Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12876

2014-01-17 11:27

sa se schimbe presedintele cat mai repede

Musafir

#12877

2014-01-17 11:27

Sunt de acord cu aceasta petitie de demitere a presedintelui pt. ca defaimeaza Rominia si pe fiecare dintre noi.Sa plece cit mai repde.
Loredana

#12878 Jos Basescu !!!!

2014-01-17 11:27

Pentru cultura generala a lui Basescu...ANTENA3 este un post de INFORMARE nu de dezinformare.....a facut de ras tara noastra si a distrus-o,ne mananca de vii,ne face sa nu mai avem incredere in noi,in fortele noastre,ne descurajeaza...il dispretuiesc si nu vreau sa mai aud de el

Musafir

#12879

2014-01-17 11:27

Nu vreau izolarea tarii-in care ne-a adus.Nu vreau pumnul in gura si frica de securitate.Vreau libertate si demnitate.Aplicarea corecta a legilor si examene psihologice pentru toti care acced in functii de conducere-inclusiv politice.

Musafir

#12880

2014-01-17 11:27

Sunteti singurul post de stiri care aratati romanilor adevarata fata a presedintelui Traian Basescu . Pentru acest lucru, va multumesc .
musafir

#12881

2014-01-17 11:27

Acum incep sa regret pe Ceausescu....vina lui ca nu a dat mancare la popor.....dar nu ne-a lasat datori asa cum acest BASESCU ne-a indatorat tara si nu se stie ce a facut cu banii...de ce nu ni se spune unde sunt acesti banii de la FMI?.........sa se spuna tot sa stim si noi....se lafaie in vilele lui Ceausescu cu ce drept?.......noi platim aceste cheltuieli sa faca baie in piscina clica lui!!!...vrem sa stim plimbarile lui in ce scop, ce beneficiu a adus tari...de ce toate astea sunt ascunse de el?/...este platit de noi, este bugetar si trebuie sa de-a explicati multe ...unde merge , ce face...a mers la BRUXELLES sa rezolve ce?...problema moldovenilor, dar ma intreb a noastra a rezolvat-o?.......a primit avertizare de la MOLDOVA sa-si vada de treaba.,...ce vrea el sa faca?...este platit si nu stim noi de Moldoveni?...da sunt fratii nostri dar au si ei un tatuc..
crina

#12882

2014-01-17 11:28

sa plece nenorocitul

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 11:28



Musafir

#12884

2014-01-17 11:28

Sint de acord cu petitia si astept sa plece Dictatorul.

Musafir

#12885

2014-01-17 11:28

Buna ziua. Daca reusiti sa strangeti 1 milion de semnaturi si Basescu nu demisioneaza, atunci doar cu arma in mana mai scapam de asta, alta solutie nu mai vad, sincer. Ceausescu a fost mic copil pe langa asta. In dictionar daca cauti cuvantul dictator gasesti poza lu basescu. Respect Antena 3.

Musafir

#12886

2014-01-17 11:28

Demisia !!!!

Musafir

#12887

2014-01-17 11:28

Basescu ar trebui impuscat ca pe Ceausescu...un infractor cu 20 dosare penale ar trebui sa fie ori in puscarie ori linsat de popor

Musafir

#12888

2014-01-17 11:28

A generat din punct de vedere material o mare suferinta tuturor structurilor de personal din Romania, a jignit in mod grosolan medicii, profesorii, taranii, etc., s-a comportat grobian ori de cate ori asteptarile mele erau indreptate catre un Presedinte de care trebuia sa fiu mandru ca roman, a furat impreuna cu familia ca oricare infractor ordinar, mi-a calcat demnitatea in picioare fara nici un scrupule ! Va lasa in urma lui o tara parjolita, saracita, depopulata, cu oameni care au uitat de mult sa rada, sa se bucure ca exista ca fiinte demne...

Musafir

#12889

2014-01-17 11:28

E ca intr-un Sf, nu mai putem scapa de el si de camarila sa.!Pe langa el, Ceausescu a fost mic copil.As vota oricand pentru o noua demitere, si dupa cum merg lucrurile, cred ca in mai , pe langa europarlamentare si referendum pt. constitutie ar trebui si referendum pt. demiterea "guvernatorului".
Georgeta Bilan
Heil Hitler

#12890 Re: Cam asa gandeau si nemtii cand Hitler le pomenea de evrei

2014-01-17 11:28

#12859: - Cam asa gandeau si nemtii cand Hitler le pomenea de evrei

:) corect..cineva care a prins idea. antena3 de la nazisti  se inspira de f multe ori in propaganda lor. intotdeauna da rezultate. ceea ce nu inseamna ca nu tebuiesc felicitati cei de la antena3. sunt ultra performanti in meseriile lor de " propagandisti manipulatori"

Un oarecare

#12891 Re: jos Basescu ....

2014-01-17 11:28

#12827: Tatiana - jos Basescu ....

Tatiana draga, dar de ce zici de Voiculescu - si el om cu doua fete. Are scrupule? A avut scrupule cand si-a insusit banii lui Ceausescu, pe care-i gestiona? Ce zici de omul Mihai Gadea - care minte fara niciun fel de scrupul atunci cand trebuie sa arata ca Basescu e cel mai rau?


