Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13201

2014-01-17 11:54

M-am saturat de porcariile lui BASESCU...

Musafir

#13202

2014-01-17 11:55

Domnule procuror si domnule presedinte al PNL noi credeam ca Basescu nu mai este presedintele Rominiei.dar domnul procuror Victoras a binevoit sa isi bata joc de noi si sa bata mina cu marinarul si sa il opreasca la Cotroceni.

Musafir

#13203

2014-01-17 11:55

Nu mai este mult ,si toate slugile basiste vor plati!

Musafir

#13204

2014-01-17 11:55


Domnul presedinte Basescu este principalul factor de discordie politica, din Romania, din ultimii 18 ani. S-a dovedit prin atitudinea permanent conflictuala, ca nu este demn de inalta functie de sef al statuli.

Musafir

#13205

2014-01-17 11:55

l-am mai demis o data si o vom face de cate ori va fi nevoie.
musafir

#13206

2014-01-17 11:55

MARINARUL SI BLONDA
Dansul dac si ea daca,
El dibac si ea dibaca,
In politichia noua
Orsice ei poasa faca
......daca vrea.Afara ploua.

De-mpacat ei se impaca,
Nu se i'a nici in tabarca,
Ea il gadila la oua,
Insa nu prea vrea sa-i placa
...lumea rea.Afara ploua.


El gandac si ea gandaca,
Oful vrea sa-l ineaca,
Tot mereu cu ochii-n roua,
Doamna nu vrea''sa se treaca''
...domnul bea. Afara ploua.


Cine sunt ai ce-o sa faca,
Daca-i dracu si o draca,
Nu ghiciti si una, doua
Va raspund asa ,oleaca:
...treaba mea. Afara ploua.




Heil Hitler

#13207 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:55

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.,,,,

Musafir

#13208 Re: ATENTIE MARE!!!

2014-01-17 11:55

#12587: josbasescu - ATENTIE MARE!!!

corect ! cat mai repede !


Musafir

#13209

2014-01-17 11:56

DEMISIAAAAAAAAAAAAAAA basesculeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Musafir

#13210

2014-01-17 11:56

Sa-i vina "hiriul" cum se zice prin Maramures !

Musafir

#13211

2014-01-17 11:56

sunt foarte afectata de legile date de el.am doua fetite de liceu,si o fetita la scoala din sat.mu beneficiez,de bursa[bani de liceu],complementara la trei copii.cleminte elena.

Musafir

#13212

2014-01-17 11:56

Sincer, o spun innodandu-mi lacrimile -n barba, desi am semnata-o si pe cealalta ,ajuta cat
"frectia la picior de lemn "....mi-e mila de noi ....de asta nu scapam !!....:-(((((
daniel lache
Musafir

#13213

2014-01-17 11:56

nu se comporta ca un presedinte,iar libertatea presei este chiar un simbol al unui stat de drept liber si democratic indiferent de culoarea politica a celor care conduc tara


Musafir

#13214

2014-01-17 11:56

Vrem si noi si copiii nostri sa traim mai bine!

Musafir

#13215 Re: Politrucii lui voiculescu

2014-01-17 11:56


Musafir

#13216

2014-01-17 11:56

antena 3 este singurul bastion inpotriva basismului FELICITARI

Musafir

#13217

2014-01-17 11:57

Poate devenim o tara normala.
Robert

#13218 Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

2014-01-17 11:57

Ma bucur ca mai sunt oameni in Romania care sunt alaturi de acest popor, aici ma refer la domnul Gadea, domnul Badea, domnul Ursu si nu in ultimul rand la echipa din spatele acestora. Cat despre domnul inca presedinte ii doresc sa afle pe pielea lui cum este sa gresesti in fata legii, cum este sa jignesti sau sa fii jignit, cum este sa influentezi deciziile judecatoresti, cum este sa stai in inchisoare nevinovat (nu este si cazul dansului), cum este sa te joci cu justitia si sa te crezi cel mai puternic.

Musafir

#13219

2014-01-17 11:57

felicitari Antenei 3 pentru aceste petitii; poate strainatatea isi va da seama ce om au sustinut atitia ani

Musafir

#13220

2014-01-17 11:57

Instinctiv am simtit ca individul este de joasa calitate si ca urmare nu l-am votat nici odata. Acum, dupa noua ani m-am convins ca intuitia mea a fost corecta. Rusine sa iti fie individ sinistu pentu mine si poporul nostru.

Musafir

#13221

2014-01-17 11:57

jos Basescu si trupa lui de securisti...demisia acestui debil mintal zis si presedinte care injura ca la usa cortului sa plece cat mai urgent...sa ne lase tara pt alt presedinte bravo antena 3 sunteti cei mai tari succes

Musafir

#13222

2014-01-17 11:57

Ar fi minunat ca aceasta petitie sa fie semnata de peste 7, 4 milioane de romani. Poate asa ar vedea si Basescu ca romanii nu uita!

Musafir

#13223

2014-01-17 11:57

Visez la ziua cand sa pot spune sincer, si sa fiu cu adevarat mandru ca m-am nascut in Romania.Cu acest specimen nereusit, care din nefericire ne face de ras in loc de cinste,mai am de asteptat.....
lia

#13224 jos basescu

2014-01-17 11:57

Basistii sunt disperati:incep sa semneze aiurea petitia ...

Iesi afara javra ordinara!

Basescu e schizofrenic!
Ne-am saturat de dictatura!Jos tiranul!!


Musafir

#13225

2014-01-17 11:57

desi vad ca se suprapun si alte petitii, eu as dori ca dl basescu macar in al 99-lea ceas sa dovedeasca putin bun simt. nu poti ignora votul a 7,4 mil. de romani pana in secunda zero de sfarsit de mandat.
Poate macar, asa, fetele sale s-ar putea mandri, mai tarziu, caci acum toti sunt foarte fricosi,
ca TATAL lor a dat dovada de DEMNITATE si bun simt,dar nu o face din proprie initiativa fiindu-i teama ca, la randul sau va trebui sa dea socoteala pentru tot ceea ce inscenat multora.Viata asa este si ar trebiu sa accepte ca el nu este nemuritor si nu stiu, cand va trebui sa dea socoteala si in fata divinitatii, ce scenariu ar putea sa fabrice.Ii doresc sa-i vina mintea si intelepciunea de a se retrage din proprie initiativa.Oricum timpul sau, cred ca, a trecut