VREM PÂRTIA DE SCHI FUNCȚIONALĂ ÎN SEZONUL DE IARNĂ 2014


Musafir

#76

2014-01-20 17:47

Guvernanti aratati ca va pasa de acest colt frumos din tara si ajutati la dezvoltarea zonei.
Singura modalitate de dezvoltare a zonei este turismul.
Numai niste inconstienti ar lasa sa se ingroape atatea milioane de euro care s-au cheltuit pana acum. TREZIREA.

Musafir

#77

2014-01-20 19:02

Sa speram ca va folosi la ceva aceasta petitie

Musafir

#78

2014-01-20 20:35

vrem partie functionala....felicitari initiatorilor ...

Musafir

#79

2014-01-20 21:00

Guvernantii, sa lase luptele politice si sa se gandeasca la binele tuturor oamenilor din tara fara deosebire de orientare politica!

Musafir

#80

2014-01-20 23:12

Am petrecut cele mai frumoase vacante in acest loc de poveste si imi doresc acelasi lucru si pt. copilul meu.Atat eu cat si fratele meu am invatat in copilarie sa schiem de la bunucul nostru (campulungean getbeget, fost campion shi fond).O partie de schi amenajata corespunzator ar mari si mai mult potentialul turistic al acestui oras. Avem o tara minunata pe care este pacat sa nu o valorificam asa cum se cuvine.MULT SUCCES!!!
ROman

#81 re

2014-01-21 07:04

Am inteles ca...Ponta are radacini de Bukowina si cu toate astea!!!!!!!!!

Musafir

#82

2014-01-21 07:26

Sper din toata inima sa fie bagat in seama orasul nostru!S-auzim de bine!

Musafir

#83

2014-01-21 08:28

Hai urniti-va autoritati locale si faceti partii de schi ....are Gura Humorului si nu are Campulungul...e de ras Ajutati-ma sa vina "acasa" la schi si nu sa ma duc in Austria, Slovacia si Bulgaria...hai ca vin cheltui bani acasa. Poate ati uitat de Serbarile Zapezii din anii 80 cand veneau 10.000 de turisti timp de o saptamana?? Va fac un calcul scurt. 5000 turisti * 70 EUR * 5 zile = 1.750.000 EURO - si asta e un calcul marginal per individ, per un sejur [in ani cu zapadat aveti cel putin 1o sejururi deci mai puneti un ZERO mai sus], nu per grup, nu per eveniment [X mas, Rev, competitii etc]..si aici e win win: pensiunile prospera, mancarea se vinde, localnicii se angajeaza undeva, copii merg la schi, se construiesc hoteluri.....si un big smile pe fata oricarui bucovinean incepand cu mine....dar daca va place griul, pastrati-l ca il aveti deja, orasul copilariei mele fiind complet decazut din pacate.
DNA

#84 Re: autoritati locale

2014-01-21 20:19

#83: -

functionari publici care se gandesc cum sa mai faca o spaga cum sa te incurce mai tare in a obtine o autorizatie ..lucruri straine primarului credeti care la randul lui numai dupa asa ceva alearga k un caine flamand ,hapsan sa nu i scape ceva printre degete sa nu miste ceva in targul asta blestemat parca fara k el sa si primeasca cota de spaga k doar  a investit o groaza de bani in campanie iti zambeste in fata iar pe la spate te face k un pervers misel lipsit de scrupule si caracter,s a crezut dumnezeu dupa ce a castigat alegerile a intors spatele celor ce l au sprijinit ba mai mult atotputernicul nu si a dat seama k roata se invarte ,ragi acum primare draga ,moartea sa te inteleaga ,iadul semineu sa ti fie la giosan intr o cutie)))


Musafir

#85 Re: Unul dus

2014-01-21 20:34

#29: - Unul dus

ei sa i multumesti k fara ea nu aveai nici atat macar


Musafir

#86 Re: Re: autoritati locale

2014-01-22 07:01

#84: DNA - Re: autoritati locale

Sa-ti fie rusine ca gandesti asa.Ai vre-o dovada? Probabil nu te ajuta pe tine sa-ti faci afacerile cum erai obijnuit pana acum.Si probabil ca le-a intors spatele la multi care credeau ca o sa-i ajute in afaceri primarul PNL. Au avut o surpriza. El este un om caruia nu avem ce sa-i reprosam deocamdata.

 


Musafir

#87

2014-01-22 07:12

dezvoltarea zonei, atragerea turistilor Romani si straini un lucru esential pentru zona Campulung Moldovenesc

Musafir

#88 Re: re

2014-01-22 07:15

#81: ROman - re

Ponta plagiatorul, nu multumim penalul si hotul de plagiator si tot clanul Usl la puscarie cat mai urgent!


