Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12826

2014-01-17 11:23

este urmarea fireasca a modului in care a fost interpretat votul exprimat la referendum si maniera in care discrimineaza cetatenii Romaniei
Tatiana

#12827 jos Basescu ....

2014-01-17 11:23

Urasc oamenii perversi si fara scrupule, nici un respect fata de semenii sai.Sa plece ca ne-am saturat de acel om cu doua fete ce incearca sa duca in eruare tot poporul.Tatiana

Musafir

#12828

2014-01-17 11:23

Jos basescu

Musafir

#12829

2014-01-17 11:23

pleaca din tara "javra ordinara", mars.......

Musafir

#12830

2014-01-17 11:23

Felicitari Antena 3, pt aceasta initiativa!
Trebuia mai de mult facuta, dar e bine si acum.
Rusine USL si tuturor politicienilor care dorm in Parlament, acceptand toate aceste orori ale justitiei si atacuri la siguranta nationala, toate purtand semnatura lui Basescu si a acolitilor sai.

Musafir

#12831

2014-01-17 11:23

Va rog sa faceti tot posibilul de a ne scapa de acest penibil care crede ca este PRESEDINTE si crede ca toata tara este alcatiuta din trepanati mintal !!!!!!!!!

Musafir

#12832

2014-01-17 11:24

Cand vom scapa de acest basescu pot spune ca m-am nascut a doua oara. Sper sa apuc ziua aceea si sa ma bucur din inima !

Musafir

#12833

2014-01-17 11:24

trebuie sa scapam de acest indivbid ce trebuie sa dispara de pe planeta ca murdareste tera

Musafir

#12834

2014-01-17 11:24

Acest om profund ticălos trebuie să dispară din viaţa publică din România,iar destinaţia sa finală să fie,pentru multi ani,închisoarea.

Musafir

#12835

2014-01-17 11:24

Scapati tara de tiran.Lasati generatiilor ce vor veni o tara mai curata din punct de vedere al moralitatii.Salvati Romania

Musafir

#12836

2014-01-17 11:24

poate reusim sa scapam mai repede de necuratu (piratul uscatului)

Musafir

#12837

2014-01-17 11:24

sa ne ajute DUMNEZEU sa scapam odata de acest cosmar numit BASESCU care este orice ,numai ROMAN ;nu

Musafir

#12838

2014-01-17 11:24

BY! BY!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#12839

2014-01-17 11:24

Ne-am saturat!

Musafir

#12840

2014-01-17 11:24

Atît majoritatea pentru cît şi majoritatea oponentâ cere respect.E respectul celui ce are obţiune.Alesul este ales şi vede clar cine i-au fost împotrivă.Fără împotrivire nu se poate vedea cine si-au dorit acordu.Mulţumesc pentru binele României.
Heil Hitler

#12841 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:24

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale....,/..

Musafir

#12842

2014-01-17 11:24

Cunosc specia de la Cotroceni inca din 1980. Lucram in portul Constanta, la petrol.Atunci era "spargator de limonazi" la securitate si, dupa 34 de ani vad ca nu s-a schimbat de fel. Doresc sa se duca si sa nu mai auzim de el, pe cat se poate in aceiasi celula cu Nastase, sau mai bine cu puscariasii de rand, ca acolo ii este locul. De altfel si modul mitocanesc in care s-a purtat cu reporterul A3 , dovedeste ca cele invatate de la securisti, in anii de ucenicie cand era student la academia navala, unde , a intrat numai datorita faptului ca a fost turnator nu si apt, n-au fost uitate si sunt prezente mai pregnant cu fiecare zi ce trece. De aceia , probabil, spune despre altii ca sunt securisti, ptr ca,de cum se trezeste in fiecare dimineata, vede fata unuia in oglinda. Satul fiind de aceiasi mutra care-l priveste din oglinda, incerca sa gaseasca fete noi, dintre fostii colegi se turnatorie.

Musafir

#12843

2014-01-17 11:24

DAAA...sa plece impostorul de basescu si cu clica lui..ne-am saturat de minciunile lui

Musafir

#12844

2014-01-17 11:24

Sper ca dupa acest demers Presedintele care oricum este demis demult sa inteleaga ca romanii nu mai tolereaza abuzurile care le face de doua mandate . Culmea ca romanii nu au inteles ca el ne-a urat ,,sa traim bine" si nu ne-a promis, dar noi l-am votat pentru aceste urari! AVETI GRIJA CE PRESEDINTE VOTATI LA TOAMNA!
SA NU NE UREZE SI EL SA TRAIM BINE FARA A FACE TOT CE-I STA IN PUTINTA CA AJUNGEM SA TRAIM CAT DE CAT BINE!

Musafir

#12845

2014-01-17 11:24

pacat ca sa abolit pedeapsa cu moartea caci presedintele basescu pt. inalta tradare asta merita...speram sa poata fi judecat corect in viitor si pedepsit ca atare...
Dorin

#12846 DEMISIA

2014-01-17 11:25

Am semnat demisia acestui GUVERNATOR, gandindu-ma la:
- impozitul forfetar al lui Pogea
- taierea salariilor, a indemnizatiilor si a pensiilor (aici noroc cu CCR)
- umilinta pe care am vazut-o pe fata pensionarilor, cand s-au adunat la Cotroceni (am fost acolo)
- terenurile de fotbal in panta
- parcurile in zone mlastinoase sau pe islazurile satelor
- trotuarele de la tara care duc nicaieri, in camp
- nesimtirea si indolenta lui Videanu
- tupeul si ipocrizia lui boc, Hoara, Udrea, Branza, Vass, visenii, popovicii, tinelii
- grobianismul si nesimitirea lui Berceanu, Blaga
- tupeul porcesc al analfabetei EBA, "aleasa" democratic
- "vanzarile anterioare" ale Ioanei Basescu
- FRIGUL INDURAT IN IANUARIE 2012, SI A CANICULEI DIN VARA LUI 2012
- SLOGANUL SUPERB: "IESI AFARA JAVRA ORDINARA" !!!!!
- lipsa Sperantei, a Demintatii, a Bunului Simt, lipsa pe care am simtit-o in 2009-2011
- IPOCRIZIE, MINCIUNA, HOTIE, UMILIRE, FRICA CE AU CARATERIZAT ACEST REGIM

Musafir

#12847

2014-01-17 11:25

Sunt una din victimile DNA condamnat fara probe numai ca am deranjat PDL asta nu e justitie nici pe vremea odiosului nu se intampla ce se intampla acum rusine marinarule

Musafir

#12848

2014-01-17 11:25

La puscarie Basescule!!!!!!

Musafir

#12849

2014-01-17 11:25

Nu mai stie cum sa iasa din minciunile pe care le-a tot indrugat in toti cei 10 ani,incepand cu "sa traiti bine",ne specificand cine sa traiasca bine(el cu clica lui)!

Musafir

#12850

2014-01-17 11:25

Base..la Brutarieeeee
Daca Antonescu va devenii presedinte si Basecu prim ministru.imunitatea lui se prelungeste si vom sta inca 4 ani?!