Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#21326

2014-01-17 21:36

Lasa-neeeee!
Lasa-neeeeee!
Ca nu te mai suport!

Musafir

#21327

2014-01-17 21:36

dispareti de la putere pana nui prea tarziu sa nu ajungeti ca ceausescu

Musafir

#21328

2014-01-17 21:36

Jos Basescu !!!!!

Musafir

#21329

2014-01-17 21:36

MAI NOU AM VOTAT SUB NUMELE CELOR DE LA TRAZNITII

Musafir

#21330

2014-01-17 21:36

Acest presedinte nu ma reprezinta .

Musafir

#21331

2014-01-17 21:37

JOS BASESCU......

Musafir

#21332

2014-01-17 21:37

Inca din '92, de cand Traian Basescu a avut vizibilitate in spatiul public si administrativ, s-a aflat si s-a stiut despre el, ca in multe actiuni, ignora sfera legala si ajungea la limita sau chiar peste limita infractionalitatii, atat in functiile ministeriale, cat mult mai mult ca primar, dar mai ales ca presedinte. Incalcand, cu ajutorul malefic se poate spune, al unor componente de servicii secrete sau institutii publice(probabil fosti 'tovarasi' de arme), spulberand tot ceea ce legal nu-i convenea, a creat un sistem de grupuri de interese si de actiune, un sistem de grupuri de activisti pregatiti in scolile de vara de propaganda si plasati in toate locurile strategice institutionale ale Romaniei, un sistem de gasti care actioneaza ca o metastaza de interese peste tara...Dupa parerea mea, Traian Basescu a adus atatea prejudicii si atata rau Romaniei, mai ales pe plan extern, incat actiunile minerilor din anii '90, palesc in fata raului creat de acest personaj. Daca ar fi logic in gandire, consider ca ar trebui sa-si dea demisia si sa tina totusi seama ca a fost demis de catre popor la referendum intr-un mod devastator si ridicol pentru el si totodata nu s-a uitat ca a ajuns presedinte intr-un mod vadit fraudulos.

Musafir

#21333 Re:

2014-01-17 21:37

#21324: -

DOBITOCULE APUCA SI CRACIUNUL . LA 1 IANUARIE EXPIRA MANDATUL

Heil Hitler

#21334 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 21:37

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor,...

Musafir

#21335

2014-01-17 21:37

Doresc fapte de la cei pe care i-am ales...

Musafir

#21336 Re:

2014-01-17 21:37

#21277: FROSA -

Asta dovedește cât de prost să fii. Ce-i împiedică pe băsiști, folosind aceleași mijloace, pe care, dăștăptule, le-ai divulgat, să-și voteze petiția de demitere a lui Ponta? Așa, ca să aibe importanță, să se justifice penibila aia de petiție. Iei în derâdere, javră, supărarea atâtor oameni față de javra care vă reprezintă. Dar, n-ai cum să pricepi chestia asta. Tu trebuie să confirmi că ești unul dintre cei despre care spunea cândva Băsescu: „școala românească produce tâmpiți”. Du-te la culcare! Așa faci și tu un lucru pozitiv pe ziua asta.


Musafir

#21337 Re: Re: Re: Re: Re: LASA-I IN PULA DE RATATI ANTENISTI CRETINOIZI

2014-01-17 21:38


Musafir

#21338

2014-01-17 21:38

jos basescuuuuuuuuuuuuuu

Musafir

#21339 Re:

2014-01-17 21:38

#21332: -

MUIE SI IAR MUIE  IL CUNOSTI TU ? AI LUCRAT TU CU EL ? MARS VIERME INFECT


Musafir

#21340 Re:

2014-01-17 21:38

#21329: -

si asta pt ca ai timp......esti ambitios, hotarat, fidel unei cauze......bravo caini basisti


Musafir

#21341 Doamne vino sa vezi cati idioti are tara

2014-01-17 21:38

100 de mii

Musafir

#21342 Re: Re: Re:

2014-01-17 21:38

#21276: - Re: Re:

LA MUNCA CU VOI PUTORI ORDINARE DIN FATA PROMPTERELOR UNDE STATI DOAR LA TACLALE SI NU FACETI NIMIC PENTRU TARA JAVRELOR!


