Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#24751

2014-01-18 13:08

demisia , demisia , demisia

Musafir

#24752

2014-01-18 13:08

Esti un accident genetic! DEMISIA!
Heil Hitler

#24753 Nu renunt....

2014-01-18 13:08

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese../

Musafir

#24754

2014-01-18 13:08

Jos Basescu

Musafir

#24755 Re: Re: Re: basistii sunt cei mai cretini romani

2014-01-18 13:08

#24736: - Re: Re: basistii sunt cei mai cretini romani 

 bai lasa omu in pace ai statistici in bara sus asta nu e basist ai grasit! si eu am gresit !


Musafir

#24756

2014-01-18 13:09

sunati-va fratii , sunati orice prietan , sa semneze aceats apetitie , sa vada licheaua cat de mult este indragita
Marilaur

#24757

2014-01-18 13:09

Jos Basescu !!!
Heil Hitler

#24758 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 13:09

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem cine e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese.,,,

Musafir

#24759

2014-01-18 13:10

demisia basescule ciocoiule,imbogatitule..ca eu tre sa lucrez in strainatate sa-i platesc medicamentele lui mama...nu ca fieta care sta bine pe banutii romanasilor

Musafir

#24760

2014-01-18 13:10

vreau sa plece basescu ,sa-si DEA DEMISIA sau SA-L DEMITA PARLAMENTUL ! SUCCES !
Heil Hitler

#24761 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 13:10

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica";;;;


Musafir

#24762

2014-01-18 13:10

Presedintele s-ar descurca sa faca plinul la masina de 2 ori pe luna,sa trimita la scoala si sa hraneasca 4 copii cu un doar 200 de euro?oare stie ca oamenii de rand nu au de unde sa fure ca sa-si creasca copiii (nu ca sa faca avere)???lipsa de bun simt?rusine?daca am fi constransi sa ne intoarcem toti romanii in tara am prefera sa incepem de unde ne-a lasat Ceausescu,pentru ca toti predecesorii lui ne-au dus tara in rovina!noroc ca suntem un popor cu un mare potential,si mai sunt care-si iau inima-n dinti ca d-voastra....




Musafir

#24763

2014-01-18 13:10

El sa faca prostii de ori ce fel, fara sa fie tras la raspundere cu tot neamul lui...!!!

Musafir

#24764

2014-01-18 13:10

Este suficient.Acest om și-a bătut joc de toți și încă o face, deoarece Ponta a greșit în 2012 și apoi prin semnarea protocolului.In această țară noi conducem,nu Consiliul Europei, dar am fost slabi, n-am știut să luăm atituninea corectă.Poveștile cu ce vor spune cei de afară, ne-au costat doi ani și jumătate de batjocură, și încă n-a plecat călăul cu mândrele lui.Dar, poate că ne merităm soarta,căci l-au ales ți după ce a dat pumnul.Ce om e ăsta? De ce ne-a bătut soarta cu un miz......?
Heil Hitler

#24765 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 13:10

#23704: cetatean european - Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Nu ma intereseaza cine e in "capul" statului.Ca e monarh, ca e presedinte... Dar vreau sa il vad in fiecare zi ca merge in 10 scoli sa pledeze pentru educatie morala si mentalitate corecta, ca il vad in fiecare zi facand declaratii la 18:30, pe media tv, ca pledeaza pentru acelasi lucru...

Deasemeni doresc ca toti politicienii sa faca acelasi lucru si sa pledeze necontenit si luand masuri pentru educatie cat mai buna. Nu vreau sa ii mai vad pipaind stiuletii sau taind pamblici.

Atunci eu o sa fiu multumit de Presedinte sau Rege, si de politicienii care ne conduc...........


Musafir

#24766

2014-01-18 13:10

Epoca Basescu trebuie incheiata! O cere situatia dezastruoasa a tarii.

Musafir

#24767

2014-01-18 13:11

nnu-i posibil ca pina azi 18-01-2014 , NUMAI ATITEA SA FI SEMNAT DEM. LUI BASESCU (MACAR TREBUIA SA AJUNGEM LA 5-600 OOO)-ORADEA

Musafir

#24768

2014-01-18 13:11

Consider ca acest presedinte Traian Basescu, politician lipsit de educatie, de cinste si de onoare, cu minciunile si smecheriile lui interminabile, cu lacomia lui nemasurata si cu atitudini dictatoriale (pe care de altfel nu l-am votat niciodata) nu ma mai reprezinta in niciun fel si doresc sa demisioneze.
Daca aceasta petitie ar ajuta la disparitia lui de pe scena politica as fi cel mai fericit cetatean roman. Si vad ca suntem multi care gandim la fel. Doamne ajuta!

JOS BASESCU

#24769 JOS BASESCU

2014-01-18 13:11

DEMISIA si SA PIARDA TOATE DREPTURILE CE I SA-R CUVENI CA FOST PRESEDINTE ! ASTA IMI DORESC !

Musafir

#24770

2014-01-18 13:11

Basescu, sti cata ciorba se toarna in blidul de puscarie ? Pana incep gandacii sa plutesca mah. Cine toarna mai mult nu stie sa manace ciorba din puscarie mah si soarbe zeama ca prostu'.


Musafir

#24771

2014-01-18 13:12

Sa se termine dictatura lui Basescu ! Acesta este scopul tuturor, cred .
Alege numele de user

#24772 Re:

2014-01-18 13:12


Musafir

#24773

2014-01-18 13:12

Daca noi cei care am demonstrat in strada nu am reusit sa il dam jos. Poate resim cu sprijinul antenelor.Jos Basescu.

Musafir

#24774

2014-01-18 13:12

Un presedinte trebuei sa fie impecabil! Asta e exact la polul opus! N-am crezut ca e posibil asa ceva!

Musafir

#24775

2014-01-18 13:12

Acest individ care se da presedintele Romaniei ,sa nu uite ca el a fost demis in data de 29 iulie 2012 de catre cetatenii Romaniei ,sa lase alcool cand face conferinte,sa justifice de ce a avut aceea ieisre nervoasa cand i s-a arata din nou magariile care le face impreuna cu neamul lui de hotii,sa dea bani din bancile din starinate(austria,belgia),cel putin asa se aude in luema buna a politiici