25405

2014-01-18 14:33

an piata universitati an 90 se scanda "nea-ti furat revolutia" era securitatea.tara era a lor.

Musafir

#25406

2014-01-18 14:34

basescule vei loa locul lui nastase
Heil Hitler

#25407 ms bai bolcas

2014-01-18 14:34

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese...Deja am inteles ca o mare parte din oameni nu poate accesa acest site, sa poata citi mesajele mele..........,

Sunteti penibili ba cu diversiunile care le incercati.......
Imi ziceti ca de ce repet...pai asta va doriti voi..sa ii spun doar vecinului...nu sa auda cat mai multi oameni...daca ne tineti disipati e foarte bine pt voi...furati in voie

Ms Bolcas ca ma sustii.o sa te contactez..Si ms tuturor celor care ma sustin si se vor alatura..

Musafir

#25408

2014-01-18 14:34

Am semnat petitia dar nu stiu daca sint mai buni actuali.de cind au venit au bagat numai taxe. pLEACA AI NOSTRI VIN AI NOSTRI.

Musafir

#25409

2014-01-18 14:34

modul de comportare prezidential spune totul
nimic de comentat

Musafir

#25410

2014-01-18 14:34

Poate cineva sa-i lamureasca pe basisti ca nu Voiculescu semaneaza 110.000 de petitii? Eu le-am mai spus ca se bat cu romanii, dar ei nimic.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-18 14:35



Musafir

#25412

2014-01-18 14:35


jos Basescu ,dute acasă m-am săturat de tine.

Musafir

#25413

2014-01-18 14:35

basescu plosnita chioara sa plece la jilava


Musafir

#25414

2014-01-18 14:36

ar fi bine ca aceasta petitie sa aiba o finalitate

Musafir

#25415

2014-01-18 14:36

demisia...

Musafir

#25416

2014-01-18 14:37

 

 

misu cel de pe dreapta

#25417

2014-01-18 14:37

Sa cerem demisia presedintelui DEMIS este o ABERATIE! Parerea mea este ca trbuie URGENT sa i se preleveze probe din obrazul DREPT pentru a se compara cu SORICUL sau SLANINA P O R C U L U I de 400 Kg crescut in curtea unui primar pe DREAPTA.Acum atat. Dupa analize si comparatii ma voi pronuntala momentul potrivit.


Musafir

#25418

2014-01-18 14:37

Basescu este omul care face numai vrajba in jurul lui si minte cu nerusinare.E complet redus....
bobo

#25419 20 de milioane ip uri

2014-01-18 14:37

nu l bagati in seama cu ip urile lui... e precum stapanul cand nu au argumente injura si tin aceeasi vesnica placa ... dovada de barbatie... lasati basistii caci ne vom intalni in strada... sa vedem atunci cu ce culoare vor mai scrie... oare tot cu rosu?... astia sunt in stare sa ti nege evidenta, sa minta cu o nonsalanta incredibila... iti spun daca trebuie ca e ziua afara chiar daca e noapte... lasati sa latre, apoi sa sciaune si apoi sa horcaie..( imi cer scuze pentru analogia oarecum canina... nu vreau sa jignesc aceste fiinte nobile) VICTORIE

Musafir

#25420

2014-01-18 14:38

sper sa nu ajunga sa-l judece fiul meu!!!
tsunami
Musafir

#25421 un vanzator de blugi si cafea, un parvenit cu dispret fata de om

2014-01-18 14:38

sinistru personaj, si a incununat cariera ca vanzator de tara,plecand de la rangul de vanzator de blugi si cafea din istanbul sau port said...nu a existat in istoria Romaniei un regim cu dispret mai mare pentru om...

Heil Hitler

#25422 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 14:39

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica".///..,,


Musafir

#25423

2014-01-18 14:39

Guvernanti, demiteti-l dracului pe smenarul asta imputit.

Musafir

#25424

2014-01-18 14:39

MULTUMESC ANTENA3 IN NUMELE A CELOR 7.300 000 PENRU CUM SE LUPTA CU INPOSTORUL basescu IN FIECARE ZI ORA SECUNDA LUCRU PE CARE U>S>L L_A UITAT .SA NU UITE CA VIN ALEGERILE SI VOR PLATI.ROMANII NU AU NEVOIE DE FRICOSI SAU NEPROFESIONISTI CA SA NU SPUN INCAPABILI >Cu 70\00 SA NU FII IN STARE SA DAI JOS UN INPOSTOR CAND POPORUL PENTRU ASTA TE_A VOTAT SI IMPOSTORUL TI_A DAT ATATEA OCAZII INSEAMNA CA NU MERITATI SA NE REPREZENTATI . AVEATI JUSTIFICAREA A 7MIL DE OAMENI IN FATA OCCIDENTULUI SI AR FI TIPAT CAT AR FI TIPAT DUPA CARE AR FI INTELES SI AR FI TACUT CACI DE UNDE SA MAI CIUGULEASCA .INCA O DATA MULTUMESC ANTENA3

Musafir

#25425

2014-01-18 14:39

Intru cat urmaresc zilnic postul dvs.Antena 3 pot sa-mi dau sieama ce mult rau face poporului romin.Nu il pot considera un om normal El este un adevarat Pirat un Barba Neagra.