Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13026

2014-01-17 11:40

In textul petitiei"Dupa nesocotirea si bagatelizarea a 7,4 milioane de romani..."mentionez ca elocventa textului necesita adaugarea "votului"dupa cuvantul "bagatelizarea".

Musafir

#13027

2014-01-17 11:40

daca nu il judeca justitia omeneasca,il va judeca istoria

Musafir

#13028

2014-01-17 11:40

NUMAI PERSOANELE CARE AU DEMNITATE ÎȘI PREZINTĂ DEMISIA... CEEA CE NU A FOST CAZUL NUMITULUI BĂSESCU TRAIAN...
stef

#13029 Subiect

2014-01-17 11:40

Doresc cat mai curand sa-si dea demisia ca minte atat de mult ca nici el nu mai crede ce spune!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#13030

2014-01-17 11:40

Va multumesc din suflet pentru actiunea dumneavoastra, caracterizarea acestui personaj este perfecta.

Musafir

#13031 Adevar sau Adevar

2014-01-17 11:40

Asta era secretul lui ceausescu,numai un post de televiziune ,si ala comandat de el.Alb pe negru vedem toate scrise si ei ne spun ca nu e adevarat,ca mintiti poporul cu televizorul.Despre ce vorbim,? chiar ne cred asa de prosti incit nu vedem ce se intimpla,chiar cred ca ne pot manipula pe toti cum vor ei-Basistii.
leo

#13032 hotii de la Antena 3

2014-01-17 11:40

dezinformatori si instigatori,,,Antena 3,,,la parnaie

Musafir

#13033

2014-01-17 11:40

Credeti ca iar asmute procurorii pe oameni?
Si daca da, noi sa il lasam sa isi termine mandatul?
Retoric vorbind...

Musafir

#13034

2014-01-17 11:40

sa dispara din romania sa meraga presedinte la chisinau sa meraga in pizda masii lui hotul dracului ne a nenorocit tara
MIA

#13035 Stimati Domni Gadea,Badea si Ursu

2014-01-17 11:41

Mi-e rusine cu presedintele Basescu!!!!
Ca cetaten al acestei tari pot spune ca ma simt tradata,tarata prin noroi prin toata Europa si in toata Lumea de propriul presedinte.Am avut ocazia sa vizitez cateva tari din Europa si vreau sa va marturisesc, cu regret, ca dupa terfelirea imaginii tarii de catre Basescu si Macovei mi-a fost rusine sa mai spun ca sunt ROMANCA, deoarece noi romanii suntem priviti de Occident cu neincredere ,iar acest lucru se datoreaza foarte mult celor doi. Dumnezeu stie cand vom scapa de acesta imagine terfelita si dupa cum prevad acest lucru se va adinci si mai rau pentru ca-l vad capabil de niste lucruri oribile,dupa cum a demonstrat-o si cu ziaristul de investigatie de la Antena 3. Deci ma gandesc cu GROAZA la ce ne mai asteapta in urmatoarele luni. Cei de la USL ar trebui sa vada ca sunt judete in tara (de exemplu Sibiu) unde institutii importante sunt conduse tot de PDL si UDMR, iar cei de la PNL stau doar cu propunerile de ocuparea functiei in dosarele de la ministere.Cum sa nu aiba Basescu puterea daca atat la centru cat si in teritoriu conduc TOT AI LUI!
Faceti ceva ca altfel e VAI DE NOI!

Musafir

#13036

2014-01-17 11:41

traim greu intr-o tara democrata cu salarii mizerabile si o justitie corupta si incompetent prea multi porci in parlament care nu fac nimic

Musafir

#13037

2014-01-17 11:41

adevarul este ca in Romania trebuie schimbari drastice in fiecare arie...primul ar fi presedintele ,dupa care prim-ministru tonta

Musafir

#13038

2014-01-17 11:41

Cer demisia 'PRESEDINTELUI' intru-cat vad un om necinstit , mincinos si plin de ura , pus numai pe scandal.

Musafir

#13039

2014-01-17 11:41

M-am săturat de acest specimen incult, mincinos şi şpăgar. Se face o mare greşeală când se compară cu Ceauşescu. Ceauşescu a făcut totuşi ceva pentru această ţară, deşi mă săturasem de el,dar nu mi-am închipuit că poate fi şi mai rău. După ce vom scăpa de el nu-mi doresc decât să se introducă pentru o zi pedeapsa cu moartea, pentru el.

Musafir

#13040

2014-01-17 11:41

As vrea sa depara ptr. tot diauna rasa asta de hoti a lui Basescu. Au dus de rapa tara si ne face de ras an toata lumea..

Musafir

#13041

2014-01-17 11:41

sunt intrun totul cu demisea lui basescu pentru cat are un comportament de dictator.93

Musafir

#13042

2014-01-17 11:41

VREAU SA VA GANDIT SI LA CEI CARE AR SEMNA PETITIA DAR NU SUNT UTILIZATORI DE INTERNET

Musafir

#13043

2014-01-17 11:41

Va rog sa nu-l mai bagati in seama pe acest om care ne dezonoreaza din functia pe care o ocupa abuziv.Stefan
Heil Hitler

#13044 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:41

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.//

Musafir

#13045

2014-01-17 11:41

Jos dictatorul

Musafir

#13046 Re: Re:

2014-01-17 11:41


Musafir

#13047 Re: Re:

2014-01-17 11:42

#13014: - Re:

SA II DESCHID,DE CE??SA VAD UN TARAN CA TINE CARE JIGNESTE..ASTA NE VA OMORI,INCULTURA..


Musafir

#13048

2014-01-17 11:42

buna ziua,va rog vorbiti de basescu cat vreti dar mai putin cu el pe ecran nu este deloc fotogenic si este si urat cu patima

Musafir

#13049

2014-01-17 11:42

basescule pleaca poporul nu te mai vrea

Musafir

#13050

2014-01-17 11:42

sa ne lase insa in viitor sa raspunda pentru tot ce a facut,el si acolitii lui, acestui popor, sa raspunda exemplar astfel ca nimeni niciodata sa nu mai indrasneascasa faca asemeneA ORORI