Musafir

#12892

2014-01-17 11:28

Am luptat la revolutia din 1989 ca sa aibe copii mei si nepotii mei mai multa demnitate si libertate de exprimare.Nepotii mei au parasit tara aceastaconsiderand ca nu se potriveste aspiratiilor lor.Sunt licentiati cu nota 10(fara bani).Scapati-ne de tiran asa cum noi v-am scapat de dictatura ceausista.

Musafir

#12893 Re:sa plece ca ne-a mincat tara de tot si neamul si ne-a fecut de risul lumi externe.

2014-01-17 11:28

#27: -  

 


Musafir

#12894

2014-01-17 11:29

Jos tiranul!!!

Musafir

#12895

2014-01-17 11:29

vreau sa traiesc liber

Musafir

#12896

2014-01-17 11:29

Domnilor, va felicit ca aveti curajul de a lupta cu aceasta caracatita de care se pare ca nu scapam asa de facil, eu inclin sa cred ca regimul Ceausescu ere mic copil in comparatie cu regimul Basecsu.Cel putin ceausescu a lasat tarii tot ceea ce a facut chiar pt el ca presedinte, dar acest dictator a facut numai rau tarii si s a facut el boier si toate neamurile sale dar cu ajutorul nostru al tuturor

Musafir

#12897

2014-01-17 11:29

Domnule infractor Basescu,nu iti mai este rusine sa stai la Cotroceni???

Musafir

#12898

2014-01-17 11:29

Un presedinte de tara, deci un domn, nu are un astfeld e comportament, nu loveste copii in public cu dosul palemei, NU LOVESTE COPII DELOC, nu vorbeste vulgar si nu se ia de oameni.

Nu sunt reprezentata de acest taran mediocru, nerusinat disperat sa se imbogateasca si sa-si imbogateasca fiicele in timp ce oamenilor la tara le-a zis ca nu au nevoie de bani de paine. Sa-si faca ! Mars !

Musafir

#12899

2014-01-17 11:29

poate ca ar fi timpul ca U.S.L. sa se trezeasca din amortirea care i-a cuprins dupa cistigarea alegerilor din 2012 si sa adopte masurile legislative necesare pt. a putea lupta cu Basescu si altfel, nu numai prin declaratii de presa ca vezi doamne ce dictator rau e Basescu,si cum face el rau Romaniei(si face foarte mult rau),dar cand e sa trecem la fapte ne impiedica ba Europa,ba SUA,ba Curtea Constitutionala si mai stiu eu cine.Deasemenea d-nul Antonescu ar face bine sa se trezeasca si sa-si aduca aminte ca doreste sa devina presedintele Romaniei in acest an cu voturile noastre a celor care nu mai suntem pacaliti de propaganda basista(vezi Pora,Turcescu,Cartianu,Cristoiu,Mircea Marian si multi altii) si sa nu mai faca pe fata mare ca vezi doamne el nu declara nimic de justitie ca se supara nu stiu cine,ca el nu stie si nu vede nimic din ce se intampla in jur.Asta daca nu vrea sa-si atinga obiectivul cu sustinatorii lui Basescu,mai stii? Tot se pronunta toti ca vor o justitie independenta, dar nu fac nimic in sensul asta,ca de exemplu introducerea raspunderii patrimoniale a magistratilor si procurorilor(gresit asimilati magistratilor),fapt care i-ar face sa se gindeasca de 2 ori cand dau sentinte sau intreprind masuri la comanda politicienilor care incalca DREPTURILE OMULUI ,si apoi cand cei nedreptatiti castiga la CEDO STATUL ROMAN e cel care plateste,ei fiind bine mersi,uneori chiar avansati in functii(vezi cazul Morar ajuns sef la dna si apoi judecator la CCR).Deasemenea n-au itreprins nimic pt. a modifica articolul din Codul Penal care aduce grave prejudicii libertatii de expresie si implicit DEMOCRATIEIi in tarisoara noastra,prin care ni se interzice dreptul constitutional de a ne exprima liber si a critica deciziile unei justitii care sa dovedit in atatea randuri ca e departe de a fi perfecta, lucru confirmat de numeroasele decizii ale CEDO care arata ca in Romania justitia incalca in mod repetat drepturile si libertatile fundamentale ale omului.

Musafir

#12900

2014-01-17 11:29

Ca si ceausesecu, se pricepe la tot, isi 'aranjeaza" copiii, isi doreste sa stea in palate si sa aiba tot la dispozitie, pe banii nostri, atat pentru ele si familia sa. Pe Ceausescu poporul acesta l-a omorat, si avea pretentii mai putine (nu s-a impropietarit cu case, nu a cumparat terenuri agricole, etc...), asa ca este mult mai putin ca acum ii dorim doar demisia. S-ar putea ca timpul care trece sa nasca reactii mai urate din partea acestui popor. Basescule, da flota inapoi, casa din Mihaileanu, imprumutul de la CEC si fugi........