Musafir

#89 Re: Re: Re: autoritati locale

2014-01-22 08:25

#86: - Re: Re: autoritati locale

Dragate  vizitatorule si stimati campulungeni,de ce nu ne spune nimic dnul primar despre penalitatile care era firesc sa curga conform contractului incheiat intre constructor si primarie, penalitati in valoare de 1 milion lei pe luna bani care de la intrarea in functie in 2012 a primarului negura s au pierdut pe traseu in urma negocierii intre primar si construcor cel din urma cedand o parte din lucrari in favoarea unui constructor agreat de primar.valoarea penalitatilior ce s ar fi adunat de la termenul finalizarii pana in prezent scutea primaria de o valoare consistenta.Ambitiile nejustificate de la intrarea in functie de a nu inregistra facturile emise si semnate de beneficiar prin dirig de santier ing. ulian si ing zama lucru ce a confirmat corectitudinea lucrarilor executate au dus la neprinderea arieratelor primariei in anul 2012 si posibil achitate de guvern conf.hatararii care precizeaza plata integrala a arieratelor pana la finele anului 2013.Nu este de neglijat faptul ca din cauza ambitiilor si a deciziilor gresite sa piedut un an .Te as mai intreba draga vizitator cat timp s ar mai pierde prin intentia primarului de schimba constructorului/?stiind ca pentru a finaliza asa o procedura stufoasa necesita cel putin inca un an sau poate chiar mai mult(reziliere in instanta ,expertiza a lucrarilor executate si a lucrarilor ramase,procedura de licitatie a lucrarilor ramasa,reluarea lucrarilor de firma castigatoare)Suntem se acord ca constructorul existent nu este unul dintre cei mai competenti(exceptand firma de la deva)dar dc noi campulungenii nu am luat atitudine cand pdl ul a venit la pachet cu proiectul si constructorul.Deci evaluind situatia disperata in care ne aflam nu ne ramane decat sa luam decizia cea mai putin neplacuta si sa reluam negocierile pentru finalizarea partiei.La intrare in functie avea atipatii fata de firma da salubrizare si alte firme colaboratoare ale pdl iar atunci surprinzator dupa vizita acestora pe la dnul primar antipatia a disparut cu desavarsire acestia devenind cei mai buni colaborator. Domnule primar cred ca ar trebui sa il intrebati pe d nul Ulian daca nu cumva a mai semnat niste situatii de lucrari inafara de cele facturate ce urmeaza sa le achitam ulterior arieratelor lucru ce ne va ingropa si mai mult.SUGESTIE lasati orgoliile proaste si cautati o solutie ca in momentul in care vremea rea trece sa avem un constructor care sa finalizeze lucrarile.succes si sa ne vedem pe partie la ski


Musafir

#90

2014-01-22 09:58

faceti odata partia aia!

Musafir

#91 Re: Re: Re: Re: autoritati locale

2014-01-22 11:11

#89: - Re: Re: Re: autoritati locale

Dar ce aberatie puteti sa sustineti. Oameni buni , daca s-ar fi calculat penalitati in valoare de 1 milion de lei pe luna(zecemiliarde lei vechi) numai din penalitatile pe cateva luni s-ar fi terminat primul tronson.Va dati de fapt cu parerea. Cum se pot negocia penalitatile cu constructorul , odata ce exista un contract care se respecta? Solicitati raportul curtii de conturi, doar este public si vedeti ce penalitati s-au calculat .Nu acuza fara nicio dovada.Din cate stiu de curatenia orasului  raspunde domnul viceprimar .Nu are el legatura directa cu florconstruct? Numai primarul ia spaga, viceprimarul nu ?

 


Musafir

#92

2014-01-22 11:40

Partia din Campulung este singura care poate fi numita cu adevarat "partie de schi" din zona Moldovei, avand in vedere lungimea, amplasarea si dotarile. Celelalte (Gura Humorului, Vatra Dornei etc) sunt derdelusuri pe langa aceasta. Finalizarea ei ar crea o alternativa veritabila pentru cei care prefera sa mearga mai departe (Valea Prahovei, sudul Transilvaniei) si ar aduce beneficii reale orasului Campulung.

Musafir

#93

2014-01-22 13:37

Vreau ca in iarna 2014 - 2015 sa schiem si sa ne bucuram toti de acest obiectiv.

Musafir

#94

2014-01-22 17:36

multa bafta!!!!!!

Musafir

#95

2014-01-22 21:21

EU CRED CA PARTIA ASTA INCURCA MULTE TREBURI SI DE ACEEA S-A LASAT NETERMINATA.SPER DIN TOT SUFLETUL CA SA FIE FINALIZATA ....PENTRU PETITIA ASTA SEMNEZ,CA LA VOT NU MA MAI PRINDE NIMENI DEGRABA

Musafir

#96

2014-01-23 07:30

Este pacat sa se piarda asa o investitie care este aproape gata...cine oare este interesat sa nu avem o partie la nivel european si in aceasta zona?!!!
baubau

#97 Re:

2014-01-23 18:00

#83:

aveti mare dreptate imi amintesc cu mare drag de serbarile zapezii care se organizau in anii 80 - partia de pe Rarau  trebuie finalizata pt noi toti pt campulungeni pt cei din zona pt cei care iubesc muntele dar cel mai important trebuie facuta pt copiii nostri ..

 

bogdan dan

#98

2014-01-23 19:48

VREM PÂRTIA DE SCHI FUNCȚIONALĂ ÎN SEZONUL DE IARNĂ 2014

Musafir

#99 Dragan florin

2014-01-24 13:20

Aceasta pirtie este vitala pentru orasul Campulung Moldovenesc


Musafir

#100

2014-01-24 16:16

semnat .