Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Traian Basescu

#13276

2014-01-17 12:02

Traianel, tare as vrea sa te vad langa Bonbonel>
musafir

#13277

2014-01-17 12:02

DNA i'a aminte ca acest cetatean nu e vesnic......date cu poporul...asta e menirea ta ...nu sa aperi hotii!!

Musafir

#13278

2014-01-17 12:02

Am ajuns sa ne saturam sa ne rupem oasele muncind prin tari straine , iar cei care tot vin la putere de 20 si ceva de ani sa faca totul doara ptr ei

Musafir

#13279

2014-01-17 12:02

Sa plece acasa!

Musafir

#13280

2014-01-17 12:02

Dl. Basescu cu ajutorul justitiei mi-a luat grupa II din anul 1983 pana in 2001. Pe 3.11.2011 a aparut la televizor dand indicatii justitiei sa indice si sursa de venit la procesele castigate de salariatii pagubiti de stat.Colegii care au iesit la pensie inainte de aceasta data au beneficiat de grupa aII a de munca iar cei care au iesit dupa aceasta data nu au mai beneficiat.

Musafir

#13281

2014-01-17 12:02

Un judecător tocmai spunea că face ce vrea cât timp Băsescu va fi la putere

Musafir

#13282

2014-01-17 12:03

Pentru a doua ora semnez impotriva lui Basescu, pe care nu-l consider presedinte de la primul mandat. Deci eu nu am presedinte de peste 9 ani, nerecunoscandu-l, mai ales de la referendumul din 2012. Ii propun sa-si dea demisia si sa treaca la vechile apucaturi si anume: punerea cuburilor de gheata peste "sucul" in pahar(sucul sa nu acopere total gheata ca nu e bine!).Atat am retinut de la acest individ. Ii recomand sa ne lase in pace, ca de altfel cei 7,5 mil. de romani, printre care ma numar si eu cu tot neamul si familia. Pleaca si lasa-ne in pace!.

Musafir

#13283

2014-01-17 12:03

Din nefericire pentru natia noastra,acest om nu stie sa construiasca,sa uneasca,ci doar sa dezbine,sa umileasca public si sa asmuta unele categorii sociale impotriva altora,se crede centrul Universului.

Musafir

#13284

2014-01-17 12:03

PRIN STRUCTURILE MAFIOTE PE CARE LE-A CREAT,MAI CONDUCE DIN UMBRA ROMANIA INCA 5 ANI.

Musafir

#13285

2014-01-17 12:03

Sa plece!!!! Sa ne lase in pace!!!!! Sa nu mai minta atat de mult. Doamne ajuta!

Musafir

#13286

2014-01-17 12:03

Pentru a intra în normalitate .Să muncim liniştiţi copii noştri să poată avea un loc de muncă,să fim în răd sau mai aproape de ţările civilizate ....şi multe multe altele.......

Musafir

#13287

2014-01-17 12:03

noi ne dam cu parerea si securistul nesimtit cu gasca lui fura si de la gura copiilor,nu-l satura dracului odata nesimtirea din el sa crape sa serbam si noi pe pieptul lui

Musafir

#13288 Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:03

#13207: Heil Hitler - basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

interese personale ai chiar domnia ta ,ca nu oi fi vreun sfant....dar ca sa spui ca ala nu a pus pe fagas bun romania ,bla , bla...trebuie sa fi putin aerian...pai nenea asta a pus tara pe fagasul intereselor personale si de grup si a transformat romania in mosia proprie,mosie pe care oamenii obisnuiti sunt iobagi iar de pe care cei mai norocosi au fugit deja prin tari straine....concluzia!Comentariu inept si rupt de realitate.


Musafir

#13289

2014-01-17 12:04

Din toata fiinta mea, Basescu si acolitii, LA PUSCARIE!.

Musafir

#13290 Re:

2014-01-17 12:04

#46: -

De acord cu acest comentariu!


Musafir

#13291

2014-01-17 12:04

"Alcoolul dauneaza grav sanatatii, indeosebi creerului". Atitudinea lui Basescu de aseara confirma. De buna voie nu va pleca de la presedentie. Tot o mobilizare in masa trebuie facuta.

Musafir

#13292

2014-01-17 12:04

SA ISI DEA DEMISIA!

Musafir

#13293

2014-01-17 12:04

BASE NU NE MA-I PROSTI IN FATA!!! ROMANII NU SUNT MARIONETELE TALE !!!

Musafir

#13294

2014-01-17 12:04

Numai anumite persoane dintr-o anumita etnie se comporta precum Basescu bineinteles pastrand raportul.Nu credeti? Mai cautati la origine. Este o persoana care a invatat din scoala ca a conduce trebuie sa dezbini si El asta face.

Musafir

#13295

2014-01-17 12:04

sa plece sa ne lase in pace.
continuati sa ne informati cu toate neregulile din sistemul "democratic" al penalului basescu.
va multumim ca existati ANTENA 3.

Musafir

#13296

2014-01-17 12:04

In 1989 am sperat intr-o revolutie prin care clasa politica conducatoare sa-si schimbe atitudinea in profunzime fata de masele populare.Acest om care nu vrea sa realizeze ca marea majoritate a alegatorilor nu-l mai doreste in fruntea tarii, iar celorlalti care nu si-au exprimat votul le este lehamite, ne umileste prin insasi felul cum este tratat de liderii statelor occidentale.Nimeni nu il invita in vizite oficiale,comportamentul sau este de gradinita(te spun la tovarasa).Imi doresc un sef de stat care sa fie respectat, numai asa ma voi simti mandru ca sunt roman.Si inca ceva , de ce oare toate scandalurile cu iz de trafic de influenta se invart in jurul familiei sale? Poate are vreo explicatie .

Musafir

#13297 Re: Raspunde-ti la intrebare!

2014-01-17 12:04

#7875: Je - Raspunde-ti la intrebare!

tu chiar esti prost sau incerci sa vorbesti in speranta ca ai ceva de spus ? Nu, nu ai nimic de spus pt ca povestesti ce-ai auzit, povesteste ce traiesti daca esti in stare si ai vreo apreciere la labareala asta condusa de ala care ti-a intins bucile la lins , boule !


Musafir

#13298

2014-01-17 12:04

Vreau sa felicit antena3 pentru demersurile facute dar in acelasi timp as vrea sa fie pedepsit pentru tot raul facut poporului roman
Heil Hitler

#13299

2014-01-17 12:04

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat cumva.

Musafir

#13300

2014-01-17 12:05

Asa sa ne ajute Dumnezeu.