Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 08:26



Musafir

#8602

2014-01-10 08:26

Sper sa semneze toti cei care doresc indepartarea de la putere a tradatorilor de neam si tara.

Musafir

#8603

2014-01-10 08:26

Romania nu este colonia nimanui.Ne-am saturat de toti cei care ne dau indicatii.Nu stiu ce avantaje avem noi de la NATO,UE samd.Americanii si nemtii sa-l ia pe Basescu si sa se spele pe cap cu el.

Musafir

#8604

2014-01-10 08:26

De mai mult timp ma gandeam la aceasta posibilitate, va felicit si va multumesc pentru oportunitatea de a putea participa la o actiune ce sper sa aduca o raza de speranta acestui popor oprimat de Basescu continuu de 9 ani incoace

Musafir

#8605

2014-01-10 08:26

Va felicit pt. tot ce faceti!

Musafir

#8606

2014-01-10 08:26

Imi doresc o Romanie fara abuzuri.
Bubu

#8607 Re: Justitie

2014-01-10 08:27

#8583: Cris. - Justitie

In ce tara traiesti oare?


Musafir

#8608

2014-01-10 08:27

Multumesc pentru-ca faceti sa fie auzita vocea a mii de romani si sper intr-o rezolvare favorabila.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 08:27



Musafir

#8610

2014-01-10 08:28

Multi dintre noi s-au saturat sa fim catalogati injust de catre straini prin prisma unui/unor individ/indivizi bolnavi. Ma deranjeaza atatcul la demnitatea mea venit si din tara si din afara.

Musafir

#8611

2014-01-10 08:28

De ce trebuie sa ne ploconim noi in fata SUA ??? Nu cred ca trebuie sa dam socoteala nimanui din afara cu privire la "statul de drept" atata timp cat nici cel care vine sa ne ceara socoteala nu respecta drepturile omului si ma refer in special la pedeapsa cu moartea , un obicei cat se poate de barbar intr-o tara care se vrea exemplu de democratie , iar despre invaziile altor state pt. a instaura haosul (vezi Vietnam ,Irak , Afganistan , Syria )pt. a pune mana pe petrolul lor , intr-un cuvant : vtendinta de dominatie si suprematie ! Cat despre Romania , cred ca , afacerea este strict legata de gazele de shist si " el dorado dacic" , nicidecum statul de drepti , este doar o gaselnita , pt. ca se tem de caderea dictakiorului cu urmari nefaste pt. obiectivele lor pe teritoriul romaniei ! Un Salut si succes in demersurile voastre !

Musafir

#8612

2014-01-10 08:28

semnez

Musafir

#8613

2014-01-10 08:28

Ma-m saturat sa vad neregulile care se fac , cu buna stiinta si toata lumea inchide ochii ; trebuie sa se termine o data cu regimul basescu sa nu ii mai vad figura aia de plingacios dar veninos de parca noi am fi din alta planeta : Jos Basescu impreuna cu toata camarila lui , vrem dreptate .
crie un comentariu...
u

#8614

2014-01-10 08:28

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!

Musafir

#8615

2014-01-10 08:28

Oare, pentru americani, cele aproape opt milioane de voturi exprimate la referendum pentru îndepărtarea lui Băsescu de la președinție datorită nenumăratelor abuzuri, încălcări grave ale democrației, nesocotirea voinței poporului și crearea unui stat despotic în care el și gașca lui fură în neștire și săvârșesc toate infgracțiunile fără nici o ezitare și mai ales, fără ca să răspundă în fața legii ?! Datorită lui Băsescu în România nu mai există justiție, dreptatea și Legea este numai a LUI și a acolților lui, serviciile secrete îi sunt exclusiv aservite ca și aproape toate instituțiile publice și cu toate acestea, prin mercenarii lui politici pe care i-a înfipt și ca așa ziși ”europarlamentari ?”, au umplut Europa cu minciuni ordinare acuzând astfel actualul guvern de toate mârșăviile săvârșite numai de ei iar culmea este că au găsit urechi care să-i asculte însă bine înțeles că, acestea sunt cei de la partidul pe care el îl sprijină, ”popular” sau cum s-o numi el ca și madam Reding, Merkel și alții de teapa lor direct și personal interesați pentru susținerea lui Băsescu împotriva voinței clare și erme ale poporului român ?! Cât va mai exista această nenorocire în Țara noastră datorită căreia tineretul emigrează în disperare prin alte țări ca de altfel și medicii ori alți specialiști ?! Ca să nu mai amintesc de alte profesii, datorită inadmisibilei corupții din justiția română, creată și întreținută de regimul Băsescu, începând cu 1 ian. a.c. am fost obligat ca să renunț la a-mi mai exercita profesia ! Încă mai sper pentru copii și nepoții mei ca măcar ei să se poată bucura de viață după îndepărtarea cât mai grabnică a lui Băsescu !! Să ne ajute Bunul Dumnezeu ca să scăpăm cât mai curând de el !! Cu întregul meu respect, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru

Musafir

#8616

2014-01-10 08:29

Vreau o ţară aşezată pe ierarhii profesionale evidente, confirmate, cu evaluare obiectivă a tuturor aspectelor ivite la nivel central şi local (public, politic, juridic, civil...), prin promovarea tuturor acestor valori cu scopul prosperităţii naţionale şi evidenţierii EU-lui naţional; minimizarea şi chiar eliminarea tuturor promiscuităţilor ce ne înconjoară şi sufoca obsesiv! Vreau o continuă şi performantă educare - civică şi profesională - la nivelul populaţiei prin întărirea şi dezvoltarea sistemului de educaţie românesc! "Vreau o ţară ca afară!"

Musafir

#8617

2014-01-10 08:29

Ati fost si ati ramas singura speranta de normalitate si Democratie stimati jurnalisti de la Antena 3.Speram , speram sa nu fie in zadar...Asa am sperat si cand USL-ul a obtinut o majoritate covarsitoare cu care ,acum, nu stie ce sa faca!!!?? Asa ca au hotarat sa se certe intre ei, daca tot nu au ce face? MULTI nu o sa mai voteze deloc din cauza acestei imense deceptii

Musafir

#8618

2014-01-10 08:29

Acesta petitie este bine venita pentru injustitia din Romania pe care a creato Basescu cu cozile de topor ale lui Incepand cu procror
Daniel MORAR INCALCAN CONSTITUTIA PENTRU A FI JUDECAT BASESCU PENTRU FAPTE PENALE NU ARE IMUNITATE CA SI PARLAMETUL OARE STIE PRESDITELE SUA CA ROMANIA PRESDITELE E PENAL SI NA AVE DREPTUL SA FIE PRESEDINE SA-SI DE IMEDIAT DEMISIA SA FIE ANCHETAT CA FICARE PALRMETAR DE RAND NU TREBUIE SA MAI SUPORTAM PABNA LA SFRSTUL ANULUI SEA ISIM CU TOTI IN STRADA SA PLECE PENALI DE LA CONDUCERE TARI SA FIE JUDECAT NU DE CURTE SUPREMA CARE SA CONSTRUITA SA FIE SCHIMBATI CU JUDECATORI DEMNI CINSTITI CURAJOSI SI BUNI PROFISONIST CERM PARLAMETUL CA PROCORORI SA NU FACA SI PROCOROR SI JUDECATOR SA DE O LEGE DURA TOTI PROCORORI CARE SANT ACUM JUDECATORI SA FIE INLOCUITI MINSTRU JUSTITIE TREBUIE SCHIBAT CU UNU PROFISONIST CU JUDECATORUL BARSAN DACA USL NUL SCHIBA PE MINSTRU JUSTITIE SA NU SE ASTEPTE LA VOTURILE NOASTRE NU MAI MERGE LA VOT CA NU RESPECTA PROMISIUNILE PE CARE LE FACUT BIN CAMPANIE PENTRU ALEGERE.

Musafir

#8619

2014-01-10 08:29

Bafta !

Musafir

#8620

2014-01-10 08:29

Bravo Mihai&ursu, toti sitem alaturi de voi.alex &asociatii;

Musafir

#8621

2014-01-10 08:29

a fost demis, sa plece

Musafir

#8622

2014-01-10 08:30

Sunt perfect de acord cu cele afirmate in petitie !
postacilor de la Antene

#8623

2014-01-10 08:30

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!

Musafir

#8624

2014-01-10 08:31

am doar 26 de ani dar nu mai vreau sa traiesc in regimul asta. De ce suntem obligati sa platim pentru lacomia lor? Noua cine ne da pe degeaba asa cum au ei?

Musafir

#8625

2014-01-10 08:31

Au murit oameni si s-a varsat mult sange pentru libertate si democratie,iar noi trebuie doar sa le aparam si sa le consolidam.A trecut timpul tranzitiei,dorim lucruri noi ,concrete,o viata normala ca a oricarui european unional si nicidecum un vitor temator si incetosat precum este prezentul.