Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Adi

#24726 Antena 3 e aici!

2014-01-18 13:03

Base,paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,pici!!!
Alege numele de user

#24727 Petitia sa fie completata si adresata parlamentarilor romani!!!

2014-01-18 13:03

O idee pentru completarea petitiei:
Consider ca in cuprinsul petitiei ar trebui sa apara si cererea adresata parlamentarilor romani de a se reuni in Plenul Parlamentului si sa faca demersurile necesare apararii voturilor de la referendum ale celor 7,4 milioane de romani, solicitand revizuirea hotararii CCR prin care Traian Basescu a fost repus in functia de Presedinte al Romaniei. Parlamentul poate fi parte in aceasta procedura, fiindca Parlamentul e parte in procedura de suspendare-demitere a Presedintelui Romaniei.
In urma publicarii datelor recensamantului din 2011, a reiesit ca referendumul din 2012 este valid, deci trebuie sa fie constatata DEMITEREA prin referendum a lui Traian Basescu din functia de Presedinte al Romaniei. Asadar, au aparut inscrisuri cu date reale ce erau valabile in octombrie 2011, deci au fost false inscrisurile in baza carora CCR a constatat ca referendumul din 2012 nu ar fi fost valabil.
Oricum, trebuie sa se tina seama si de faptul ca Parlamentul a initiat procedura suspendarii in scopul demiterii, iar potrivit art.3 din Hotararea Parlamentului nr.34 din 6 iulie 2012, ce a fost declarata constitutionala de catre CCR, era necesar ca, in afara de a lua act de hotararea CCR prin care a fost constatata neindeplinirea conditiilor de valabilitate a referendumului, Parlamentul sa decida calea de urmat, fiindca referendumul nu a fost valabil. Parlamentul nu a stabilit pana acum, printr-o hotarare, care este procedura de urmat dupa ce CCR a stabilit ca nu au fost indeplinite la referendumul din 2012 conditiile de valabilitate stabilite de lege.
Mai multe explicatii cu privire la motivele si procedura revizuirii CCR prin care Basescu a fost repus in functia de Presedinte al Romaniei, gasiti in petitia de la urmatorul link:
http://www.petitieonline.net/petitie/in_urma_publicarii_datelor_recensamantului_din_2011_a_reiesit_ca_referendumul_din_2012_este_valid_deci_solicitam_demiterea_lui_basescu_traian_din_functia_de_presedinte_al_romaniei_-p19171150.html
un taran

#24728 Re: Re: LA MULTI ANI!

2014-01-18 13:03

#24708: - Re: LA MULTI ANI!

NU NU ,CRED CA ESTE O COFUZIE  ,STI DE CE ?? NU L VAD  PE  CIUDAT,CA LUI II STA BINE IN HAINELE ASTEA DE ,, MARINER,, ...NU VEZI CA LUI VOICULESCU NU II VIN CA S MICI??????  SAU ESTI SI TU MIOP  PARDON CHIORRRRRRRRRR?????


Musafir

#24729

2014-01-18 13:03

cred ca se impune o curatare generala a functionarimii din Romania

Musafir

#24730

2014-01-18 13:03

Cu Dumnezeu inainte luptati lupta cea buna a credintei ca si in tara noastra sa se poata trai si munci linistiti,alungati noaptea intunecoasa cea cuprins ROMANIA. multumim pentru curajul de a ne oferi cetatenilor acestei tari SPERANTA noua si copiilor nostrii.Va sustinem si va urmarim zi de zi emisiunile.Preferata mea este DANA GRECU.
Un indignat

#24731

2014-01-18 13:03

Esti cea mai mare greseala a naturii !! Un rebut !!
Heil Hitler

#24732 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 13:04

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem cine e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese.

Musafir

#24733

2014-01-18 13:04

Dle Basescu stiti ca la cadastru in toata tara sunt dcam 5 % functionari dispusi sa faca inginerii cu terenuri ?
Heil Hitler

#24734 Nu renunt....

2014-01-18 13:04

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese..

Musafir

#24735

2014-01-18 13:05

De cate ori ii vad moaca de circar, imi aduc aminte de personalitatile europene care l-au tratat cu c.ru, de se plimba ca un caine jigarit pe la fundul lor! Asta ne reprezinta pe noi? Si cum l-a trimis la plimbare presedintele Frantei (fostul)! Circule ce esti! DEMISIA! NE ESTE RUSINE CU TINE!