Musafir

#21343

2014-01-17 21:39

"Fiecare popor îşi are conducătorii pe care şi-i merită!" (Karl Marx). Ce ne facem însă că unii dintre noi chiar nu merităm astfel de conducători? Sunt "pe culmile disperării" şi am ajuns să cred că singurul mesaj valabil al baladei "Mioriţa" este acela că două treimi din poporul român sunt formate din hoţi şi criminali, iar cealaltă treime din proşti/victime, bineînţeles cu excepţiile de rigoare, se pare - încă prea puţine pentru a schimba ceva. Una dintre ele sunt eu - eu nu vreau să fiu nici criminal, nici hoţ şi nici victima lor, căci prost, îmi place să cred că nu sunt! De asemenea, pentru mine, Ion Iliescu este un criminal, dar demult problema mea nu mai este Ion Iliescu ci, poporul român care a ales să fie condus de un criminal! Hitler a fost ales cancelar când încă nu devenise criminal şi, în doar câţiva ani, a făcut din Germania cea mai mare putere economică şi militară din lume (ştiu, se vor găsi mulţi bembeluci care să mă acuze că-i iau apărarea lui Hitler; n-au decât, dacă la atâta-i duce capul...). Poporul român a ales să fie condus de un criminal şi, culmea, nu doar o dată... Sunt monarhist, consider că forma de guvernământ actuală a României este ilegală iar eu nu o recunosc! Prima dreptate care trebuia făcută după 22 decembrie 1989 era reinstaurarea monarhiei! Nu era nevoie de niciun referendum! De ce? Fiindcă nu ne-a întrebat nimeni în 1947 dacă vrem republică sau, în continuare, monarhie, iar înlăturarea acesteia din urmă s-a făcut ilegal, printr-un şataj ordinar! Dar... cine s-o facă? Ion Iliescu? Un alt motiv pentru care sunt monarhist este acela că, astăzi, orice bembeluc cu bani şi gură mare poate ajunge preşedintele României. Orice asemănare cu realitatea nu este deloc întâmplătoare! Ajunge! Destul! Nu mai vreau ca şeful statului meu să fie unul care, atunci când deschide gura, arareori să nu-mi roşească obrazul! "Poporul acesta ar putea fi un popor mare dacă ar scăpa de lichele şi de lichelism!" (Marin Preda).


Musafir

#21344 Re: Re: Re: Re: Re: Re: LASA-I IN PULA DE RATATI ANTENISTI CRETINOIZI

2014-01-17 21:39


Musafir

#21345

2014-01-17 21:39

sa plece,dar cine vine nu poate face nimic pentru ca sunt prea multi hoti si smecheri ,multi oameni fac foame si ei sunt grasi ca ...de craciun ,suntem un popor crestin ,credinta fara fapte este nimic
Ghita fara fita

#21346 Re: Re: Ghita Ciobanul Vs. Gadea si Antena 3

2014-01-17 21:39

#21313: - Re: Ghita Ciobanul Vs. Gadea si Antena 3

era o intrebare. vreau sa stiu daca sunteti mai multi ca oile lui Gadea. Daca nu puteti sa va strangeti cat fanii lui Ghita, sunteti jalnici. Pai Ghita nu are studiouri cum are A3, nici papagal cum au Badea, Gadea si restul. Atunci logic ar fi ca Gadea sa iasa invingator. Sunt curios de aceea ma aflu aici sa vad daca A3 are sustinere pe care tot predica, ca numai de rating si statistici aud si de Base.


Musafir

#21347 Re: Re:

2014-01-17 21:39

#21333: - Re:

poate il taiem de ignat


Musafir

#21348 Re: TRAZNITI DIN NATO

2014-01-17 21:40


Musafir

#21349

2014-01-17 21:40

Ma sufoca atata nesimtire !Nu mai pot respira .Sunt cardiac si mi-as dori sa traiesc in liniste!...Cer prea mult? Ajutati-ma ,sa-mi traiesc ultimile zile in liniste! MULTUMESC.

Musafir

#21350 Re: Doamne vino sa vezi cati idioti are tara

2014-01-17 21:40

#21341: - Doamne vino sa vezi cati idioti are tara

NU SUNT NICI 60 DE MII CA AU SEMNAT DE PE ACELEASI IP JAVRELE, VEZI LA STATISTICI SUS