Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13951

2014-01-17 13:12

Basescu Traian, Tradator de Neam !
gogu

#13952 dfgjhdg

2014-01-17 13:13

666
boby

#13953 Re:

2014-01-17 13:13

#13883: CRISTINA -  

 ma intreb ce nivel intelectual ai daca poti sa il aperi dupa ce ai vazut ieri ca a putut sa baseasca javra?


Musafir

#13954

2014-01-17 13:13

JUR,ca acest om mi-a imbolnavit toata familia,la auzul vocii sale ,la vederea mutrei hidoase,brusc ni se instaleaza tuturor o greata inefabila, o scarba imanenta , slobozim mii de imprecatii imunde...... , astfel incit ne-am transformat intr-o junta impotriva kakistrocatiei! LA LUPTA,LA LUPTA MAI ROMANI!!!!!

Musafir

#13955

2014-01-17 13:13

Am semnat aceasta petitie din toata inima. Nu-l mai suport pe Traian Basescu ca presedinte.

Musafir

#13956

2014-01-17 13:13

jos cu mafiotul!

Musafir

#13957

2014-01-17 13:13

Poate ne vom trezi,acum intu-n ultim ceas!

Musafir

#13958

2014-01-17 13:13

trebuie infiintata o scoala de PRESEDINTI sa ii invete cateva lucruri minimale;
SA ;
-admire,promoveze oameni valorosi
-sa respecte institutia si oamenii pe care ii reprezinta -sa manifeste pesonalitate si demnitate macar in aparitiile publice
-un presedinte nu este EGAL Bianca Dragusanu sau EBA!!??

musafir

#13959 bravo Antena 3 !!!!!!!

2014-01-17 13:13

bravo Antena 3, suntem in fiecare minut cu voi
!!!!!!!!!!!!

Musafir

#13960

2014-01-17 13:13

jos basescu -

Musafir

#13961

2014-01-17 13:13

Simte-te Macar In Ceasul Din Urma !!!

Musafir

#13962 Re: Re: Re:

2014-01-17 13:14

#13898: - Re: Re:

AM CAUTAT IN DEX SI NU AM GASIT ACEST CUVANT MIROBOLANT''CATOTI'',,CITESTE IN MA-TA CUM TREBUIE SI VEI INTELEGE..NU ESTE VINA MEA PT GRADUL TAU AVANSAT DE RETARD..


Musafir

#13963

2014-01-17 13:14

josa ditacturaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

Musafir

#13964

2014-01-17 13:14

Trebuie sa scapam de acest individ inainte sa -si termine mandatul, altfel va beneficia de toate avantajele unui fost presedinte si asta este sufocant, daramator, nedrept si incorrect !!!!!!! Abia asteptam sa se faca dreptate, sa inceapa justitia sa se miste liber, sa aflam ce s-a intamplat cu flota, cu casa din Mihaileanu, cu traficul de influenta la afacerea Nana sau Gasprom....

Musafir

#13965

2014-01-17 13:14

Demisia
Heil Hitler

#13966 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:15

#13930: - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

Daca tu asta ai inteles.....Sper doar sa fiti din ce in ce mai putini, cei care atat pot "intelege"


Musafir

#13967

2014-01-17 13:15

Isi da demisia in 5 minute........ iarasi!!!!

Musafir

#13968

2014-01-17 13:15

dorec ca noul presedinte sa aiba respect fata cetateni.

Musafir

#13969 Re: Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:15

#13937: elev clasa a 6-a scoala generala nr.190 - Re: Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator 

 sigur vrea sa protejeze mediul de infectie basista! se numeste jigodie! pune mina pe carte!


Musafir

#13970 Re:

2014-01-17 13:15

#77: -

doamne ajută!

 


Musafir

#13971 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:16

#13791: elev clasa a 6-a scoala generala nr.190 - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

In clasa a 6-a trebuia deja sa cunosti faptul ca se scrie "sunteti" si nu "sunte-ti". Poate ca daca analfabetii nu-si dau seama ca sunt analfabeti, nici basescu nu-si da seama ca este corupt, mincinos, josnic, ticalos, grobian, nevertebrat, etc.


Musafir

#13972

2014-01-17 13:16

sall.sperantele de viata sa redus semnificativ in acesti zece ani,am devenit un popor nostalgic,amarati si fara sperante de mai bine,o tara inca bogata,impazita de mafioti fara scrupule,fara constinta,estul salbatic?sa pierdut pe drum,bunatatea romanului,ce va fi cu generatiile viitoare?patura sociala cea mai vulnerabila fiind majoritatea?un popor slab,sleit,stors de vremurile ciocoilor de azi,mai sint patrioti adevarati dintre cei care ne conduc?oare mai sint dintre cei ce ne conduc un dram de dragoste pt poporul lui?a fost stirpit si ultima speranta...

Musafir

#13973

2014-01-17 13:16

Cata nesimtire poti sa ai in tine, basescule!

Musafir

#13974

2014-01-17 13:16

voi fi mereu alaturi de poporul meu si va voi sustine in tot ce intreprindeti SUCCES JOS MACACU

Heil Hitler

#13975 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 13:16

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.{}{{