Musafir

#24736 Re: Re: basistii sunt cei mai cretini romani

2014-01-18 13:05

#24607: - Re:

De unde are statistica? Boule basist, cu creier de gaina, gasesti aceasta socoteala innoita automat pe rubrica "semnaturi"!


Musafir

#24737

2014-01-18 13:05

"Lupul striga lupul".Daca e sa alegi din doua rele normal este sa alegi raul cel mai mic.Daca e sa aleg dintre basescu, raul mare, si Voiculescu,raul al mai mic,ghici pe cine-l voi alege!!!???
A-i numi pe tinerii de la Antena 3 securisti e culmea parsiveniei.basescu s-a inconjurat cu cea mai bicisnica categorie de slugi,fostii turnatori ai securitatii,gunoaiele care pentru te miri ce isi toarna prietenii, fratii,tata,mama.
Trebuie sa scapam definitiv de ei altfel vai de mama noastra.
Cei care au trait in perioada comunista ii pot indentifica pe turnatori,au trait pe langa ei.
Ca reperte:nu puteai sa obtii o functie daca nu erai turnator,nu obtineai un apartament daca nu erai turnator,etc..Asta era moneda cu care platea securitatea,comunistii.
Căpitanul Nemo

#24738 Re: Re: LA MULTI ANI!

2014-01-18 13:05

#24708: - Re: LA MULTI ANI!

Chiar că-i costum de marinar ,ăla,CARICATURA-istule-MUS.


Musafir

#24739

2014-01-18 13:05

Acum sa vedem,daca mai avem un gram de patriotism si curaj!acest popor greu ancercat!?mai ales an ultimi ani!

Musafir

#24740

2014-01-18 13:05

Presedintele a fost jalnic.Spunea ca nu raspunde postului care dezinformeaza romanii.Dar nu se putea abtine si rostea franturi de rectii necontrolate.
L-am vazut ca un animal haituit, caruia nu- venea sa creada ca i se intampla Lui.

Musafir

#24741 Re:

2014-01-18 13:06

#24722: -

TE ROG FRUMOS ,PINA AICI,NU TE LUA  DE BOTICUL ALA ASA FRUMOSSSSS,AHHHH


Musafir

#24742

2014-01-18 13:06

a 5-a oara semnez si nu am primit confirmarea a ajuns la cererea de demisie a lui basescu , sau a ajuns iarasi ,redirectionat(de nu stiu cine) la cererea de demisie alui ponta

Musafir

#24743

2014-01-18 13:06

Labe Unu , propaganda basista crancena, se zvarcolesc de oftica ca Antena 3 a initiat petitia de demitere a lui Basina. Au ajuns sa dea pe post mesaje de pe facebook-ul lui Ponta... Tare de tot mai basistilor propagandisti, doar atat puteti mah ?


Musafir

#24744

2014-01-18 13:07

Demisia Basescu!

Musafir

#24745

2014-01-18 13:07

daca consideri ca ai un pic de demnitate da-ti DEMISIA
Heil Hitler

#24746 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 13:07

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem cine e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.


Sunt constient la ce PERICOL ma expun, ce atacuri vor urma din fata politicienilor, a serviciilor (interne sau externe), a hotilor de tara; dar in afara de viata nu au ce sa imi ia...asa ca RISC....macar INCERC..stiu ce a zis si Tutea...vedem ce iese.,
elenacraciun

#24747 DEMISIA

2014-01-18 13:07

Demisia Basescu!

Musafir

#24748

2014-01-18 13:07

încâ romînii ca bâsescu sau altii nu au îvâtat ca si un... cap se taie... Parcâ nu ar fi avut exemplu ' dementului de Ceausescu
Gheorghe

#24749 Sinteza zilei

2014-01-18 13:07

MULTUMIM FOARTE MULT

Musafir

#24750

2014-01-18 13:07

Dle Basescu stiti cam cate cafenele si restaurante din Romania sunt de paravan , pentru a ascunde de fapt afaceri ilicite cu carduri clonate , alcool , produse petroliere , trafic de persoane , santaj , comert ilicit cu certificaste verzi , revanzarea unor drepturi de proprietate pe imobile , terenuri despagubite de statul roman interbelic si pentru care se cer din nou despagubiri? si etc