Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12951

2014-01-17 11:34

sa fie demis

Musafir

#12952 Re:

2014-01-17 11:34

sunt de acord ca basescu e un ticalos si jos cu el dar imi e teama ca o sa vina alt ticalos...mai mare


Musafir

#12953

2014-01-17 11:34

Ca multumesc ca existati si ca Basescu nu poate dormi linistit din cauza voastra nestiind ce late afaceri murdare sau fapte ilegitime si ilegale mai scoateti la iveala.
Ca sustin in tot ceea ce faceti.

Cu respect,
musafir

#12954

2014-01-17 11:34

A avut si Ceausescu vina lui ....dar nu trebuia omorat...sa sufere de foame cum am suferit noi si era destul.

Musafir

#12955

2014-01-17 11:34

Consider ca Traian Basescu nu ma reprezinta si nici nu reprezinta interesele Romaniei. Valabil pt cei mai multi dintre "politicienii" romani.

Musafir

#12956

2014-01-17 11:35

vreau sa pleca sa nu i mai vad moaca de tampit...

Musafir

#12957 Re: Re: jos Basescu ....

2014-01-17 11:35

#12891: Un oarecare - Re: jos Basescu ....

Cand acest basescu va ajuta atatea mii de copii sa traiasca, cand va face atatea lucruri bune ptr copii cu potential, cand voi evedea ca din banii castigati si obtinuti  de el si de fetele lui....ptr ca e presedinte, va ajuta si oameni nevoiasi,ca salveaza vieti si ca sustine cultura si copiii saraci, poate,poate il va injura lumea mai putin . Este doar un gunoi care castiga miliarde prin pozita lui si a fiicelor iar cei care-l sustin,mi-e mila de ei ,ptr ca nu cred ca le da din castigurile lui nici frimiturile de l micul dejun.

cojocaru constantin

#12958

2014-01-17 11:35

cum este posibil ca un presedinte de stat , sa vorbeasca de la cel mai inalt pupitru al tarii pe care scrie "PRESEDINTELE ROMANIEI" cand este intrebat de situatia familiala raspunzand reporterului intr.o isterie nebuna de necontrolat si chiar golaneasca cu un limbaj macabru care este de neacceptat.....am avut Ceausescu iar acum il aveam pe Başescu !! Rusine chiorului si violatorului

Musafir

#12959

2014-01-17 11:35

a tinut tara in loc de 10 ani...si a facut Romania de rusine pe unde a calcat..nu pot sa spun decat ca e un nemernic,un securist,si mafiot... Basescu la brutarie!!!
Heil Hitler

#12960 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:35

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale......;;.../..

musafir

#12961

2014-01-17 11:35

ANTENA 3 E AICI??.....dragilor sintem si noi aici si butonam sa plece chiorul cu vaporul!

Musafir

#12962 Re:

2014-01-17 11:35

#12918: -

CINE A VANDUT OMULE TARA???ITI SPUN EU CINE..ILIESCU CARE ESTE TOT DE LA PSD..PE MANDATELE LUI S-A VANDUT TOT CE ERA FABRICA SI INTRERPINDERE..NU STITI NU MAI VB..DE ASTA MERGE TARA ASA..DE LA NAIVITATEA TUTUROR


Musafir

#12963

2014-01-17 11:35

din pacate am indurat prea mult un agramat un neica nimeni si un betiv si un curvar si .....

Musafir

#12964

2014-01-17 11:35

Sa nu uitam niciodata si de javrele basiste, slugile taratoare a acestui dement de Basescu, fara de care, aceasta rusine nationala nu ar fi fost in masura sa generalizeze raul in Romania!

Musafir

#12965

2014-01-17 11:35

sigla antenei 3 merita sa fie declarata simbol national al romaniei datorita profesionalismului de care da dovada.

Musafir

#12966

2014-01-17 11:36

JOS BĂSESCU!

Musafir

#12967

2014-01-17 11:36

sa fie mai tare ca REFERENDUMUL ???

Musafir

#12968

2014-01-17 11:36

sa nu fie condamnat!daca i se da cu executare la locul de munca?!
un cetăţean

#12969

2014-01-17 11:36

După referendumul pentru demiterea Preşedintelui,Traian Băsescu nu mai este Preşedintele României, ci un guvernator de tip dictatorial.

Musafir

#12970

2014-01-17 11:36

Inca 47 de saptamini insaemna o vesnicie.Chiar nu se poate mai repede? Si o singura zi inseamna prea mult.

Musafir

#12971

2014-01-17 11:36

Betivanu', betivanu', ...

Musafir

#12972

2014-01-17 11:37

Sper ca regimul Basescu sa fie ultima zvacnire a regimului diabolic securisto-comunist ptr. care ar trebui initiat un proces real cu personaje reale.Daca Basescu si acolitii lui nu ajung in puscarie Romania ramane traumatizata si nevindecata fara sanse de a costrui un regim democratic autentic.

Musafir

#12973

2014-01-17 11:37

Daca s-ar intampla ieri, as fi mai mult decat fericita.
Heil Hitler

#12974 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:37

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.

Musafir

#12975

2014-01-17 11:37

Ce comentariu poti face in fata unei asmenea persoane care-si bate joc de o Natiune intreaga , care MINTE cu o dezinvoltura iesita din comun; uneori te duce gandul la ceva grav in sanatatea lui, a ajuns sa nu mai stie ce vorbeste....Banuiesc ca cei din jurul lui ii fac un deserviciu , nespunandu-i adevarul, necontrazicandu-l si facand - drepti- la spusele lui , bune sau nu ! speram sa scapam de el cat mai repede - oricum INAINTEA finalului normal! Nu mai putem astepta , e prea mult , sa ne lase - dar va mai spun ceva - nu stiu daca ati sesizat ce urmareste ... un loc de SEF prin Moldova , un prim ministru sau chiar presedinte,doar sa scape de ce va urma dupa pierderea imunitatii , el e constient de asta , ca NU va scapa fara puscarie !